Skip to content

Kada gerumas tampa svarbiausiu vaistu

Kalbėjosi Sigita TELYČĖNAITĖ

Rubrika SKAMBINOTE palengva tapo atvira tribūna visų rajono gyventojų skundams, nusivylimams ir netikėtoms padėkoms. Džiugu, kad skambinti mums nevengia senjorai, rajono svečiai, kituose miestuose gyvenantys kraštiečiai. Kartais pasiekia informacija apie apatišką valdininkų požiūrį į viešinamas problemas (esą nieko nereiškia toks laikraštpalaikis…), bet jei problemos egzistuoja, kodėl neįsiklausoma į visuomenės skundus? Ne laikraščio darbuotojai kuria opias aktualijas, o konkrečios institucijos, atsakingos už būtiniausią tvarką.

„Atskiras žmogus visai nerūpi niekam, neturi kur skųstis ar laukti iš kažko pagalbos – guodėsi paskambinusi į redakciją moteris. Jūs dar parašote, bet… Praeitą šeštadienį mano brolis šalo prie Ignalinos autobusų stoties, nes pastatas savaitgalį toliau uždarytas. Jis kelias valandas laukė autobuso ir ėjo kojų pasišildyti į šalia esančią parduotuvę. Kiek skaitau spaudą, suprantu, jog skundžiuosi ne pirmoji, bet mes, eiliniai žmonės visai nesuvokiame, kodėl žiemą uždarytas Autobusų stoties pastatas?.. Kur glaustis autobuso laukiančiam iš kitų vietovių? Viešuoju transportu važiuoja ne vien asocialai ar girtuokliai, keliauja ir normalūs žmonės. Kodėl niekas negirdi visuomenės skundų ir toliau šaldo keleivius?.. Ar norite visai išbaidyti žmones nuo stoties, ar reikalinga piliečių delegacija į savivaldybę?“ – piktokai ir retoriškai klausė rajono gyventoja.

Gerbiami skaitytojai, net neįmanoma civilizuotai komentuoti atsiradusios problemos. Žmonės skambina, šąla, prašo, pyksta. Bet tolerantiški skundai nieko nekeičia. Galiu tik skaudžiai ironizuoti – gal Autobusų ir Geležinkelio stočių pastatai ne mūsų rajono žemėje, o privataus asmens rankose ir daroma su jais, ko tik savininko širdis geidžia… 

Ignalinos gyventoja Valentina (redakcijai pavardė žinoma), prašė atkreipti visų ignaliniečių ir miesto svečių dėmesį į pastatų stogus, vaikščioti atsargiau, nes sniego kepurės ir ledo varvekliai jau susiformavę. Ne visi pastatų savininkai laiku nuvalo besikaupiančią sniego dangą, „o ji gali pridaryti bėdos, sužaloti neatsargų praeivį“, – dalinosi pastebėjimais ignalinietė.

Pasak jos, sniegas ir nuo jo slėgio lūžtančios medžio šakos kelia grėsmę ir automobiliams, laikomiems lauke, taip pat gali nutraukti elektros laidus. Dėkojame Valentinai už rūpinimąsi visų saugumu ir gerove, o visus pastatų savininkus raginame suskubti su sniego valymo darbais.

Paskambinusios senjorės Vitalija ir Genė paprašė nuoširdžiai padėkoti „Camelijos“ vaistinėje dirbančioms moterims už visada nuoširdų aptarnavimą, patarimus, už žmogiškumą, kurio šiandieną labai pasigendama įstaigose. Vyresnio amžiaus žmogui ir reikia nedaug – tik gero ir šilto žvilgsnio, paguodžiančio žodžio… Šioje vaistinėje gydo nuoširdi atmosfera, pamirštame kokių vaistų užėjusios – juokavo ir džiaugėsi skambinusios vaistinės lankytojos.

P. S. Autobusų stoties uždarų durų klausimą, atrodo, pralaužėme. Antradienį po pokalbio rajono savivaldybėje, vicemero Vaidoto Židanavičiaus kabinete, jau po valandos gavome jo patikinimą, kad autobusų stoties durys šeštadieniais ir sekmadieniais bus atidarytos. Kas rytoj ar poryt lankysitės stotyje, praneškite, ar tikrai taip, nes, sako, dantų griežimo stoties administracijoje dėl to netrūksta, mat kažkam iš būrelio ne itin ką veikiančių darbuotojų nuo šiol reikės rūpintis ir rakto nuo durų „problema”. 

123RF.com nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here