Skip to content

Pasveikintos kultūros premijų laureatės

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Kultūros ministras Simonas Kairys įteikė šių metų Kultūros ministerijos premijas labiausiai įvairiose srityse nusipelniusiems šalies kultūros ir meno darbuotojams, kūrėjams. Džiugu, kad buvo įvertintos, apdovanotos ir dvi Ignalinos krašto kūrybingos asmenybės – Sigutė Mudinienė ir Gintarė Adomaitytė – matomos, girdimos ir Ignaliną savo veikla, kūryba garsinančios. 

Rašytoja, žurnalistė Gintarė Adomaitytė pelnė publicistikos premiją už objektyvią, tyrinėjančią, akiratį plečiančią publicistiką, įtaigiai, žmogiškai jautriai straipsnyje „Liūdnai šviesi Prano Daunio istorija“ papasakotą Lietuvos istorijos atkarpą, aktualizuojančią aklųjų temą, ir kitus publicistinius tekstus, publikuotus kultūros svetainėje „Meno bangos“. Viena iš trijų premijų už etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo puoselėjimą ir skleidimą skirta Sigutei Mudinienei, Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos vyriausiajai specialistei, atsakingai už nematerialųjį paveldą, besirūpinančiai Lietuvos regionų etninės kultūros vertybių išlikimu, tapatybės, prigimtinės kultūros, papročių, vietos tradicijų išsaugojimu.

Gruodžio 15 d. Sigutę Mudinienę ir Gintarę Adomaitytę pasveikino savivaldybės meras Laimutis Ragaišis, vicemeras Imantas Umbražiūnas, Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Juodagalvienė. Prie savivaldybės sveikinimų prisijungė ir Seimo narys Gintautas Kindurys. Kultūros moterims dėkota už tikrųjų vertybių puoselėjimą, linkėta saugoti ir kuo plačiau skleisti  Lietuvos ir mūsų krašto kultūrinio išskirtinumo ženklus, ieškoti naujų veiklos erdvių ir tęstinumo.

,,Džiaugiamės, kad esate pastebėtos ir apdovanotos visos Lietuvos kultūros žmonių bendruomenės kontekste. Tai mus visiems labai svarbu. Jūsų veikla, jūsų pastangos, kūryba ir vertingos patirtys yra jūsų gyvenimo būdas, šviesi ir kilni misija. Žmonėse auginate meilę kūrybai, literatūrai, mūsų tradicijoms ir papročiams. Labai norėtųsi, kad ši geroji patirtis ir gerieji darbai būtų ne tik išsaugoti, bet ir turėtų tęstinumą…“, – sveikindamas kultūros premijos laureates sakė meras L. Ragaišis. Moterims jis linkėjo sveikatos, sėkmės, naujų planų, prasmingų projektų  ir įteikė savivaldybės dovanas, gėles. 

Seimo narys Gintautas Kindurys kalbėjo apie Simono Daukanto misiją – lietuvių kultūrą iškelti ir pastatyti šalia kitų šalių kultūrų, parodant jos savitumą ir vertę. Sigutė ir Gintarė pavadintos daukantiškos misijos tęsėjomis: ,,Nors jūsų nominacijos skirtingos, bendrąja prasme savo veikla esate labai panašios. Jūs skleidžiate mūsų kultūros grožį ir vertę. Jei to išskirtinumo neliks,  tai ir mes ištirpsime šiame globaliame pasaulyje…“.

Po sveikinimų susėsta prie arbatos stalo. Kalbėtasi ir apie šventinį renginį Kultūros ministerijoje, ir apie Ignalinos kultūrinį gyvenimą, apie ,,Meno bangų“ ir  Ignalinos krašto folkloro ansamblio ,,Čiulbutė“ veiklą, kūrybinius planus, tradicinius ir naujus renginius. Aptartos etnokultūros tradicijų puoselėjimo galimybės. Sigutė Mudinienė pristatė planus ir pastangas išsaugoti unikaliąsias sutartines, rengti jų dainavimo mokymo kursus. Meras pažadėjo remti šias veiklas, pasirūpinti patalpomis kolektyvo repeticijoms, taip pat siūlė pamąstyti ir apie tradicinį pavasarinį Ignalinos krašto kuriančių žmonių prisistatymo renginį.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje