Skip to content

Kaip pasirinkti tinkamą arbatą sveikatinimui?

MI informacija

Žalioji arbata yra populiarus pasirinkimas tiems, kurie nori padidinti savo antioksidantų kiekį. Antioksidantai yra junginiai, apsaugantys ląsteles nuo laisvųjų radikalų, galinčių prisidėti prie lėtinių ligų atsiradimo, sukeltos žalos. Žaliojoje arbatoje yra specifinio tipo antioksidantų, vadinamų katechinais, kurie, kaip įrodyta, turi daug naudos sveikatai. Vienas tyrimas parodė, kad žalioji arbata gali padėti apsisaugoti nuo ligų, tokių kaip Alzheimerio, Parkinsono, osteoporozės ir II tipo diabeto. Renkantis žaliąją arbatą, rekomenduojama rinktis birių lapų arbatą ir jai ruošti naudoti stiklinį arbatinuką ar puodą. Tai leidžia maksimaliai išgauti naudingus junginius.

Juodoji arbata yra dar vienas populiarus pasirinkimas, galintis turėti naudos širdies sveikatai. Juodojoje arbatoje yra flavonoidų – junginių, kurie, kaip įrodyta, turi antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių. Šie junginiai gali padėti sumažinti širdies ligų riziką gerindami kraujagyslių funkciją ir mažindami kraujospūdį. Rekomenduojama rinktis birių lapų juodąją arbatą ir vengti dėti pieno ar cukraus, nes tyrimai rodo, kad šie priedai gali sumažinti arbatos naudą sveikatai. Juodojoje arbatoje taip pat yra kofeino, kuris gali suteikti energijos be su kava susijusių virpesių.

Žolelių arbatos yra dar vienas pasirinkimas, pasižymintis daugybe gydomųjų savybių. Pavyzdžiui, ramunėlių arbata yra žinoma dėl savo raminamojo poveikio ir gali padėti sumažinti nerimą bei pagerinti miego kokybę. Pipirmėčių arbata gali padėti virškinti ir sumažinti pykinimą, o imbiero arbata turi priešuždegiminių savybių ir gali padėti sumažinti skausmą bei diskomfortą. Renkantis vaistažolių arbatas, svarbu ištirti kiekvienos rūšies specifines savybes ir pasirinkti kokybiškus birių lapelių variantus, kad būtų pasiektas didžiausias stiprumas. Taip pat svarbu pažymėti, kad kai kurios žolelių arbatos gali sąveikauti su tam tikrais vaistais, todėl prieš reguliariai jas vartojant rekomenduojama pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

Renkantis tinkamą arbatą sveikatai, pirmiausia reikia atsižvelgti į asmeninius sveikatos tikslus ir poreikius. Įvairios arbatos rūšys turi skirtingą naudą sveikatai, pavyzdžiui, skatina medžiagų apykaitą, gerina virškinimą, mažina uždegimą ir skatina atsipalaidavimą. Pavyzdžiui, žalioji arbata yra žinoma dėl didelio antioksidantų kiekio ir galimų kovos su vėžiu savybių, o juodoji arbata gali pagerinti širdies sveikatą ir pažinimo funkciją. Nustatydami konkrečius sveikatos tikslus ir poreikius, asmenys gali pasirinkti tokias arbatos rūšis, kurios atitinka jų asmeninius sveikatos tikslus.

Daugiau informacijos rasite nuorodoje.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here