Skip to content

Pūškų užkardos kinologas dirbo kartu su latviais 

VSAT inf.

Dvi savaites Latvijoje, Latgaloje, prie sienos su Baltarusija įsikūrusioje Robiežniekų (Robiežnieki) pasienio užkardoje, patirties ir įgūdžių semėsi du pasieniečių kinologai – Eimantas Maknys (Vilniaus pasienio rinktinės Puškų užkarda) ir Karolis Pečiulis (Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkarda).

E. Maknys kartu su trimis latvių pasieniečiais ir savo tarnybiniu šunimi – trimečiu belgų aviganiu Kenu, automobiliu patruliavo netoli Latvijos valstybės sienos su Baltarusija. Netikėtai jų tarnybinį automobilį sustabdė tuo pačiu keliu traktoriumi važiavęs ūkininkas. Mostelėjęs miško link, jis pranešė pastebėjęs, kad iš negyvenamos sodybos vinguriuoja dūmai. Vienas iš pasieniečių tarstelėjo žinantis, jog ten seniai niekas negyvena.

Pareigūnai nusprendė sodybą apžiūrėti ir automobilį pasuko jos link. Gyvenamojo namo durys buvo užrakintos, šviesa nedegė. Užtat besiblaškanti šviesa sklido iš už nesandarių tvarto durų. Vienas pasieniečių jas stumtelėjo, ir pareigūnai suėjo vidun. Vietos gyventojo budrumas pasiteisino. Tvarte ant žemės, ratu apie besikūrenantį laužą, sėdėjo penketas svetimšalių – neabejotinai Latvijos sieną iš Baltarusijos neteisėtai kirtusių migrantų. Visi – jauni vyrai, galbūt Indijos piliečiai. Užklupti sureagavo ramiai, bėgti nemėgino. Pasieniečiai juos išvedė į lauką, ant kelio, atliko asmens patikrą. Netrukus atvyko talpesnis pareigūnų automobilis ir išsivežė migrantus.

Abu kinologai gyvena viename kambaryje, bet tarnyboje jų keliai išsiskiria. Kai vienas išvyksta patruliuoti su kolegomis latviais, tai kitas, laukdamas iškvietimo, lieka budėti su reagavimo grupe.

Jiedu dalyvauja Latvijos valstybinės sienos apsaugos tarnybos struktūriniame padalinyje pagal „Erasmus+“ mobilumo projektą. Juo siekiama tobulinti kinologijos instruktorių kompetencijas, susijusias su sienos stebėjimo, tarnybinių šunų panaudojimo ir dresavimo ypatumais.

Kinologai Eimantas ir Karolis jau grįžo į Lietuvą.

VSAT nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here