Skip to content

Kalėdų dovana rajono gyventojams – nemokamas važiavimas autobusais

Jonas BALTAKIS (Rajono savivaldybės tarybos narys)

Ateinantį ketvirtadienį vyks rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame tarp numatomų svarstyti 29 klausimų yra ir visiems rajono gyventojams aktualus klausimas, kurio pirmasis būsimo sprendimo projekto punktas skamba taip: nuo 2024 m. sausio 1 d. visi keleiviai Ignalinos rajono reguliaraus vietinio susisiekimo autobusų maršrutais, vykdomais uždarosios akcinės bendrovės Ignalinos butų ūkio,vežami nemokamai (su 100 proc. nuolaida).

Kad taip ketinama padaryti, savo priešrinkiminėse programose pavasarį deklaravo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kai kurios kitos partijos, o taip pat ir keli kandidatai į merus, tarp jų ir meru išrinktas Laimutis Ragaišis, vicemerais tapę Imantas Umbražiūnas bei Vaidotas Židanavičius. Šis pažadas vykdomas, nors daug kas netikėjo ir vadino tai tik rinkiminiais pažadais. 

UAB Ignalinos butų ūkis šiuo metu aptarnauja 30 vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutų. 2022 m. iš keleivių, vykstančių šiais maršrutais, bilietavimo buvo surinkta 50,6 tūkst. Eur. Reiškia, kad maždaug tiek rajono biudžetui atsieis ši numatoma nemokama paslauga. Sprendimas atitinka galiojančius šalies teisės aktus. Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 5 str. 8 dalis reglamentuoja, kad „savivaldybės savo nustatyta tvarka gali papildomai leisti įsigyti važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais bilietą su nuolaida ir kitų kategorijų asmenims, taip pat įsigyti važiavimo bilietą su nuolaida tam tikromis savaitės dienomis ar paros valandomis. Su šiomis lengvatomis susijusias išlaidas savivaldybės kompensuoja iš savo biudžeto lėšų.“. Keleivių nemokamas vežimas autobusais jau praktikuojamas ir kai kuriuose kituose rajonuose.

Šis sprendimas rajono gyventojams leis išspręsti nemažai problemų. Kaimuose uždaromos vaistinės. MI jau rašė apie Didžiasalio gyventojų nuotaikas, uždarius jų gyvenvietėje vaistinę, nes daugeliui didžiasaliečių važiavimas vaistų pirkti į Ignaliną dėl transporto išlaidų – menkas malonumas. Dabar kelionės į rajono centrą jiems nekainuos. Kažkokia dalimi galimai spręsis ir kaimo žmonių darbo problemos. Ne vienas iš atokesnio rajono kampelio anksčiau sakė, kad jie susirastų darbą (ar net buvo susiradę) Ignalinoje, tačiau nemenką dalį algos tektų atiduoti už keliones į darbą ir atgal. Dabar tai nekainuos. Dar bus skatinama mažiau naudotis asmeniniais automobiliais ir taip taupyti šeimų biudžetus, padidėtų ir rajono patrauklumas atvykstantiems svečiams, nes atsirastų galimybė nemokamai keliauti po mūsų rajoną.

Ketvirtadienį priimant šį sprendimą, manau, prieštaraujančių nebus.

2 komantarai (-ų)

  1. Nuostabu būtų. Taupytumėm energijos išteklius.

  2. Puiku.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here