Skip to content

Sėkmė tarptautiniame konkurse

Diana GABRILAVIČIENĖ (Vidiškių gimnazijos mokytoja)

Pirmąją žiemos dieną Vidiškių gimnazijos mokiniai lankėsi Kauno kino centre „Cinamon“. Į šią išvyką mokinius pakvietė tarptautinio mokinių konkurso „Mano kinas 2023“ organizatoriai. Konkurso tikslas – įtraukti vaikus ir jaunimą į aktyvią kūrybinę veiklą kuriant įvairaus žanro animacinius, vaidybinius ar dokumentinius filmus.

O priešistorė buvo tokia: mūsų gimnazijos komanda šių metų pavasarį jau antrą kartą dalyvavo kūrybinėje stovykloje vaikams „Tekstilė animacijoje 2“, kurioje vaikai su profesionaliais menininkais kūrė animacinius filmus, panaudodami įvairias tekstilės priemones: siūlus, tekstilines medžiagas, odą, kailį. Vienas svarbiausių šios edukacinės stovyklos tikslų – tvarumas. Mokiniai animacinių filmukų veikėjus gamino iš įvairių tekstilės atraižų. Tai vienas iš būdų parodyti augančiai kartai, kaip panaudojant tekstilės likučius, o pasitelkus kūrybiškumą galima sukurti naują meno kūrinį – animacinį filmuką. Tvarumo tema atsispindėjo ir mūsų gimnazijos komandos sukurtame animaciniame filmuke ,,(Ne)šalta meilė“. Pagrindiniai istorijos veikėjai – du naudoti šaldytuvai. Niekas iš komandos narių neatsimena, kaip ir kodėl kilo mintis sukurti animuotą istoriją apie dviejų šaldytuvų gyvenimą ir meilę. Tačiau laimėta II vieta konkurse parodė, kad kartais ir pačios keisčiausios idėjos sulaukia savo pripažinimo. Vėliau projekto autorė ir sumanytoja, tekstilės dizainerė, menininkė, meno terapeutė Silvija Juozelskytė pateikė šį filmuką tarptautiniam filmų konkursui ,,Mano kinas 2023“. Ir štai dar viena sėkmė – filmuko kūrimo komanda buvo pakviesta į Kauną dalyvauti apdovanojimų ceremonijoje.

Taigi, gruodžio 1 dieną visa kūrybinė komanda, kurią sudarė aštuntokės Gabija Česokaitė ir Goda Maldžiūtė, septintokė Kamilė Dovidova bei šeštokės Loreta Janutėnaitė ir Gabrielė Bukataitė, su palaikymo komanda išvyko į kino centrą „Cinamon“, kur buvo pristatyti geriausi animaciniai, dokumentiniai, vaizdo klipai, TV reportažai bei trumpo metražo vaidybiniai filmai. Labai malonu buvo stebėti, kad filmų festivalį „Mano kinas 2023“ atidarė mūsų gimnazijos mokinių kurtas animacinis filmukas ,,(Ne) šalta meilė“. Prieš kino seansą mokiniai turėjo galimybę dalyvauti filmuojant flešmobą, o pačio kino seanso metu susipažino su kitų šalių bei Lietuvos miestų mokinių bendruomenių pateiktais filmais. Pasibaigus filmų pristatymui vyko kiekvienos atskiros filmų kategorijos laimėtojų ir nominantų apdovanojimų įteikimo ceremonija. Mūsų mokinių kurtas filmukas gavo nominaciją „Už kūrybinius ieškojimus“, komanda buvo apdovanota diplomu ir saldžiais prizais.Vidiškių gimnazijos nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here