Skip to content

Savivaldybės autoparke yra ir pilnametystės sulaukusių automobilių 

„Aukštaitiškas formatas“

Utenos regiono (apskrities) savivaldybių administracijos turi 112 tarnybinių automobilių. Akivaizdžiai gausiausias – Ignalinos rajono savivaldybės administracijos autoparkas, kuriame yra net 31 automobilis. Pagal automobilių markes „einamiausi“ yra Volksvagenai (27 automobiliai) ir Škodos (15). Škodomis dažniausiai važinėja ir savivaldybių merai.

Ignalina turi ir tarnybinių traktorių 

Pati Ignalinos rajono savivaldybės administracija neturi išskirtinio autoparko. Rajono valdžios ir valdininkų žinioje yra 9 automobiliai, tarp kurių – 1999 m. gamybos „Opel Astra“, metais jaunesnė „Toyota Corolla“, 2002-ųjų gamybos „Ford Mondeo“. Solidžiausi Ignalinos savivaldybės administracijos automobiliai yra 2021 m. gamybos „Toyota Camry“ ir 2019-ųjų „Škoda Superb“ (įsigyti praėjusios valdžios – red.).

Savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas „Aukštaitiškam formatui“ sakė, kad buvęs meras Justas Rasikas važinėjo Škoda, o dabartinis rajono vadovas Laimutis Ragaišis neturi jam priskirto automobilio ir naudojasi tuo valdišku transportu, „kuris yra laisvas“. 

Net 22 tarnybinius automobilius turi rajono savivaldybės seniūnijos. Daugumoje seniūnijų – po 2 automobilius, o Ignalinos seniūnijoje – net 5.

„Daugumoje seniūnijų automobilių yra nuomojami. Nuomos sutartis sudarė ankstesnė rajono valdžia, mes tų sutarčių negalime nutraukti. O seniūnai, žinoma, yra patenkinti,“ – aiškino rajono savivaldybės administracijos direktorius V. Kreivėnas. Dalis seniūnijų automobilių yra naudoti daugiau nei 20 metų, net 7 iš jų nuvažiavę daugiau nei po 300 tūkst. kilometrų. „Veteranais“ yra abu Rimšės seniūnijos automobiliai: ir mikroautobusas VW „Caravelle“, ir visureigis „Toyota RAV4“. Abu jie nuvažiavę daugiau nei po 300 tūkst., abu pagaminti prieš 20 metų.

Ignalinos seniūnijos turtingos ne tik automobiliais, bet ir traktoriais. Daugelis seniūnijų kelius žiemą valosi valdiškais traktoriais, turi traktorininkų etatus. „Na, nevairuoja seniūnijų darbuotojai nuo ryto iki vakaro traktorių. Traktorininko teises turintys žmonės dar dirba ir ūkvedžiais,“ – kalbėjo V. Kreivėnas. Valdiški traktoriai yra tik likutis iš buvusios rajono seniūnijų šlovės – prieš kurį laiką seniūnijos teikė ir agroserviso paslaugas, prie traktorių buvo ir žemės ūkio padargų.

Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Imantas Umbražiūnas „Aukštaitiškam formatui“ sakė, kad valdiškas automobilis, jo nuomone, turi atlikti vienintelę funkciją – nuvežti valdininką į paskirties vietą. 

Kalbėdamas apie rajono vadovo prestižo sąsajas su jo vairuojamu tarnybiniu automobiliu, I. Umbražiūnas dėstė, kad vargu ar už viešuosius pinigus galima sėkmingai susiformuoti sau įvaizdį. I. Umbražiūnas turi nuosavą dvidešimties metų senumo BMW ir kiek jaunesnį „Fiat“. „Seniai išaugau iš to amžiaus, kai galvojama, ką galėtų apie tave pagalvoti,“ – dėstė vienas iš Ignalinos rajono savivaldybės vadovų.

P. S. Anykščių savivaldybė turi 22 automobilius, Molėtų – 16, Zarasų – 17, Utenos – 18 ir Visagino – 7 automobilius.

„Aukštaitiškas formatas“

2023 m., Nr. 4/97

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here