Skip to content

Kaip skalbti rūbus norint išsaugoti jų kokybę?

MI informacija

Norint išsaugoti drabužių kokybę, prieš skalbimą būtina juos surūšiuoti pagal spalvą ir audinio tipą. Taip išvengsite spalvų blukimo ir audinių pažeidimų. Pavyzdžiui, atskirkite tamsias spalvas nuo šviesių ir švelnius audinius, tokius kaip šilkas ir vilna, skalbkite atskirai nuo tvirtų audinių, tokių kaip medvilnė ir džinsas. Naudojantis internetu, galite rasti nemažai patarimų, kokias priemones naudoti, norint ir išsaugoti savo drabužių kokybę. Tad keletą patarimų galime paanalizuoti. 

Norint išsaugoti savo rūbų kokybę yra labai svarbu tinkamai parinktos skalbimo priemonės. Vienos priemonės yra skirtos tamsiems rūbams skalbti, kotos tik baltiems, taip pat mišriems. Svarbu paminėti, kad tam tikrų dėmių, skalbimo milteliai gali nepašalinti, tam reikalingos papildomos priemonės tokios kaip dėmių išėmėjas. Jie gali pašalinti net ir įsisenėjusias dėmes, svarbu priemonę palaikyti šiek tiek ant audinio. Skalbimo priemonės gali būti tiek milteliai, tiek skystos priemonės.

Tinkamos vandens temperatūros pasirinkimas yra esminis veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti skalbiant drabužius. Skirtingiems audiniams taikomi skirtingi temperatūros reikalavimai, o naudojant netinkamą temperatūrą audinys gali susitraukti, išblukti arba kitaip būti pažeistas. Visada peržiūrėkite  etiketę ant drabužių, kad pamatytumėt tinkamą skalbimo vandens temperatūrą. Paprastai švelniems audiniams naudokite šaltą vandenį, o tvirtiems audiniams, pavyzdžiui, medvilnei ir linui, – karštą vandenį. Tinkamos vandens temperatūros naudojimas padės išlaikyti jūsų drabužių kokybę ir ilgiau atrodys kaip naujas.

Tinkamos skalbimo priemonės kiekio naudojimas taip pat yra būtinas norint išsaugoti drabužių kokybę. Jei naudojate per daug skalbiklio, ant drabužių gali likti likučių, todėl jie gali atrodyti purvini ar dėmėti. Norėdami nustatyti tinkamą ploviklio kiekį, peržiūrėkite instrukcijas ant ploviklio pakuotės. 

Norint išsaugoti drabužių kokybę skalbimo metu, būtina naudoti švelnų ciklą arba rankomis skalbti švelnius audinius, tokius kaip šilkas ar linas. Tai galima padaryti ir su skalbimo mašina, parenkant specialią skalbimo programą. Tai padeda išvengti medžiagos pažeidimo ir išlaikyti audinio vientisumą. Tvirtesniems audiniams galima naudoti įprastą programos plovimo ciklą, tačiau vis tiek rekomenduojama vengti naudoti stiprią temperatūrą ir stiprius ploviklius, kurie gali sugadinti. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here