Skip to content

Tarp išlydimų į jaunimo žiemos olimpines žaidynes – ir ignaliniečiai

LTOK ir MI informacija

Jau šią savaitę pirmieji Lietuvos sportininkai išvyks į Pietų Korėją, kur vyks ketvirtosios jaunimo žiemos olimpinės žaidynės. Lietuvos rinktinėje yra ir ignalinietė slidininkė Kornelija Sukovaitė bei trenerė Kazimiera Strolienė. Sausio 23 d. rajono savivaldybėje vyks Kornelijos išleistuvės, po to ji su grupe draugų vyks į P. Korėją, pirmasis jos startas – sausio 29 d. Trečiadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) mūsų šaliai atstovausiantiems jauniesiems sportininkams simboliškai perduota Lietuvos trispalvė.

„Tai, kad šiandien išlydime 13 sportininkų yra svarbu ne tik jiems, bet ir mums. Džiaugiamės, kad daugėja jaunimo besidominčio ir propaguojančio žiemos sportą. O mūsų viltis, kad turėsime naujų aukščiausio lygio žiemos sportininkų, gyva. Olimpinis principas mus moko, kad svarbiausia dalyvauti ir nugalėti save. To jiems ir palinkėjau – parodyti viską, ką iki šiol išmoko ir ištobulino, o ateityje tapti tikrais olimpiečiais ar net olimpiniais čempionais“, – perduodama trispalvę vienam iš vėliavnešių sakė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Lietuvos vėliavą sausio 19 d. vyksiančioje žaidynių atidarymo ceremonijoje neš biatloninkas Danielius Buchovskis ir akrobatinio slidinėjimo atstovė Ugnė Paulavičiūtė. „Šios žaidynės buvo mano tikslas, dėl kurio dirbau ne vienerius metu. Man labai svarbu čia sudalyvauti. O kai sužinojau, kad man patikėta nešti vėliavą – neslėpsiu, buvo labai netikėta, pajaučiau labai stiprias emocijas. Man didžiulė garbė“, – sakė D. Buchovskis. Sportininkas pernai dalyvavo Italijoje vykusiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje.

Iš viso į žaidynes vyksta 13 Lietuvos sportininkų, kurie varžysis 5 sporto šakų disciplinose. Gangvono provincijoje vyksiančiame didžiausiame jaunimui skirtame žiemos sporto renginyje iš viso dalyvaus beveik 2 tūkst. geriausių pasaulio jaunųjų sportininkų. Lietuviai dalyvaus kalnų slidinėjimo, biatlono, lygumų slidinėjimo, greitojo čiuožimo trumpuoju taku ir pirmą kartą akrobatinio slidinėjimo varžybose. Iš viso kartu su Lietuvos rinktine vyksta 7 treneriai, du misijos vadovai bei atstovė spaudai.

Beveik visi Lietuvos sportininkai įsikurs pagrindiniame sportininkų kaimelyje Gangninge. Čia apsigyvens 1700 jaunųjų atletų. Sportininkai gyvens butuose po tris triviečius kambarius. Kaimelyje taip pat veiks valgykla, erdvi ir moderni treniruoklių salė, poliklinika. Kalnų slidinėjimo atstovas Luca Poberai kartu su treneriu įsikurs Džongsone. „Dėl stipriai sumažinto aptarnaujančio personalo akreditacijų skaičiaus pirmą kartą kartu su komanda į olimpinį renginį nevyksta gydytojas. Šis sprendimas nebuvo lengvas, tačiau pasitarę su sporto federacijomis nusprendėme jį priimti.

Nepaisant to, į žaidynes vežamės medicininės įrangos, padėsiančios lengviau atsistatyti. Kaimelyje veiks poliklinika, nuolat dirbs budintys gydytojai. Skubios medicininės pagalbos punktai dirbs ir varžybų vietose. Taip pat prireikus sportininkus bus pasiruošusios priimti vietos ligoninės“, – pasakojo A. Vanagienė.

Pirmieji į Pietų Korėją jau sekmadienį išvyko biatlonininkai. Jų varžybos prasidės sausio 20-ąją. „Atstumai bus nemaži. Pavyzdžiui, nuo Seulo oro uosto iki pagrindinio olimpinio kaimelio laukia 3 val. kelionė autobusu. Nuo olimpinio kaimelio iki sporto bazių keliauti teks bent 1,5 val.

