Skip to content

Džiaugtasi gražia sukaktimi ir kraštiečių veikla

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Lapkričio 17 d. Ignalinos rajono savivaldybės meras Laimutis Ragaišis dalyvavo Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos (LGKŠA) veiklos 10-mečio šventiniame renginyje, kuris vyko Burbiškio dvare (Anykščių r.). Šia proga ir pasitinkant Lietuvos kariuomenės dieną organizuotas šviesus ir iškilmingas vakaras su klasikine muzika ir ypatingais žmonėmis – karininkais, politikais, menininkais ir visuomenininkais, puikia menine programa. Renginyje dalyvavo pirmasis atkurtos Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis, Seimo narys Gintautas Kindurys, kiti garbūs svečiai.

Už aktyvią ir reikšmingą veiklą, prasmingus darbus ugdant jaunimo patriotiškumą, kultūrinius projektus, bendradarbiavimą su savivaldybe, švietimo ir kultūros įstaigomis meras apdovanojo Asociacijos prezidentę Ievą Čičelytę ir valdybos pirmininką Jurandą Rusteiką. Abu jie gimė, mokėsi ir savo veiklos kelią pradėjo Ignalinoje. Iš Ukrainos Charkovo srities gautas padėkas už paramos teikimą meras perdavė Jaunimo savanoriškos tarnybos vadovui Vytautui Bučeliui ir Česlovui Talijūnui. 

Iškilmių vakarą LGKŠA Garbės nario vardas suteiktas Buvusiam Lietuvos švietimo ir mokslo ministrui, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui poetui Kornelijui Plateliui. 10-mečio proga už aktyvią veiklą kultūros srityje, aukštosios kultūros sklaidą bendruomenėse, mokslo pritaikomumą nacionalinio saugumo srityje, Lietuvos karių bei statutinių pareigūnų kultūrinio gyvenimo puoselėjimą, savanorystės sklaidą regionuose medaliais „Už pasižymėjimą“ apdovanoti Ignalinos rajono meras Laimutis Ragaišis, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sopranas Monika Pleškytė, Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis, LITEXPO Generalinis direktorius baritonas Jonas Sakalauskas, Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų kapitonas Aivaras Klimas, Lietuvos dainininkė mecosopranas Judita Leitaitė, Ignalinos kredito unijos administracijos vadovė Violeta Čeponienė, Lietuvos kariuomenės Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų bataliono profesinės karo tarnybos karys, Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos Jaunimo savanoriškosios tarnybos vado pavaduotojas Lukas Lamėnas ir Lietuvos karo akademijos kariūnas, Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos narys Mykolas Surgailis. 

Koncertinę programą Burbiškio dvare dovanojo LGKŠA styginių kvartetas „Fermata“ – Irma Belickaitė (pirmasis smuikas), Ieva Daugirdaitė (antrasis smuikas), Dovilė Juozapaitienė (altas) ir Roma Jaraminaitė (violončelė) bei solistai – mecosopranas Judita Leitaitė, sopranas Monika Pleškytė ir baritonas Jonas Sakalaskas.

Šiandien, lapkričio 24 d., 18 val., Ignalinos rajono kultūros centre vyks Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos 10-mečio ir Lietuvos kariuomenės dienos minėjimo koncertas. Ignalinai dovanojama puiki šventinė programa. Galima tik pasidžiaugti puikiu bendravimu ir bendradarbiavimu su šia asociacija, mūsų kraštiečių darbais. 

Jurandas Rusteika gimė ir gimnaziją baigė Ignalinoje. Jau tuomet aktyviai skatino jaunimą domėtis Lietuvos gynybos politika, organizavo įvairias pilietines ir patriotines veiklas, paskaitas ir seminarus, diegė meilę Lietuvai ir jos istorijai. 2013 m. rugpjūčio 23 d. subūręs savanorių komandą įsteigė Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociaciją, kurios pagrindine veikla tapo aukštosios kultūros ir tarpukario Lietuvos karininkijos tradicijų puoselėjimas bei pilietiško ir patriotiško jaunimo ugdymas, skatinant pasirinkti valstybės tarnautojo ar Lietuvos kario kelią. 2019 m. J. Rusteika įvertintas medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“. 2021 m. apdovanotas Jono Karolio Chodkevičiaus medaliu. 2023 m. – medaliu „Už pasižymėjimą“ ir kt. Asociacijos prezidentė Ieva Čičelytė taip pat mūsų kraštietė, gimusi Ignalinos rajone. Baigusi Vilniaus universitetą ji kurį laiką dirbo pedagoginį darbą, 2013 m. pradėjo veiklą LGKŠA, 2018 m. birželio 18 d. buvo išrinkta LGKŠA pirmininke, nuo 2019 m. rugpjūčio 23 d. – prezidentė. Ieva Čičelytė buvo apdovanota medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ ir buvo skatinta LGKŠA atminimo medaliu. Ši organizacija tapo reikšminga Lietuvos karininkijos kultūrinio gyvenimo dalimi ir ypatingai vertinama už gebėjimą jungti gynybos ir kultūros srityse veikiančius žmones, už dėmesį jaunimo patriotiniam auklėjimui ir savanoriškos tarnybos organizavimui.

Renginio nuotraukų autorius Darius Kučys. 

3 komantarai (-ų)

 1. nebejuokinkit.

 2. Būtų įdomu sužinoti už kokius nuopelnus medalis įteiktas Ignalinos merui? Kandidato teikimo anketoje turėtų būti įvardinti nuopelnai. Veiklos už kurias skiriamas medalis gali būti šios:
  „Apdovanojimas medaliu yra LGKŠA paskatinimas už šią veiklą:

  pasižymėjimą Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos veikloje;
  pasižymėjimą kultūrinėje veikloje, ypač iniciatyvą ir kultūrinių idėjų generavimą, aukštosios kultūros sklaidą bendruomenėse;
  pasižymėjimą pedagoginėje veikloje;
  mokslo pritaikomumą nacionalinio saugumo srityje;”

  Tai kuri tinka mūsų merui? gal redakcija gali pasidomėti?
  Lietuvos karių bei statutinių pareigūnų kultūrinio gyvenimo puoselėjimą;
  savanorystės kultūros sklaidą regionuose.

  • Susivėlė veiklos:
   pasižymėjimą Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos veikloje;
   pasižymėjimą kultūrinėje veikloje, ypač iniciatyvą ir kultūrinių idėjų generavimą, aukštosios kultūros sklaidą bendruomenėse;
   pasižymėjimą pedagoginėje veikloje;
   mokslo pritaikomumą nacionalinio saugumo srityje;
   Lietuvos karių bei statutinių pareigūnų kultūrinio gyvenimo puoselėjimą;
   savanorystės kultūros sklaidą regionuose.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje