Skip to content

Džiaugtasi mūsų krašto deimančiukais

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Jaunųjų talentų konkursas ir apdovanojimų šventė Ignalinoje surengta jau 23-ąjį kartą. Tai vienas gražiausių ir prasmingiausių metų renginių. Keitėsi šventės vieta, talentų skaičius, tačiau tradicija sukviesti geriausius, kūrybingiausius vaikus išliko. Gruodžio 21 d. savivaldybėje iškilmingai pasveikinta 17 Jaunųjų talentų konkurso nugalėtojų, kartu su jais apdovanoti ir geriausi Metų sportininkai. Šventėje kartu su geriausiais ir šauniaisiais mokiniais dalyvavo jų  mokytojai, treneriai, tėveliai. 

Visus susirinkusius labai nuoširdžiai sveikino savivaldybės meras Laimutis Ragaišis. Jis džiaugėsi gražia tradicija, kuri šiemet pakoreguota ir į vieną šventę pakviesti visi mokslo, meno ir sporto srityse pasižymėję vaikai ir jaunuoliai. ,,Jūs mūsų deimančiukai. Talentas dar ne viskas. Jūs daug dirbate, ugdote savo talentą tėvelių, mokytojų, trenerių pagalba. Todėl šiandien noriu pasveikinti ir jus, ir tuos, kurie jus myli, lydi, padeda augti, tobulėti, siekti rezultatų“, – sakė meras, visiems linkėjęs sveikatos, sėkmės, svajonių siekimo. 

Kiekvienais metais jaunųjų talentų kandidatūras svarsto komisija, kuri ir atrenka pačius verčiausius apdovanojimo vaikus. ,,Buvo tikrai sunku išrinkti pačius geriausius. Jūs visi nuostabūs. Dėkoju, kad esate ir garsinate Ignalinos kraštą“, – džiaugėsi Jaunųjų talentų konkurso atrankos komisijos pirmininkas, savivaldybės vicemeras Vaidotas Židanavičius. Meras ir vicemeras pasveikino 17-ka jaunųjų talentų, labiausiai pasižymėjusių intelektualinėje, kūrybinėje, meninėje veikloje. Jiems įteiktos padėkos, gėlės, piniginės premijos. Dauguma talentų – nuolatiniai šio konkurso dalyviai: gabūs matematikai, muzikai, dailininkai, liaudies kūrybos atlikėjai…

Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius Darginas Mikėnas sveikino ir talentus, ir geriausius metų jaunuosius sportininkus. Jis sakė, kad šiemet sportininkai atrinkti iš šešių sporto šakų, o vertinti jie pagal pasiektas pergales. Minėta, kad sporto talentai auga ir krepšinio bei šachmatų sporto srityse. Centro dovanų čekiais, suvenyrais ir mero padėkomis apdovanoti penki geriausi 2023 m. sportininkai: plaukikė Kornelija Jankovičiūtė, slidininkai Greta Gabrielė Kilbauskaitė ir Aironas Pūras, biatlono sporte pasižymėjęs Eimantas Lekavičius ir motokrose pergales skinantis Aidas Skudutis. Jaunieji talentai ir sportininkai pakviesti nusifotografuoti. 

Šventę papuošė trys Ignalinos muzikos žvaigždutės. Skambėjo  jaunųjų talentų Marijos Airūnės  Katyšovės ir Manto Bendoriaus dainos, fleita grojo Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos moksleivis Kostas Kutra. Renginį vedusi teatro IKI narė Kamilė Graužlytė citavo dirigento Vytauto Miškinio žodžius: „Talento neįsigysi. Juolab – jo nenusipirksi. Jis duotas iš gamtos. Gamta – tai mes, tai aplinka, tai genai, tai Aukščiausiasis… Jei tavyje jis paslėptas glūdi, tolimesnis jo sklaidos kelias – mokytojo talentas. Talentas jį tavyje atskleisti ir padabinti talento skrydžiui tinkamais sparnais. O jie – ne paukščio, ne angelo, ne žemiško tvarinio atvaizdui būdingi. Jie – talento sparnai. Jie suteikia galimybę virš žemės būti pakylėtam…“.

Autorės nuotr. 

Apdovanoti jaunieji talentai

Ignas Andrijauskas, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleivis.

Mantas Bendorius, Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos moksleivis.

Karolina Ciukšaitė, Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro moksleivė.

Edilė Daubaraitė, Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos moksleivė.

Kamilė Filipavičiūtė, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleivė.

Andrius Gasiukevičius, Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos moksleivis.

Žymantas Ivanauskas, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos moksleivis.

Marija Airūnė Katyšovė, Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos moksleivė.

Kostas Kutra, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos moksleivis.

Urtė Labuckaitė, Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos moksleivė.

Kotryna LavrukaitėIgnalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro moksleivė.

Zigmas Navarskas, Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos moksleivis.

Jurgita Pauliukėnaitė, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleivė.

Augustė Raslanaitė, Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos moksleivė.

Gintautė Šriūbėnaitė, Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos moksleivė.

Mantas Tekorius, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleivis.

Emilija VasiljevaitėIgnalinos Česlovo Kudabos gimnazijos moksleivė.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here