Skip to content

Nepopuliarus, bet būtinas sprendimas

MI informacija

Lapkričio 30 d. įvyko Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Posėdyje dalyvavo 21 tarybos narys, priimta 20 sprendimų.

Patikslintas savivaldybės biudžetas

2023 metų biudžeto pajamų planas padidintas 1042,5 tūkst. eurų (tai gautos gyventojų pajamų mokesčio lėšos, valstybės biudžeto lėšos, siekiant užtikrinti piniginę socialinę paramą nepasiturintiems užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos, taip pat dotacijos socialinei paramai mokiniams, priešgaisrinei, civilinei saugai, socialinėms paslaugos ir kt.). Biudžeto pajamų planas sumažintas 142,6 tūkst. eurų (tai dotacijos valstybinėms (valstybės perduotoms savivaldybėms) funkcijoms atlikti, socialinei paramai mokiniams, išmokoms ir kompensacijoms mirties atveju ir kt.). Patikslintas biudžeto išlaidų planas.

Ignalinos sveikatos centro steigimas

Pritarta Ignalinos rajono ligoninės reorganizavimui prijungiant ją prie viešosios įstaigos Ignalinos rajono poliklinikos, patvirtintas reorganizavimo sąlygų aprašas ir naujos įstaigos – Ignalinos rajono savivaldybės sveikatos centro įstatai. Kaip sakė savivaldybės meras Laimutis Ragaišis, gyventojams, pacientams reikėtų žinoti, kad visos dabar ligoninėje ir poliklinikoje esančios paslaugos bus teikiamos ir toliau. Įgyvendinus reformą ir gavus Ignalinai skirtas lėšas (daugiau nei 900 tūkst. eurų), jos bus panaudotos paslaugų kokybės gerinimui, reikalingos medicininės įrangos įsigijimui. Savivaldybė tokių investicijų negalėtų skirti. ,,Mes jau ne sykį bendravom su ligoninės ir poliklinikos kolektyvais, aiškinomės padėtį, reformos esmę ir po balandžio 1 dienos, kai bus įsteigtas Ignalinos rajono savivaldybės sveikatos centras, tikimės bendro visų medikų ir specialistų darbo rajono gyventojų labui.“, – sakė meras.

Daugiabučių namų administravimas ir techninė priežiūra

Patvirtintas Maksimalaus bendrojo naudojimo objektų administravimo tarifo apskaičiavimo tvarkos aprašas ir daugiabučių gyvenamųjų namų maksimalūs techninės priežiūros tarifai, būtinųjų darbų sąrašas, darbų įkainiai. Šiuos sprendimus komentavo Ignalinos butų ūkio direktorius Artūras Jatulis. Daugiabučių namų gyventojams administravimo tarifas didėja (maždaug 1,6 ct/kv. m.). Bendra suma butui (apie 50 kv. m.) per mėnesį didėja maždaug 6 eurais. Šie sprendimai, kaip minėjo vadovas, nėra populiarūs, bet prie jų eita jau kurį laiką. Mero potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, kuri dirbo kelis mėnesius, ieškojo geriausių išeičių. ,,Anksčiau galiojęs administravimo tarifas buvo vienas mažiausių Lietuvoje, atsižvelgiant į didėjančias energetikos, resursų kainas, jį privalėjome didinti, nes įmonė patirdavo didelių nuostolių…“, – sakė A. Jatulis.

Redakcijos komentaras

Kiekvienas suprantame, kad įmonės negali dirbti nuostolingai. Butų ūkio tarifai nekeisti jau dveji metai, per tą laiką infliacija siekė 30 proc., brango energetiniai resursai (degalai, elektra ir kt.), didėjo atlyginimai, todėl seni tarifai neatitiko šiandienos realijų. Sprendimas nepopuliarus, bet būtinas, nes Butų ūkis klimpsta skolose, nieko nedarant, finansinė situacija tik blogėtų. Opozicija, žinoma, bando teigti, kad yra gyventojų interesų gynėjai ir aiškina, kad jiems valdant Butų ūkis esą dirbo rentabiliai. Tam tikrą laiką – taip, bet nepasako – kodėl? Pirma, ilgą laiką įmonė gaudavo nemenkus pinigus už renovuotų namų priežiūrą, bet šis pajamų šaltinis išseko – paramos terminas baigėsi. Kurį laiką įmonė finansų paviršiuje laikėsi ir už pinigus, gautus pardavus buvusią miesto pirtį prie Gavaičio ežero, bet ir šie pinigai baigėsi. Be to, iki šių metų Butų ūkis dirbo kaip savarankiška įmonė, bet buvusi valdžia prie jos prijungė Autobusų parką ir Ignalinos vandenį, kuris dabar yra minus šimto tūkstančių eurų duobėje. Tad kaip nori sukis, bet be šio sprendimo Butų ūkis gana greitai žlugtų, o jo teikiamas paslaugas galimai teiktų (kaip vienas iš realių variantų) kokia nors privati firma, o tuomet tarifai tikrai brangtų ne 6 eurais.

Tarnybiniai automobiliai ir mokyklų autobusiukai

Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu ir Vyriausybės nutarimu patvirtintomis pavyzdinėmis taisyklėmis patvirtintos naujos Tarnybinių lengvųjų automobilių įsigijimo, nuomos ir naudojimo rajono savivaldybėje, savivaldybės valdomose įmonėse, biudžetinėse, viešosiose įstaigose taisyklės. Jose numatyta galimybė savivaldybės tarnybiniais automobiliais, esant poreikiui ir galimybei, naudotis kitoms biudžetinėms įstaigoms, taip pat savivaldybės darbuotojams naudotis savo asmeniniais automobiliais vykstant į komandiruotes.

Patvirtintas rajono savivaldybės mokyklų autobusų naudojimo tvarkos aprašas. Prie šio sprendimo dar bus sugrįžta gruodžio mėnesį, nes buvo siūlymų šioje tvarkoje numatyti galimybę mokykliniais autobusais pasinaudoti ir mokytojams, vykstant ar grįžtant iš darbo, jei yra laisvų vietų. 

Kiti sprendimai

Patvirtintas rajone numatomų įrengti viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų iki 2030 m. planas. Jame numatyta, kad Ignalinos mieste ir rajone veiks 22 stotelės, turinčios 2–4 įkrovimo prieigas.

Pritarta Ignalinos miesto 2024–2029 m. vietos plėtros strategijos projektui ir finansavimo skyrimui.

Taryba sutiko perimti Visagino savivaldybės, kaip viešosios įstaigos „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“ dalininkės, teises ir pareigas, priimti kiti sprendimai.

P. S. Apie P. Cvirkos gatvės pavadinimo pakeitimą – 3 psl.

Parengta pagal www.ignalina.lt 

L. Kovalevskienės nuotr.

1 komentaras

  1. Tai kur dingo dvigubi tarifai apie kurios buvo daug triukšmo, aišku tai kad padidintais tarifais dengs vandenekio skolas,priežiūra nepagerės.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here