Skip to content

Skambinote…

Kalbėjosi Sigita TELYČĖNAITĖ

Priešistorė. Prie pėsčiųjų perėjos trepsi senolė, praleidžia skubančias mašinas, vėl mėgina žengti per gatvę, vėl stabteli ir, pasiremdama lazdele, grįžta į pradinį stovėjimo tašką. Tegul važiuoja, aš palauksiu kol kelias liks visai tuščias, kojas labai sunku statyti – tyliai guodžiasi ją lenkiantiems greitesniems ir jaunesniems ignaliniečiams.

Suprantama, kol kojos jaunos ir sveikos – lengvai keliasi, greitai pusnis perbrendama, drąsiau žengiama slidoku šaligatviu, bet bėgant metams, viskas keičiasi. 

Visi žinome, kad gatvių valymas priklauso nuo turimų transporto ir fizinės jėgos resursų miesto seniūnijoje, bet senjorai gatvių sankryžose vargsta. Ypač drąsieji, keliaujantys su vaikštynėmis ar pasiremdami ištikimąja lazdele. Paklausti, kodėl tokiu oru patys keliauja į vaistinę, pirkinių, dažniausia atsako, kad nenori apsunkinti artimųjų, kaimynų, socialinių darbuotojų, teikiančių 

paslaugas namuose. Klausantis nusiskundimų iškyla dviprasmis klausimas – ar jau sunkoka žiema Ignalinoje, ar stinga mūsų geranoriškumo?..

Daugiausia skambučių redakcija sulaukia dėl prasto gatvelių, daugiabučių kiemų, kelių valymo. Be ne visi dialogai su skambintojais skirti metų laiko sukeltiems sunkumams.

Į redakciją pakalbos kreipėsi grupelė Mažėnų gyventojų. Prašo padėti, viešinant jų problemą. Mažėniškiai vargsta dėl blogos kokybės vandens, jau beveik metai – iš kranų bėga rudas, dvokiantis, gadinantis kriaukles, vonias, virdulius. Pasak skambinusių, po visų renovacijos darbų, pastačius „stebuklingą“ būdelę  (valymo įrenginius), žmonės įtaria, kad visa bėda slypi naujuose vandens filtruose, kurių laiku neišvalo administruojantys objektą. Kad tie filtrai išsivalo patys, kaip bandoma teigti mažėniškiams, niekas jau netiki. Žmonės toliau vargsta, šveisdami nuo apnašų buities įrangą, o gėrimui švarų vandenį vežasi iš Vaišniūnų šaltinio.

Gal, visgi, kažkas „aukštybėse“ nukreips žvilgsnį į Mažėnų pusę ir, artėjančių švenčių proga, pagelbės patekusiems į tokią nepavydėtiną situaciją – kalbėjo skambinę mažėniškiai.

Ignalinietis Povilas K. stebėjosi netvarka žymint gatves Vidiškėse. Jam reikėjo surasti namą Sodų gatvėje, o gatvių lentelių beveik nėra, su namų numeriais taip pat abrakadabra. Sunku net eiliškumą atsekti. Kol surado reikiamą adresą, tris kartus praeivių klausė. Negi daug pinigų kainuoja šiam nepatogumui sutvarkyti. 

Daug skambučių redakcija sulaukė dėl vykstančios laikraščio prenumeratos, nemažai komentarų ir pastabų – dėl Lietuvos pašto veiklos sąlygų ir įkainių kitimo. Bet lekiančio traukinio pėsčias nesustabdysi. Viskas keičiasi, yra dalykų, su kuriais galime tik susitaikyti. Dar kartą primename – norėdami patikimai užsisakyti ir kitais metais gauti laikraštį, nusigaukite patys ar ko paprašykite į Ignalinos paštą (Dūkšto ir Rimšės seniūnijų gyventojai – į Visagino paštą). Antraip daug kur laiškanešių tiesiog nesulauksite.

Tad būkime kantrūs.

Asociatyvi nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here