Skip to content

Kokia vieta dūmų davikliui yra tinkamiausi?

MI informacija

Dūmų davikliai – vienas iš namų apsaugos elementų. Šis prietaisas pajutęs dūmus ar kitus galimus gaisro požymių, aktyvuojasi ir garsiniu signalu informuoja apie potencialų gaisro pavojų. Tačiau norint, kad dūmų davikliai veiktų tinkamai, reikia atsižvelgti į keletą svarbių aspektų jų įrengimo metu.

Montuojami kambario centre, lubose. Tinkamiausia vietą dūmų daviklio įrengimui – kambario vidurys, lubose. Dūmai visada kyla aukštyn, todėl dūmų daviklio įrengimas lubose padės greičiau identifikuoti dūmus kambaryje ir galimą pavojų. Taip pat rekomenduojama dūmų daviklio nemontuoti arti virtuvės ar namų, nes tai gali sukelti netikrus pavojaus signalus. 

Montuoti toliau nuo oro vėdinimo įrangos, elektros ir vandens šaltinių. Dūmų davikliai  neturėtų būti  montuoti šalia elektros ir vandens šaltinių bei oro vėdinimo angų ar oro kondicionavimo įrenginių. Per arti sumontuoti dūmų davikliai ne tik negalės tinkamai dirbti, bet ir gali klaidingai aktyvuotis ir signalizuoti netikrą pavojų.

Montuoti kiekviename aukšte, prie miegamojo. Rekomenduojama dūmų daviklius montuoti kiekviename būsto aukšte bei patalpoje prie miegamojo patalpos. Jei namai dideli ir turi daug kambarių, rekomenduojama įrengti daugiau nei vieną dūmų daviklį. 

Montuojami pagal saugumo reikalavimus. Verslo patalpose dūmų davikliai turėtų būti įrengti pagal numatytus saugumo planus bei taisykles. Dažniausiai verslo patalpose dūmų davikliai montuojami prie išėjimo durų bei labiausiai žmonių lankomose patalpose. 

Norit turėti tinkamai veikiančius dūmų daviklius, svarbu juos ne tik  tinkamai įrengti, bet ir reguliariai tikrinti ar jų baterijos veikiančios. Dūmų daviklių įrengimas namuose gali sumažinti gaisro pavojaus grėsmę, apsaugoti Jus bei Jūsų turtą ir namus.  

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here