Skip to content

Europos kultūros pažinimas ir lygių galimybių skatinimas

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Naujus metus Ignalina pradėjo gera žinia. Pasirašyta finansavimo sutartis dėl naujo kultūrinio projekto, kurio pareiškėja ir vykdytoja – Ignalinos rajono savivaldybės administracija, kuri kartu su Europos Sąjungos valstybėmis partnerėmis – Lenkija, Latvija, Čekija, Prancūzija – šiais metais įgyvendina projektą „Europos kultūra: visi skirtingi – visi lygūs“ pagal Europos Komisijos Piliečių, lygybės, teisių ir vertybių (Citizens, Equality, Rights and Values – CERV) programos kvietimą „Miestų tinklai“ (CERV-2023-CITIZENS-TOWN-NT).

Suplanuotomis projekto veiklomis – meno rezidencijomis, plenerais, parodomis, koncertais – siekiama geriau pažinti kitų ES šalių kultūros paveldą ir profesionalųjį meną. Bus stiprinamas ir tarptautinis bendradarbiavimas. Draugystę dar labiau sutvirtins ir gerąja patirtimi keisis Ignalinos rajono savivaldybės bendradarbiavimo partneriai Serockas (Lenkija) ir Prachaticė (Čekija). Taip pat visuomenei bus teikiama informacija apie lyčių lygybės principus, vis dar juntamą emocinę ir ekonominę atskirtį tarp kultūros srityje veikiančių vyrų ir moterų. 2022 m. Europos lyčių lygybės instituto paskelbtame Europos lyčių lygybės indekse Lietuva yra 20 vietoje (60,6 balų iš 100) ir vis dar atsilieka nuo ES vidurkio (68,6 balų). 

Vykdant projektą bus organizuojamos didelio masto menininkų rezidencijos su parneriais iš Serocko, Daugpilio, Prachaticės ir Paryžiaus. Menininkų sukurti darbai ir įgyvendinti meniniai projektai papuoš viešąsias Ignalinos miesto erdves. Siekiant visuomenės įsitraukimo ir informacijos sklaidos, bus organizuojamos visuomenei atviros kūrybinės dirbtuvės. 

Pirmoji tapybos meno rezidencija suplanuota balandžio mėnesį. Šalims partnerėms atstovausiantys 8 menininkai (4 vyrai ir 4 moterys) Ignalinai dovanos savo darbus, kurių originalai papuoš įstaigų interjerus, o lauko ekspozicijai pritaikytomis jų reprodukcijomis galės gėrėtis visi, vaikštantys miško parko prie Palaukinio ežero takais. Panašios menų rezidencijos vyks ir kitų projekto partnerių šalių miestuose. 

Vasaros pabaigoje visos projekto veiklos užbaigiamos įspūdingu kultūros renginiu. Minint Mastrichto sutarties (kitaip dar vadinamos Europos Sąjungos sutartimi) pasirašymo 30-metį, Ignalinoje vyks Tarptautinis meno kolektyvų festivalis, kuriame dalyvaus visų projekto partnerių kolektyvai. Taigi, laukia gražus, kūrybingas ir įsimintinas laikas. Projekto vadovė – Savivaldybės administracijos Investicijų, planavimo ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistė Justina Vinikaitė, veiklų koordinatorė – Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Rasa Juodagalvienė. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here