Skip to content

Kaip išsirinkti dezodorantą?

MI informacija

Dezodoranto naudojimas yra įprasta daugelio asmenų kasdienės higienos dalis. Tačiau pasirinkti tinkamą variantą ne visuomet paprasta, ypatingai tuomet, kai parduotuvių lentynose gausu skirtingų produktų. Žinoma, svarbiausia atsižvelgti į kokybišką priemonės sudėtį. Dėl šios priežasties tinkamo dezodoranto patariama ieškoti vaistinėje. Pavyzdžiui, Gintarinė siūlo nemažai puikių variantų. Visgi, sugrįžkime prie pagrindinio klausimo – kaip išsirinkti tinkamą dezodorantą? Į ką atsižvelgti svarbiausia?

Antiperspirantas ar dezodorantas?

Daugelis žmonių mano, kad antiperspirantas ir dezodorantas reiškia visiškai tą patį. Tačiau, tai ne visai tiesa. Dezodorantas yra skirtas apsaugoti nuo nemalonaus kvapo. Tuo tarpu, antiperspirantas apskritai neleidžia prakaitui išsiskirti į odos paviršių. Žinoma, tai nėra gerai. Kiekvieno žmogaus kūnas turi prakaituoti, norint pašalinti toksinus ir išgarinti perteklinę šilumą. Dėl šios priežasties dauguma specialistų rekomenduoja rinktis dezodorantą, o ne antiperspirantą. Kita vertus, kai kurie asmenys susiduria su pertekliniu prakaitavimu. Tai gali nemenkai apsunkinti kasdienybę ir skatinti vengti įvairių socialinių situacijų. Tokiu atveju, antiperspirantą galima naudoti retkarčiais, pavyzdžiui, švenčių ar išvykų metu. Visgi, kasdienybėje patariama pasirinkti kokybišką dezodorantą. 

Ko ieškoti dezodoranto sudėtyje?

Norint pasirinkti išties kokybišką dezodorantą, svarbu atsižvelgti į priemonės sudėtį. Taigi, kokių medžiagų ten ieškoti svarbiausia? Puiku, jeigu tarp ingredientų galima rasti magnio hidroksido, kukurūzų krakmolo, baltojo molio. Šios medžiagos sumažins prakaito skleidžiamą kvapą, sugers perteklinę drėgmę ir nuramins odą. Dezodoranto sudėtyje taip pat pravartu ieškoti aktyvintos anglies. Ši pasižymi puikiu sugeriamumu, pašalindama bakterijas, kurios dažniausiai sukelia prastą kvapą. Rinkdamiesi tinkamą variantą taip pat atsižvelkite į tokius ingredientus, kaip prebiotikai, kokosų aliejus, maistinė soda. Be to, pasistenkite vengti aliuminio. 

Kokių medžiagų vengti?

Dezodorantai be aliuminio populiarėja vis labiau ir visai ne be reikalo. Šios medžiagos perteklius yra siejamas su centrinės nervų sistemos pažeidimais ir skydliaukės sutrikimais. Aliuminis gali kauptis kepenyse, inkstuose, kremzlėse, kaulų čiulpuose. Manoma, kad jo perteklius sukelia įvairius šių organų sutrikimus. Kita vertus, aliuminis nėra vienintelis ingredientas, kurio patariama vengti. Renkantis tinkamą dezodorantą, atsižvelkite į tai, kad jo sudėtyje nebūtų tokių medžiagų, kaip triklozanas, butanas, parabenai. Be to, rekomenduojama privengti ir ftalatų, propilengikolio, diethanolamino. Dauguma šių medžiagų ne tik kenkia aplinkai, tačiau taip pat neigiamai veikia žmogaus organizmą. Taigi, verčiau jų privenkite. 

Į ką dar atsižvelgti?

Renkantis tinkamą dezodorantą, rekomenduojama atsižvelgti į Jums tinkantį produkto tipą. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės verčiau įsigyja purškiamus, o kiti – rutulinius variantus. Greičiausiai kyla klausimas – kuris iš jų yra geresnis pasirinkimas? Tai itin priklauso nuo konkretaus žmogaus prioritetų. Rutulinis dezodorantas gana paprastai pasiekia problemines vietas ir sugeba pilnai padengti visą pažast[1] ies odą. Kita vertus, neretai šis palieka nemalonų drėgmės pojūtį, kuris nepatinka daugeliui žmonių. Tuo tarpu, purškiamas dezodorantas dažnai užima gerokai daugiau vietos, juo sunkiau padengti visą pažast[2] ies odą. Kita vertus, jis laikomas ganėtinai efektyviu. Be to, toks dezodorantas nepalieka drėgmės pojūčio. Žinoma, taip pat egzistuoja pieštukinis variantas, kurį dauguma asmenų mėgsta pasiimti į keliones. Taigi, kaip matote, skirtingų pasirinkimų gausu. Belieka apsispręsti dėl Jums tinkamo varianto. 

Kita vertus, nepamirškite, jog kovoti su prakaitu gali padėti ir papildomos priemonės bei tinkama higiena. Pavyzdžiui, kasdienybėje itin praverčia drėgnos servetėlės. Be to, svarbu tinkamai maitintis, gerti pakankamą kiekį vandens, palaikyti sveiką gyvenimo būdą. Visgi, jeigu manote, kad susiduriate su pernelyg gausiu prakaitavimu, verčiau kreipkitės į gydytojus. 


apildome -> „pažasties odą”

„Pažasties odą”

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here