Skip to content

Ką reikia žinoti apie pavojingų krovinių pervežimą?

MI informacija

Pavojingų krovinių pervežimas yra atsakingas procesas, reikalaujantis specifinių žinių, saugos priemonių ir griežtų taisyklių laikymosi. Tokio tipo kroviniuose gali būti aplinkai, turtui bei žmonėms pavojingos medžiagos, su kuriomis reikia elgtis itin atsargiai. Norite sužinoti daugiau? Šiame straipsnyje pateiksime keletą pagrindinių aspektų, kuriuos verta žinoti apie pavojingų krovinių pervežimą.

Kas yra pavojingų krovinių pervežimas?

Pavojingas krovinys, arba dar kitaip vadinamas ADR krovinys, yra laikomas nesaugiu žmogui bei aplinkai, nes jį įprastai sudaro pavojingos substancijos ir medžiagos, tokios kaip degūs skysčiai, radioaktyvios medžiagos, dujos, sprogmenys ar kitos. ADR – tai Europoje galiojantis susitarimas dėl pavojingų krovinių tarptautinio vežimo keliais, kuris yra reglamentuojamas tam tikromis nustatytomis taisyklėmis. Šio susitarimo tikslas yra kiek įmanoma užtikrinti saugumą ir patikimą pavojingų krovinių vežimą. Vienas iš pagrindinių ADR krovinių gabenimą reglamentuojančių teisės aktų yra Pavojingų krovinių vežimo įstatymas.

Kaip pervežami pavojingi kroviniai?

Pavojingi kroviniai gali būti pervežami sausumos keliais, geležinkeliu, oru, laivais arba mišriu būdu. Tinkamiausias pervežimo būdas parenkamas priklausomai nuo konkrečios situacijos ir krovinio specifikos. Tokią paslaugą teikianti logistikos įmonė atsakingai paruošia krovinį ir juo tinkamai pasirūpina – nuo pakavimo, reikalingų dokumentų paruošimo iki transportavimo. 

Pavojingų krovinių transportavimas yra patikimas tik patyrusiems šios srities specialistams, kurie geba tinkamai paruošti krovinį, parinkti reikiamas specializuotas transporto priemones, įrangą bei atlikti kitus reikiamus darbus. Vienas svarbiausių žingsnių  – tinkamai identifikuoti ir klasifikuoti pavojingus krovinius, parinkti tinkamą pakuotę, ženklinimą ir paruošti reikalingus dokumentus.

Pavojingų krovinių saugumas – kaip jis užtikrinamas?

Pavojingų krovinių transportavimą reglamentuoja ne vienas nacionalinis bei tarptautinis įstatymas, kuriuose yra nurodomi pavojingų krovinių klasifikavimo, pakavimo, ženklinimo bei dokumentavimo reikalavimai – jų privalo laikytis kiekviena pavojingų krovinių transportavimo paslaugą teikianti įmonė. Specialios transporto priemonės, sertifikuotas personalas, specializuota įranga ir tinkamos saugumo priemonės leidžia užtikrinti, kad krovinys į reikiamą vietą atvyks laiku ir nepažeistas.

Jeigu jus domina pavojingų krovinių pervežimo paslauga, rekomenduojame kreiptis į patikimą ir ilgametę patirtį turinčią įmonę, kuri profesionaliai ir saugiai transportuos pavojingą krovinį į jums reikiamą vietą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here