Kaip ir visų jaunimui skirtų olimpinių renginių tikslas – ne tik išdalinti medalius, bet ir padėti sportininkams susipažinti su olimpinėmis vertybėmis, pažinti skirtingas kultūras, bendrauti, diegti sąžiningo ir garbingo varžymosi principus. Todėl visada atletus skatiname dalyvauti olimpiniame kaimelyje siūlomose veiklose, bendrauti su kitų valstybių, kitų sporto šakų atstovais.

Mūsų, kaip nacionalinio olimpinio komiteto, tikslas – užtikrinti sportininkams geriausias įmanomas sąlygas. Mes pasirūpinome kelionės bilietais, sveikatos draudimu, kiekvienas žaidynių dalyvis gavo aprangos komplektą, taip pat koordinuojame visą techninę informaciją, spręsime visus kilsiančius nesklandumus, kad sportininkams beliktų rūpintis savo pasirodymu“, – sakė A. Vanagienė.

Kaip ir prieš kiekvieną olimpinį renginį Lietuvos rinktinės nariai supažindinami su antidopingo naujienomis ir taisyklėmis. Prieš ketverius metus Lozanoje (Šveicarija) vykusiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse 80 proc. Lietuvos sportininkų turėjo atlikti dopingo kontrolę. „Daugeliui iš jūsų tai yra nauja, tačiau nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės“, – sakė Lietuvos antidopingo agentūros vadovė Rūta Banytė. Ji pristatė 11 pagrindinių taisyklių, su kuriomis turi būti susipažinę žaidynių dalyviai, apžvelgė kaip vyksta testavimas ir kokie yra procedūros etapai. Taip pat supažindino su informacija dėl gręsiančios atsakomybės už pažeidimus, pristatė sportininkų teises ir pareigas.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) programos „Believe in Sport“ ambasadorius, olimpinis vicečempionas irkluotojas Saulius Ritteris sportininkus supažindino su prevencine programa, skirta kovai su varžybų rezultatų klastojimu. Programa siekiama, kad per ambasadorius viso pasaulio atletai būtų skatinami sportuoti sąžiningai, garbingai, būtų užkirstas kelias bet kokioms manipuliacijoms siekiant rezultatų ar kokių nors kitų tikslų. „Šias žaidynes atsiminsite visą gyvenimą, linkiu šia patirtimi mėgautis ir pasiimti kuo daugiau, tačiau yra informacijos, su kuria privalote susipažinti ir taisyklės, kurių būtina paisyti.

Pirmiausia, varžybose privalote stengtis būti geriausiais, kokiais tik galite būti. Jei strategiškai taupysite jėgas, tai gali būti traktuojama kaip manipuliacija. Žinoma, draudžiama lažintis savo sporto šakos ar renginio, kuriame dalyvaujate varžybose. Taip pat atsakingai žiūrėkite į informaciją apie savo savijautą, kuria dalinatės socialiniuose tinkluose, kad tuo nepasinaudotų lažybas planuojantys asmenys. Galiausiai, susidūrę su bet kokios formos manipuliacija privalote apie tai informuoti atsakingus asmenis: misijos vadovus, trenerius ar TOK“, – kalbėjo S. Ritteris.

Nuo 2012 m. rengiamos jaunimo žiemos olimpinės žaidynės pirmą kartą palieka Europą. Pirmosios 2012 m. vyko Insbruke (Austrija), antrosios 2016 m. surengtos Lilehameryje (Norvegija), o trečiosios 2020-aisiais  – Lozanoje (Šveicarija).

Lietuvos rinktinė jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse:

Kalnų slidinėjimas: Luca Poberai

Biatlonas: Juozas Augustinavičius, Danielius Buchovskis, Emilija Mincevič, Rusnė Motiejūnaitė, Austėja Pupelytė, Ignas Rakštelis

Lygumų slidinėjimas: Kornelija Sukovaitė, Matas Gražys, Daujotas Jonikas

Akrobatinis slidinėjimas: Pijus Baniulis, Ugnė Paulavičiūtė

Greitasis čiuožimas trumpuoju taku: Valentina Levickytė

Jaunimo žiemos olimpinės žaidynės Pietų Korėjoje vyks sausio 19 – vasario 1  

Elvio Zaldario nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here