Skip to content

Valdžia be organų negali

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Gal pakalbėkime apie seksą? Laikraštyje, a?

Draudžiama tema, suprantu. Man vienas labai aukštas, bent jau rajono mastu, pareigūnas, sakė, kad kaimui seksas – tabu. Na, nebent tik tamsoje. 

O tamsoje, žinia, laikraščio nepaskaitysi. Taip žmogui ir tenka rinktis: arba laikraštis, arba seksas.

Gal anksčiau tiek skaitančių buvo todėl, kad sekso nebuvo? Dabar yra, tai visi jei ką ir skaito, tai tik telefone. Ten ekranas šviečia, ir naktį patogu. 

O kai du darbus darai, tai nė vienas gerai neišeina. Gal todėl dabar seksas yra, o vaikų nėra?

Bet čia šiaip, išvedžiojimai, pernelyg tolimi nuo mokslo. Pas mus viskam suteikiamas tvirtas teorinis pagrindas. Pas mus statistika. Jeigu tau kažkas kažkur ne taip, kaip sako statistika, vadinasi, pats kaltas. Atitrūkęs nuo gyvenimo. Socialiai atskirtas.

Dabar apie individualistus, kurie nenori kolchoze gyventi, sakoma: nesocializuoti. Tai jau blogai. Tokiems reikia psichologų pagalbos. Nesocializuotas elgesys – tai baisu. Tarptautinėje ligų klasifikacijoje tai netgi turi atskirą kodą – F91.1 ir priskiriama „Psichikos ir elgesio sutrikimams“.

Dabartinė karta užmiršo, kaip anksčiau atrodė „nesocializuotas“ elgesys. Nenori eiti į kolchozą – esi nesocializuotas. Tiesa, tokių nebūdavo, Pradžioje buvo, tai tokius nesveikus į Sibirą išvežė. Tik šiandien mes galime suprasti, kad taip anuometinė valdžia kovojo už mūsų psichinę sveikatą. Psichiatrų tiek nebuvo – teko enkavedistus į darbą šauktis. Enkavedistai kaip dabar psichologai, a?

Nors – tai anksčiau sakydavo: kolchozas. Dabar: grupinis seksas.

Ta statistika liudija, kad aštuoni iš dešimties Lietuvos piliečių per gyvenimą patiria seksualinę prievartą. Koks procentas ne piliečių – tyrime nekalbama, bet tai mūsų ir nedomina. Mes nežinome, kaip atrodome Europos Sąjungoje – štai kas yra svarbiau.

Ar jūs per gyvenimą patyrėte seksualinę prievartą? 

Neskubėkite sakyti „ne“, nes gal jūs patys nesuprantate, kad ta prievarta buvo. Čia per televiziją viena moteriškaitė (pažiūrėjus į veidelį – tikrai jokios seksualinės prievartos gyvenime nepatyrusi) aiškino, kad dauguma Lietuvos piliečių nesupranta, ką jie patyrė, todėl turėtų gerai apmąstyti, kas buvo, o jeigu ir po visų apmąstymų nesipranta – kreiptis į specialistus.

Aš irgi gerai pamąsčiau, ir prisiminiau, kad maždaug prieš penkiasdešimt ketverius metus vienas būsimas mūsų šeimos narys kitą būsimą mūsų šeimos narį patampė už megztuko. Štai taip viskas ir prasidėjo, nes nė vienas iš mūsų tada nesuprato, kad tai buvo seksualinė prievarta. Pasikartosiu – specialistų tais laikais nebuvo. 

Bet tai anksčiau Lietuvos žmonės be psichiatrų ir psichologų apsieidavo, o dabar tau iš karto išaiškins, kad patyrei seksualinę prievartą. Dabar  mūsų valdžia net nusprendė įkirti specialią tarnybą, atvirtai sakykim – specialų valdžios organą, kuris padės žmonėms susigaudyti, kada jie yra prievartaujami.

Darbo toks organas tikrai turės. Valdžia be organų negali. Na, kiti sako, kad ir jos organai negali, bet nenusileiskime žemiau juostos. Sutikime, kad šis organas labai reikalingas. Seksualinė prievarta pas mus yra tiesiog išvešėjusi, belieka garsiai, geriausia per televiziją, įvardinti, kas, kada ir su kuo.

Čia dar ir teorija iki galo neišlukštenta Sakysim, ar galima vadinti seksualine prievarta, jeigu vienas iš šeimos narių eina į kairę? O jeigu neina?

O jeigu moterys laikomos kalėjime be vyrų – jų atžvilgiu tai prievarta ar ne? 

O jeigu vyrai?.. 

Manote, seksas šitoje istorijoje svarbiausia? Anaiptol, svarbiausia – kiek šimtų tūkstančių valdžia skirs kovotojams su seksualine prievarta? Ar ir milijonų prireiks? Ir kiek specialistų bus įdarbinta?

O ką, psichiatrų ir psichologų, ne be pono buvusio ministro Aurelijaus pastangų, tiek priveista, kad visiems nėra kuo užsiimti. Mūsų žmonės dar neišprusę, neina pas psichologus, sako, per brangu. Taigi sveikata, brangiausias turtas, negi specialistams pinigų gaila?

Tai, sakote, jau politika. Bet ar jums neatrodo, kad šiais laikais seksas be politikos neegzistuoja? Kaip, beje, ir politika be sekso. Kuo ten politikai daugiausia užsiiminėja, a? Kodėl valdžia be organų negali, jūs man atsakykite?

Gerai dar, jeigu tautą koks aukštas ir gražus.., o jeigu ne? 

Bet tai jau kita, visiškai draudžiama tema. Apie tokį seksą geriau nė naktį nekalbėti. 

BNS nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here