Skip to content

Kraikas katėms – skirtingų rūšių privalumai ir trūkumai

MI informacija

Įprastai, naminės katės yra labai pedantiški gyvūnai, švari aplinka joms yra būtina. O gerai parinktas kraikas, padeda išlaikyti švarą ir tvarką namuose, ir taip pat užtikrina, kad jūsų katė jaučiasi saugiai bei komfortiškai. Yra įvairių kraiko rūšių, kurios skiriasi savo sudėtimi, kokybe, kainomis ir kitais aspektais. Svarbu rasti tinkamą kraiką, atitinkantį jūsų ir jūsų gyvūnėlio poreikius. Renkantis kraiką, turėtumėte atsižvelgti į kelis veiksnius, įskaitant savo katės poreikius, amžių, sveikatą, kraiko kvapą, sugertį ir kaip lengva jį tvarkyti. Geras kraikas yra tas, kuris tinka tiek augintiniui, tiek šeimininkui. 

Kraiko rūšys

Bentonitinis kraikas

Vienas populiariausių produktų, skirtų kačių kraiko dėžutei. Šis kraikas katėms gaminamas iš  natūralaus molio.

Privalumai. Sušlapęs jis sušoka į gumuliukus, kuriuos lengva kastuvėliu pašalinti iš dėžutės. Bentonitinis kraikas yra ekonomiškas, tačiau svarbu, kad dėžutėje būtų pakankamas jo kiekis. Bentonitas puikiai sugeria skystį, bet deja, ne visada apsaugo nuo galimo nemalonaus kvapo. 

Trūkumai. Jis yra pakankamai lengvas, todėl dažnai katės bandydamos užkasti savo “reikaliuką”, išbarsto granules aplink kraiko dėžę ir sukelia dulkes, kurios vėliau nusėda ant grindų. Užpildo negalima nuplauti į klozetą (po kontakto su vandeniu kraikas sulimpa ir sudaro kažką panašaus į cementą ir užkemša vamzdžius). Jei granulės pakankamai mažos, katė gali jas nesunkiai išnešioti po namus savo letenėlėmis.

Natūralus medžio drožlių kraikas

Gaminamas iš spygliuočių medžių drožlių, supresuotų į granules. Produktas laikomas vienu ekologiškiausių, yra malonaus, neutralaus aromato. 

Privalumai. Suriša šlapimą į didelius ar mažus rutuliukus, kurie lengvai išimami iš dėžutės. Medienos užpildai yra biologiškai skaidūs, lengvi ir gerai sugeria drėgmę. Padėklo turinį galima dalimis nuleisti į klozetą, nes smulkios pjuvenos neužkemša kanalizacijos vamzdžių. Šis užpildas yra nekenksmingas gyvūnui, jei jis patenka į skrandį. Jis švelnus katės pėdutėms, nesukelia dirginimo. Yra mažų ir didelių granulių – kačiukams ir suaugusioms katėms.

Trūkumai. Panaudotos granulės suyra į smulkų smėlį, kuris ant katės letenų lengvai nešiojasi po namus. Taip pat prie dėžės esančios grindys gali būti nusėtos drožlių likučiais, kurias teks dažnai valyti. Svarbu paminėti, kad šis kraikas dulka ir ore sklandančios medienos dulkės gali sukelti čiaudulį tiek keturkojui, tiek šeimininkui.

Silikagelio kraikas

Jis gaminamas iš džiovinto polisilicio rūgšties gelio – natūralios medžiagos, kuri yra pagrindinė beveik visų uolienų sudedamoji dalis ir apdorojama specialia technologija. Silikagelio užpildas yra estetiškos išvaizdos, taip pat, galite pasirinkti bekvapį ar aromatu prisotintą kraiką.

Privalumai. Puikiai sugeria skystį bei kvapus. Taip pat šis kraikas nedulka, taigi yra nepavojingas jūsų bei augintinio kvėpavimo takams. Kraikas nelimpa prie katės tualeto sienelių, gyvūno kailio ir pėdučių. Didelės, sunkios granulės nekelia dulkių, neprilimpa prie letenėlių ir neįstringa ilgaplaukių kačių kailyje.

Trūkumai. Šis užpildas yra sugeriantis, nesušoka į grumstelius, todėl jį teks keisti šiek tiek dažniau. Užpildo konsistencija nepanaši į natūralią, todėl katei gali užtrukti priprasti prie jo ilgiau nei prie kitų rūšių. Granulių šiugždėjimas dažnai gali atbaidyti augintinį ir apsunkinti pripratimą prie tualeto. Panaudoto silikagelio granulių negalima mesti į klozetą. Silikagelio užpildo kristalai turi būti laikomi sandarioje pakuotėje, kad neprarastų sugeriamųjų savybių, nes silikagelis gali pradėti sugerti oro drėgmę.

Ekologiškas kraikas

Kačių šeimininkams, kuriems rūpi gamtos tausojimas ir apsauga, ekologiškas kraikas gali būti puikus pasirinkimas. Jis yra natūralios sudėties, pagamintas iš žirnių ląstelienos, sudėtyje neturi sintetinių priedų bei dažiklių. Šio kraiko gamyboje nėra naudojama mediena, taigi nekertami medžiai ir taip tausojama gamta.

Privalumai. Šis kraikas sušlapęs sušoka į gumuliukus, kuriuos lengva pašalinti. Dėl savo natūralios sudėties jis yra saugus ir tinkamas net mažyliams, kuriems gali kilti mintis ragauti granules. Visiškai tirpsta vandenyje, todėl galite jį be baimės nuleisti į tualetą. Jis nekelia dulkių, todėl yra saugus tiek šeimininkui tiek augintiniui. Gerai neutralizuoja nemalonius kvapus ir neplinta po namus ant augintinio letenų ir kailio.

Trūkumai. Kaina šiek tiek didesnė nei kitų kraiko rūšių. Jei atidaryta pakuotė laikoma patalpoje, kurioje yra daug drėgmės, kraikas gali prarasti savo savybes. 

Svarbu paminėti, kad tinkamiausią produktą galima atrasti tik išbandžius keletą skirtingų rūšių ir atsižvelgiant į augintinio elgesį bei reakciją. Kiekvienas gyvūnas yra individualus, todėl tai, kas tinka vienam, gali netikti kitam. Mumbo gyvūnų prekių parduotuvėje tikrai rasite skirtingų rūšių kraiko už gerą kainą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here