Skip to content

Kokias automobilio detales reikia patikrinti prieš žiemą?

MI informacija

Žiemos sezonas jau čia, tad jeigu dar to nepadarėte – metas tinkamai pasirūpinti savo automobiliu ir patikrinti tam tikras automobilio detales, jog būtų užtikrintas ne tik didesnis transporto priemonės saugumas, bet ir komfortiškas vairavimas. Nežinote nuo ko pradėti? Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kokias automobilio detales verta patikrinti atėjus žiemos sezonui. 

Viena iš svarbių automobilių detalių, kurią verta patikrinti atėjus šaltajam metų laikui yra starteris. Ši detalė žiemos metu gauna didesnę apkrovą nei įprastai. Sugedus ar susidėvėjus detalei – gali būti sunku užvesti variklį, o nepakankamas jo veikimas gal sukelti nepilną akumuliatoriaus įkrovimą. Tad dar prieš artėjant šaltajam metų laikui, verta patikrinti starterio veikimą. Jeigu pastebėjote bent menkiausius sutrikimus, galbūt šią detalę verta pakeisti nauja. Daugiau informacijos apie starterius rasite jubana.lt svetainėje.

Atėjus šaltajam metų laikui, verta patikrinti ir akumuliatoriaus veikimą. Kodėl reikia patikrinti būtent akumuliatorių? Kai lauke vyrauja minusinė temperatūra, dėl šalčio akumuliatoriuje pasireiškia žymus cheminių reakcijų sulėtėjimas, o jo pajėgumas sumažėja. Tačiau žiemos metu apkrova nesumažėja, o priešingai – padidėja dėl papildomai automobilyje naudojamų įrenginių. Senas akumuliatorius žiemos metu tokios apkrovos paprasčiausiai gali neatlaikyti. 

Nereikėtų pamiršti ir komforto automobilyje. Įsitikinkite, jog artėjant šaltesniems orams, jūsų automobilyje puikiai veikia klimato kontrolės sistema. Jūsų šildytuvas turi veikti pakankamai gerai, kad ne tik jums būtų šilta ir komfortiška automobilyje, bet ir pavyzdžiui, būtų galima atitirpinti priekinį stiklą ar apsaugoti jį nuo rasojimo esant per didelei drėgmei. 

Žinoma, vienas esminių dalykų – padangos. Įsitikinkite, kad jūsų žieminės padangos yra tinkamos eksploatuoti. Kokybiškos padangos žiemos metu suteikia galimybę saugiau vairuoti, pagerėja manevringumas, automobilio stabilumas slidžiame kelyje. Kalbant apie padangas, verta paminėti ir stabdžių sistemą. Įsitikinkite, ar stabdžiai gerai veikia, ar pakeistas stabdžių skystis. Tvarkinga stabdžių sistema leis išvengti nemalonumų kelyje. 

Neužmirškite ir langų valymo bei plovimo sistemos geram matomumui kelyje. Jeigu automobilyje yra vis dar užsilikusio vasarai skirto langų skysčio, pasistenkite jį išpurkšti iki minusinės temperatūros ir pakeisti langų skystį į žiemai skirtą. Negailėkite pinigų kokybiškam produktui – juk jūsų saugumas kelyje yra vienas svarbiausių.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here