Skip to content

Žmonės, sako, per mėnesį sutaupys iki 150 eurų 

Jonas BALTAKIS

Dar rugpjūtį rajono savivaldybės vadovai lankėsi Rokiškio rajono savivaldybėje ir domėjosi nemokamo gyventojų pavėžėjimo vietinio susisiekimo maršrutais organizavimu. Tuo metu buvo planuojama nemokamo pavėžėjimo paslaugą teikti ir mūsų rajone. Atlikus parengiamuosius darbus, priimtas rajono savivaldybės tarybos 2023 m. gruodžio 21 d. sprendimas Nr. T-253 „Dėl nemokamo keleivių vežimo vietinio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais Ignalinos rajone nustatymo“ ir nuo 2024 m. sausio 1 d. visi keleiviai Ignalinos rajono reguliaraus vietinio susisiekimo autobusų maršrutais, vykdomais uždarosios akcinės bendrovės Ignalinos butų ūkio, yra vežami nemokamai (su 100 proc. nuolaida). 

Pirmąją šių metų darbo dieną tuo įsitikino rajono savivaldybės meras Laimutis Ragaišis, vicemeras Vaidotas Židanavičius ir UAB Ignalinos butų ūkio Transporto skyriaus vyresnysis vadybininkas Povilas Zabolevičius, pasinaudoję galimybe viešuoju transportu nemokamai apsilankyti Didžiasalyje.

Kartu vykę gyventojai džiaugėsi, kad tie, kurie naudojasi paslauga kasdien, dabar sutaupys apie 150 eurų per mėnesį. Didžiasalyje uždarius vaistinę, tai kažkiek palengvins didžiasaliečiams vaistų įsigyti Ignalinoje, mat kelionė į rajono centrą kainuodavo 7,42 euro, dabar kelionė nemokama. Anksčiau įvairių kaimų gyventojai skųsdavosi, kad rado darbą Ignalinoje, bet kasdienis vykimas į jį „suvalgo“ iki ketvirtadalio ar daugiau algos. Dabar ir šiai kategorijai gyventojų kelionei skirti pinigai liks piniginėje.

Vicemeras V. Židanavičius MI sakė, kad žmonės vis skambina ir dėkoja, klausia, ar taip bus visą laiką, ar čia tik vienkartinė akcija. Skambinta iš Šiškinių, Ceikinių ir kitų vietovių. 

Beje, važiuojantiems bilietai, kuriuose vietoj kainos nuliai, išduodami (nuotr.). Čia tam, kad sužinoti, kiek gyventojų naudojasi nemokamu viešuoju transportu. Kita priežastis, kaip sakė P. Zabolevičius, keleiviai drausti ir jei, neduok Dieve, kas važiuojant atsitiktų, nulinis bilietas yra įrodymas, kad žmogus tikrai važiavo tuo autobusu.

Savivaldybės ir Ignalinos butų ūkio vadovai tikisi, kad toks sprendimas paskatins gyventojus aktyviau naudotis viešuoju transportu ir prisidės prie mūsų žmonių finansinės gerovės.

P. S. Keli nuolatiniai facebook’o tualeto „rašytojai“ (gal jau reikėtų ir pavardes nurodyti), kritikuojantys visus valdžios sprendimus ir darbus, pasišiukšlino ir šįkart. Rašo, kad šis nemokamas važiavimas autobusais niekam nereikalingas, esą jis naudingas tik pijokėliams, kurie dabar ir važinės patenkinti už dyką. Prisigalvoja ir kitokių sąmokslo teorijų. Ką gi, koks protelis, toks ir raštelis…

Rašinyje panaudota www.ignalina.lt informacija

2 komantarai (-ų)

  1. Ačiū,negerb. čekiste Baltaki,už dėmesį ir įvertinimą! Keturis metus juk iš pačio skiedalų ir mokėmės. Labai laukiam pavardžių viešinimo ir viešo išplakimo miesto aikštėje! Net neabejoju,kad Marijona neapsiribosite! Tik nepamiršk,kad lazda turi du galus, o kadencija sušiktai trumpa. O ir STT po biški kruta.

    Dėl „nemokamo” pavežėjimo- jis nėra nemokamas. Tiesiog dalis žmonių važinės mokesčius mokančjųjų sąskaita. Dalis rajono biudžeto pinigų bus tam panaudoti. Todėl liks dar mažiau pinigų viešosioms paslaugoms ir funkcijoms atlikti. Net patingėta atlikti apklausą,ar žmonės pašalpinių vežiojimą laiko prioritetu.

    • O kas mokėjo už šildymo rinkimines kompensacijas,iš keno mokesčių.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here