Skip to content

Pirmyn į gerovės valstybę

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Kaip gera tiems, kurie pranašauja, kokia bus ateitis. Žinia, visų (tautos) atmintis trumpa, todėl jeigu kas nors ką nors gero išpranašavo, ir tai išsipildė – tada pranašautojo vardo neprisimena. 

Beje, jeigu išsipildė koks nors negeras pranašavimas – dar šiek tiek daugiau šlovės tenka, bet ta šlovė tokia…

Geriau praėjusius metus prisiminti. Galima net su žodžiais „Ar aš nesakiau?“, nors ir nesakei. 

Jau daugiau kaip savaitė nuo naujųjų praėjo, jau viskas aprašyta ir įvardinta. Gal tik nebuvo paminėtas vienas labai reikšmingas įvykis, vienos idėjos „įpaminklinimas“. 

Turiu galvoje nacionalinį paminklą korupcijai – Vilniuje jau nuo 1985 metų statomą nacionalinį stadioną.

Gal kitas pasiginčys: taigi dar nė penkiasdešimt metų nepraėjo, visokias katedras po šimtą, du, tris šimtus metų statė, o čia juk stadionas, ir dar nacionalinis! 

Bet po to, kai pernai gruodį to „monstro“ statybos vėl sustojo, nenoromis kyla mintis: o ar tokio didelio paminklo korupcijai atsiradimas įkūnija pažadą, kurį per savo inauguraciją davė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. 

Prisimenate?

Taip, Jo Ekscelencija žadėjo lietuviams sukurti „gerovės valstybę“.

O tokį Nikitą Chruščiovą prisimenate? Jei ne, pagūglinkite, kitiems priminsiu to buvusio SSKP CK pirmojo sekretoriaus 1961 m. spalį SSKP XXII suvažiavime  ištartus „pranašiškus“ žodžius: dabartinė karta gyvens komunizme. 

(Kiti verčia – „gyvens komunizmo sąlygomis“, bet man labiau patinka – komunizme“. Su kažkuo „kvepiančiu“ asocijuojasi.)

Tai štai, labai įdomu būtų sužinoti iš pradžioje Aukšto ir Gražaus, o dabar jau tik Aukšto lūpų – ar dabartinė karta gyvens gerovės valstybėje? 

Mat ponas Gitanas labai prašosi dar vienai kadencijai, girdi, nebaigė kurti gerovės valstybės. 

Dar įdomu būtų sužinoti, ar ta valstybė jau pradėta kurti, ar pirmus penkerius metus Prezidentas tik pamatus klojo.

Beje, Nacionalinio stadiono Vilniuje pamatai jau buvo pakloti, bet naujausia statybų vykdytoja (nežinau, kiek jų jau buvo, todėl rašau tik „naujausia“) juos išardė, o prieš klodama naujus paprašė daugiau pinigų. Girdi, viskas pabrango. Štai taip, kai derėjosi dėl statybų, net nežinojo, kad pasaulyje viskas brangsta.

Kažin, ar tik nebus ir gerovės valstybei pinigų pritrūkę? Ir kažin, iš kur dabartinis dabartinis ekscelencija, jeigu būtų perrinktas, galvoja tų pinigų paimti? Prezidento galios tokios, kad pinigų skirstymui jis jokių galių neturi.

Bet jei ne G. Nausėda, tai kas?

Praėjusiais metais Seimas nusprendė, kad vadovauti tautai galima ir iš kalėjimo. Na, kol kas ne visas Seimas kalėjime, tik vienas ponas Gabšys iš kameros įstatymus kurpia, bet – o jeigu naujas prezidentas gerovės valstybę iš kalėjimo kurtų? Aš ne apie G. Nausėdą, aš apie Celofaną. Tik va, Rinkimų komisija jo kandidatu neįregistravo…

Dabartinė valdžia beveik viską jau sureguliavo, baudas nustatė, kurios buvo anksčiau kitų valdžių įvestos – padidino. Vienas dalykas dar gerai – prekybos alkoholiu nebevaržė. Tai yra rizikinga: blaivi tauta gali kvailių į valdžią neberinkti.

Juk kaip sakoma? Kvailys nedaro didelės žalos tol, kol kiti kvailiai neišsirenka jo savo vadu. 

Bet nėra ko verkšlenti. Gerai gyvename, pažiūrėkit, kaip rūpinamės miškais ir visokiais gyvūnais. Žmonėmis jau net nebereikia rūpintis. Na, nebent kokių švenčių proga.

Neseniai kažkuriame portale skaičiau, kad dabar Suomijoje šunys gyvena kaip žmonės. 

Rado kuo girtis. Pas mus jau yra tokių šunų, kurie gyvena geriau, negu kai kurie žmonės. Išeitų, kad pas mus kai kurie žmonės gyvena, kaip anksčiau šunys. Kuo ne gerovės valstybė?

Čia ne pranašystė.

„Būkime vieningi“ koliažas

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here