Skip to content

VDU bendradarbiauja su savivaldybe

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Sausio 11 d. Ignalinoje lankėsi ir su Savivaldybės vadovais, rajono švietimo įstaigų direktoriais, Švietimo ir kultūros  skyriaus atstovais susitiko Vytauto didžiojo universiteto (VDU) rektorius prof. Juozas Augutis ir universiteto Švietimo akademijos atstovai: kanclerio pavaduotojai doc. dr. Ilona Tandzegolskienė, humanitarinių mokslų daktaras Mindaugas Nefas ir vyriausiasis specialistas  Povilas Urbšys. Buvo aptarta savivaldybės ir universiteto bendradarbiavimo sutartis, universiteto galima pagalba mokykloms, mokytojų kvalifikacijos kėlimo ir persikvalifikavimo galimybės. 

Kaip sakė rektorius J. Augutis, tokie išvažiuojamieji susitikimai su bendradarbiavimo partnerėmis savivaldybėmis organizuojami labai dažnai. Minėta, jog Universitetas turi daug programų, projektų, skirtų mokinių orientavimui, rengimui studijoms, taip pat pagalbai mokykloms, gimnazijoms, organizuojant mokytojų kvalifikacijos kėlimo, persikvalifikavimo studijas, įvairius mokymus, ekskursijas. Gimnazijose kuriamos universitetinės klasės, Jaunojo pedagogo klubai ir t. t. Vidiškių gimnazijos kvietimu VDU, kaip sakė rektorius, mielai taps jos vykdomo tarptautinio projekto partneriu. Išklausyti ir kiti švietimo specialistų siūlymai, nuomonės. 

Savivaldybės meras Laimutis Ragaišis džiaugėsi garbiais svečiais ir galimybe tiesiogiai aptarti bendradarbiavimą. Jis minėjo, kad labai svarbu parodyti, kad ir mokiniams iš sunkiau gyvenančių, įvairias socialines krizes patiriančių šeimų yra galimybė siekti mokslo ir savo svajonių. Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė pristatė švietimo situaciją Ignalinos rajone. Minėta, kad nors Lietuvoje jaučiamas didelis pedagogų trūkumas, Ignalinos rajono švietimo įstaigose jų kol kas užtenka, tačiau būtina žvelgti į ateitį ir jau dabar galvoti, koks bus  mokytojų poreikis po 4–5 metų. Universiteto atstovai pristatė 1,5 metų nemokamas persikvalifikavimo studijas mokytojams, taip pat kvietė studijuoti švietimo vadybos magistrantūrą nuotoliniu būdu. 

2020 m. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su VDU svarbi siekiant abipusiškai naudingų tikslų, kvalifikuoto pedagogų ir pagalbos specialistų rengimo, užtikrinant pakankamą pedagogų ir pagalbos specialistų poreikį savivaldybės švietimo įstaigose. Universitetas yra įsipareigojęs informuoti Savivaldybę ir mokyklas apie Universiteto siūlomas ugdymo krypties programas, galimybes ir sąlygas studijuoti, kviesti mokyklų vadovus ir pedagogus dalyvauti jų organizuojamose konferencijose, seminaruose, mokymuose ir kituose pedagogų profesinio tobulinimo renginiuose.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here