Skip to content

Ignalinos rajono ligoninėje – naujas skyrius

Lina RAGINYTĖ

Džiugi žinia vyresnio amžiaus rajono gyventojams. VšĮ Ignalinos rajono ligoninėje, vykdant ES finansuojamą projektą Geriatrijos dienos centro ir ambulatorinių paslaugų plėtra, gruodžio 14 d. atidarytas naujas Geriatrijos dienos stacionaro skyrius. 

„Ignalinos rajono savivaldybėje didesnį trečdalį gyventojų sudaro vyresni nei 60 metų amžiaus žmonės. Siekdami kelti jų gyvenimo kokybę ir teikti jiems specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, šiandien galime pasidžiaugti, kad po dvejų metų įtempto darbo sėkmingai baigėme įgyvendinti projekto veiklas. Todėl šiandien visus pakvietėme į Geriatrijos dienos stacionarą skyriaus atidarymą“, – sakė ligoninės vadovė Daiva Vinogradova. 

Skyriaus įkurtuvių juostelę perkirpo rajono savivaldybės vicemeras Imantas Umbražiūnas, ligoninės vadovė Daiva Vinogradova bei teritorinių Panevėžio teritorinės ligonių kasos direktorius Jonas Narbutas.   

Susirinkusieji buvo pakviesti apžiūrėti naujų ir jaukių, skandinavišku stiliumi įrengtų skyriaus patalpų. Dienos stacionaro (nuo 8 iki 17 val. darbo dienomis) paslaugas teiksiančiame skyriuje įrengtos 5 dvivietės palatos, kineziterapijos, procedūrų, funkcinės diagnostikos, poilsio patalpos, ergoterapijos salė, taip pat mokymams, užsiėmimams skirta patalpa bei virtuvė, kurioje pacientai galės gaminti maistą.

Kaip sakė D. Vinogradova, skyriui vadovauja gydytojas geriatras Raimondas Bikulčius, o su juo komandoje dirba ergoterapeutas, kineziterapeutas, slaugytojas, socialinis darbuotojas, psichologas. 

Džiaugėsi skyriumi ir pats jo vadovas R. Bikulčius, teigdamas, kad visas personalas galįs prisidėti ilgiau išlaikyti sveiką senėjimą ir skatins žmonių savarankiškumą, socialumą. Juk ir projekto tikslas – didinti geriatrinių sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir kokybę Ignalinos rajone. Prisidėti prie sveiko senėjimo skatinimo, vyresnio amžiaus asmenims būdingų ligų prevencijos ir ankstyvos diagnostikos. 

Direktorė D. Vinogradova dėkojo už finansinę paramą savivaldybei bei ligoninės kolektyvui dirbusiam projekto metu ir ypač viešųjų pirkimų specialistei Sandrai Basijokienei. Ignalinos rajono poliklinikos vadovas Arvydas Ramelis prisiminė, kaip buvo teikiama projekto paraiška (tuomet jis laikinai vadovavo ligoninei), kokias viltis turėjo, džiaugėsi rezultatais bei žadėjo, kad pacientų poliklinika tikrai atsiųs, o J. Narbutas viltingai pažadėjo, kad Ligonių kasos už paslaugas pacientams mokės pinigus. 

,,Ne pinigai čia svarbiausia. Šis projektas parodo, kad visgi mūsų rajone galima pradėti teikti naujas, labai reikalingas paslaugas. Noriu padėkoti pirmiausia tiems žmonėms, kurie sugalvoja idėją, paskui pasirūpina, kad ji įgautų pavidalą, o tada pradeda vykdyti ir sėkmingai įvykdo tokius svarbius projektus. Savivaldybė, kaip steigėja, „palaimindama“ projektą pirmiausia tikisi, kad jis atneš naudą rajono gyventojams bei pačiai įstaigai. Šios paslaugos turėtų rasti paklausą. Artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje bus teikiamas sprendimo projektas dėl nemokamo vežimo vietinio susisiekimo maršrutais, todėl ir skyriaus paslaugomis galės lengviau naudotis toliau nuo Ignalinos gyvenantys žmonės“, – sakė vicemeras, dovanojęs paveikslą naujo skyriaus jaukumui kurti.  

Skyriaus atidarymo proga savo sveikinimus ir palinkėjimus ligoninės bendruomenei išsakė Panevėžio teritorinės ligonių kasos vadovas J. Narbutas, Seimo nario Gintauto Kindurio patarėjas Šarūnas Martinkėnas, Ignalinos sveikatos centro, Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro bei viešnios iš Kupiškio ligoninės, kur jau veikia toks skyrius, kiti svečiai.  

Pirmųjų pacientų Geriatrijos dienos stacionaro skyriuje laukiama jau nuo gruodžio 22 d. Šeimos gydytojui diagnozavus susirgimą, pacientui gali būti skiriama iki 15 dienų terapijos naujajame skyriuje.

Autorės ir L.Kovalevskienės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here