Skip to content

Šį sausį rajone kilo jau 6 gaisrai

Lina BAUŠIENĖ

Šildymo sezonas jau įpusėjo, kaip jau įprasta, tokius sezonus visada lydi gaisrai, kurių priežastys dažniausiai yra nevalyti, neteisingai įrengti ir nesandarūs dūmtraukiai. Užsidegus suodžiams, ugnis pro nesandarius dūmtraukius išplinta į pastato pastoges, palėpes ar tiesiog užsiliepsnoja šalia dūmtraukių esančios medinės pastato konstrukcijos. 

Šį sausį rajone jau kilo 6 gaisrai, visi jie gyvenamajame sektoriuje. Ignalinos mieste, trijų gyvenamųjų namų dūmtraukiuose degė suodžiai, pernai per šį laikotarpį nebuvo degančių suodžių, galbūt gyventojai primiršo, kad dūmtraukius valyti reikia reguliariai. Dar viename gyvenamajame name Mielagėnų mstl., gaisras kilo dėl netinkamai įrengto ir eksploatuojamo dūmtraukio, laimei gaisras neišplito ir didelių nuostolių nepadarė. Linkmenų kaime kilus gaisrui gyvenamajame name nukentėjo 2 žmonės, dėl nudegimų jie buvo skubiai išgabenti į gydymo įstaigą. Gyvenamasis namas beveik visiškai sudegė. Labiausiai tikėtina gaisro priežastis – krosnių, židinių bei dūmtraukių gedimai. Na o paskutinis gaisras pareikalavo netgi žmogaus gyvybės. Sausio 20 d., 22.45 val., iš Bendrojo pagalbos centro buvo gautas pranešimas jog Kazitiškio seniūnijoje, Žeimių kaime dega gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams gyvenamasis namas degė atvira liepsna ir tik lokalizavus gaisrą buvo rastas stipriai apdegusio žmogaus kūnas. Gaisro priežasčiai nustatyti vyksta ikiteisminis tyrimas.

Mieli rajono gyventojai, primename, pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles suodžius iš dūmtakių ir krosnių privalu valyti prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per ketvirtį, taip pat, tie kurie dar neturite, savo namuose įsirenkite autonominius dūmų detektorius, kurie vos dūmams atsiradus garsiniu signalu praneš apie grėsmę Jūsų gyvybei ir turtui.

Niekada nereikėtų pamiršti, kad ugnis ne tik suteikia mūsų namams šilumą ir jaukumą, tačiau labai skaudžiai baudžia, jei su ja elgiamės nepagarbiai ir aplaidžiai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje