Skip to content

Atrasti vidinę ramybę gali padėti Gerovės konsultantai

MI informacija

Gerovės konsultantų paslaugomis susidomi vis daugiau Ignalinos rajono gyventojų. Gerovės konsultantas – tai specialistas, turintis reikalavimus atitinkantį išsilavinimą, baigęs specialius papildomus apmokymus ir teikiantis žemo intensyvumo emocinio konsultavimo paslaugas asmenims patiriantiems psichologinių ir emocinių sunkumų.

Dažniausia priežastimi dėl kurios registruojamasi į konsultacijas yra kasdienis stresas, gyvenimą apsunkinantis kankinantis nerimas. Tačiau taip pat kreipiasi asmenys patiriantys depresijos simptomus, panikos atakas, įvairias baimes, ieškantys patarimų, kaip atsitiesti po įvairių sukrečiančių įvykių, išgyventi artimojo netektį, skyrybas, darbo praradimą. Arba tiesiog suprantantys, kad dėl pastovaus patiriamo streso ir nuovargio praranda savo emocijų kontrolę, tapo irzlūs, reaguoja agresyviai, praranda motyvaciją ir gyvenimo džiaugsmą. 

Gerovės konsultantai susitikimo metu taiko kognityvinės elgesio terapijos metodus, kurių svarbiausiu tikslu yra ne tik padėti asmeniui susidoroti su išskylusiais emociniais sunkumais šiandien, bet ir išmokyti įgūdžių, kaip valdyti savo emocijas, neprisileisti negatyvių minčių, reaguoti į iškilusius sunkumus racionaliai ir nesiimti momentinėmis emocijomis gristų sprendimo būdu. 

Ignalinos rajono Gerovės konsultantė, gavusi klientės sutikimą, pasidalino viena konsultacijų sėkmės istorija:

Agnė (vardas pakeistas) su vyru susituokusi jau 10 metų. Moteris kažkada svajojo, kaip švęs santuokos metines, kels dideles šventes šeimai ir draugams. Sutuoktiniai progą paminėjo, bet kukliai, dviese nuėjo į restoraną, nei vienas nebuvo nusiteikęs šventiškai, abu emociškai pervargę lyg bandydami gelbėti irstančią santuoką ir kabintis tik už teigiamų prisiminimų. Tai buvo lemiama diena paskatinusi daug apmąstymų, kuomet galiausiai Agnė nusprendė nedelsti, kreiptis į gerovės konsultantą ir ieškoti patarimų, kaip išsaugoti šeimą. 

Konsultacijų metu moteris, padedama gerovės konsultantei išsiaiškino kylančių konfliktų priežastis ir bandė ieškot būdų jų išvengti, taip pat ir keisti savo reakciją į juos. Agnė suprato, kad juodu su vyru pradėjo tolti vienas nuo kito prieš 4 metus kuomet gimė jų dukra. Moteris pervargo nuo buities, skundėsi jog sulaukia mažai pagalbos iš vyro, ir dažniausiai tik kai paprašo pati. Vaiko auginime taip pat mažai padeda. Vyras pastaruoju metu yra emociškai šaltas užsidaręs savyje, atsiribojęs nuo šeimos.

Įvairios konsultacijų metu atliekamos užduotis atvėrė Agnei akis ir leido pamatyti kitą pusę.  Moteris suprato, jog ji pati, kai dukra dar buvo visai mažytė, nenorėjo priimti vyro pagalbos, pernelyg pergyveno dėl dukros, kritikavo vyrą, kad neteisingai viską daro. Todėl vyras nustojo siūlyti savo pagalbą. Taip pat suprato jo užsisklendimo priežastį, kad jis pats yra pavargęs tiek fiziškai, tiek emociškai, kadangi pastaruoju metu ypač daug dirba. O svarbiausia suprato, kad abu nepakankamai skiria laiko sau ir vienas kitam, net paprasčiausiam pokalbiui. Konsultacijos padėjo Agnei suprasti koks svarbus yra laikas sau, kad galėtu emociškai pailsėti ir ramiau reaguoti į stresines situacijas. Suprato, jog dukra pakankamai didelė kad galėtu ją ilgesniam laikui palikti seneliam, kurie su mielu noru kviečia anūkę pasisvečiuoti su nakvyne. Nors Agnei buvo sunku atsipalaiduoti ir paleisti dukrą, tačiau po pirmo karto suprato, kokia naudinga buvo tai patirtis tiek jai tiek vyrui, tiek vaikui.

Pabaigusi konsultacijų kursą moteris jaučiasi  teigiamai nusiteikusi dėl ateities, išsikalbėjus su sutuoktiniu pajuto kaip nuslūgo įtampa jų santykiuose, taip pat juodu susitarė vieną savaitgalį per mėnesį leisti tik dviese.  

Ši istorija yra puikus pavyzdys to, kaip smulkūs nesusikalbėjimai, kasdienė buitis ir nuovargis sekina psichologiškai, išprovokuoja konfliktus ir gali tapti net šeimos iširimo priežastimi. Ji pamoko mus, koks svarbus yra pokalbis su mus supančiais žmonėmis, kokia svarbi yra empatija ir mokėjimas išgirsti ir suprasti. 

Jeigu ir jus jaučiate stresą, emocinį nuovargį, tampa sunku kontroliuoti savo emocijas, dažnai užsiplieskiate dėl smulkmenų kviečiame apsilankyti pas gerovės konsultantą ir išmokti valdyti savo jausmus. 

Konsultacijos yra finansuojamos Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis todėl jums nieko nekainuos. Konsultacijų metu yra užtikrinamas konfidencialumas, o užsiregistruoti galite patys ir tam nereikalingas gydytojo siuntimas.

Registracija konsultacijai: www.geroveignalinoje.lt, arba tel.: 8 622 28895, 8 619 28887. Kviečiame sekti naujienas Facebook paskyroje „Gerovės Konsultantai Ignalinoje“.

Projektas įgyvendinamas pagal programą „Sveikata“ Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis.

Asociatyvi nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here