Skip to content

Žmogaus gyvenimas – meno kūrinys, tautos gyvenimas – rojaus sodas

Lina ŽVORŪNĖ

Jeigu atliktume apklausą gatvėje, net neabejoju, kad dauguma žmonių patvirtintų norį gyventi gerai ir laimingai. Tik štai mums, kelioms neurotikų kartoms, kuriančioms pasaulį nuo II pasaulinio karo, sudėtinga, o kartais net neįmanoma iš tikrųjų susivokti,  kas yra „gerai“ ir kaip pasiekti „laimingai“. Mes išmokame vadovautis esą nuo seno žinomomis patarlėmis, patarimais, lyg ir perimtomis tradicijomis, bet net nepabandėme įsitikinti, kaip tai iš tikrųjų veikia? Dar mes išmokome kryptingai gilintis ir tobulėti, siekti profesionalumo, bet praradome visuminį supančios aplinkos suvokimą ir gebėjimą būti visaverčiais savoje bendruomenėje. Kad paslėptume visus šiuos trūkumus, užsidėjome kaukes. Ką gali sukurti žmogus su kauke? 

Skaičiai prognozuoja baigtį

Štai vieno susitikimo su gyventojais metu kandidatas į prezidentus pristatė siaubingą statistiką. Skaičiukai sufleruoja, kad jeigu dabar pat susilaukti vaikų galinčios šeimos nesuskubs ir nesusilauks bent trijų atžalų kiekviena, visai netrukus Lietuvos teritorijoje lietuvių nebeliks. Savaime suprantama, nebeliks ir kalbos, protėvių tradicijų. Kodėl nyksta ir išsigimsta tautos? Yra įvairų nuomonių. Bet viena aišku, kad tauta – tai žmonės. Grįžtame ten, kur pradėjome: ką gali sukurti žmogus su kauke? Dar vis nežinome. Kol kas nežinome. 

Šiurpi vizija

Jau pavipo iš leidyklų atkeliavusiais naujais vadovėliais mokykloms. Gražūs, spalvoti, dideli, primenantys lankstinukus ir tekainuojantys vos po 27–28 eurus už vienetą. Vos pavarčius kyla abejonių, ar tik leidėjai nesuklydo leisdami 7, 9 klasių fizikos, lietuvių kalbos, literatūros ir istorijos vadovėlius? Storas popierius, milžiniškos raidės, daug ir didelių paveikslėlių, fotografijų iš Mariaus Čepulio ir žiniasklaidos archyvų. Gal paaugliai jau turėtų mokėti skaityti ir gauti nemažai teorinių žinių iš vadovėlių, o ne tik paveiksliukus apžiūrinėti? Jei vaikų pasaulėžiūra bus formuojama tik pagal žiniasklaidoje paskutinius kelerius metus transliuojamą pasaulio suvokimą siaubą keliančiomis fotografijomis ir idiotizmu alsuojančiomis antraštėmis, tada tikrai išsipildys 2023-12-23 Seimo patvirtintas siaubo dokumentas: Lietuvos ateities vizija „Lietuva 2050“. Šį 64 puslapių dokumentą galima rasti interneto platybėse. 

Jo esmė dviem sakiniais. Dabartiniai Lietuvos žmonės kuria ateitį būsimoms belytėms būtybėms, komunikuojančioms anglų kalba, gyvenančioms vieningoje Europos teritorijoje dideliuose, kompaktiškuose ir kažkuria prasme komfortiškuose milžiniškuose miestuose, nuomodami kelių kvadratinių metrų erdvę, nuo ryto iki vakaro dirbdami išskirtinai ofisuose, maitindamiesi „ekomaistu“, pagamintu 3D spausdintuvais ir t. t.

Akis badanti realybė

Tiems, kas domisi pasaulyje vykstančiais procesais, žino, kad yra toks Davoso forumas (Pasaulio Ekonomikos forumas). Jame, be visų kitų pasauliui svarbių klausimų, yra pateikiamos pasaulio valdančiųjų gairės žmonijos ateičiai. Jas pristato ne valdantieji, o pasaulio valdančiųjų parinkti atstovai: ekonomikos, bankininkystės, verslo, politikos lyderiai, žurnalistai, intelektualai, kiti pasaulio raidą įtakojantys žmonės. Kai kada, kaip atitinkantys lūkesčius, pakvietimus gauna ir mūsų lyderiai. Sakoma, kad tikrų valdančiųjų, pasaulio tvarkos režisierių, mes ten nematėme ir niekada nematysime. Jie niekada nesirodo viešai.

Davoso forumas įsteigtas kaip paramos fondas. Nuo pirmo susirinkimo jį organizuoja intelektualas, profesorius Klausas Martinas Švabas. Tautybė – žydas, o jo mama – Rotshildų kilmės. Tai pasaulio galingųjų klano atstovas. Istorija siekia 1694 m. Angliją, kai buvo įkurtas Anglijos bankas bei 1743 m., kai auksakalio iš Vokietijos Amschel Moses Bauer genealus sūnus Meyeris, kaip patarėjas, pateko į princo Viljamo rūmus ir pajutęs raudonojo skydo, kabėjusio virš tėvo durų įtaką, persivadino Meyer Rothschild (raudonas skydas). Gražiai šioje istorijoje įsipina ir privataus kapitalo Federalinio Rezervo fondas, įkurtas 1913 m., kurio dėka kiekvieno JAV gyventojo nacionalinė skola siekia per 40 tūkst. dolerių ir nuolat didėja. Lietuva taip pat gyvena į skolą. Kiekvienas Lietuvos pilietis šiandien turi apie 10 tūkst. eurų nacionalinės skolos. Paprastai kalbant, mes visi esame priklausomi nuo to, kuriam esame skolingi. 

Pasaulio ekonomikos forumas įsteigtas 1971 m., tada vadinosi Europos vadovų forumu. Didinant įtaką pasauliniu lygiu, 1987 m. pavadinimas pakeistas. Taigi, tai labai solidus, ilgametes tradicijas ir autoritetą turintis valdančiųjų balsas. Susirinkimai organizuojami visame pasaulyje, bet tik Kinijoje vyksta kasmet ,,Kasmetinis naujų lyderių apdovanojimas“. 

Šiais metais forumas sausio viduryje jau vyko, Šveicarijoje. Vienas esą didžiausių susirūpinimų – DI (dirbtinis intelektas), kurio kūrėjai dar vis nenori pripažinti, kad jie patys jo nebesuvaldo. 

Taigi, minėtas K. Švabas yra ir Kauno technologijos universiteto garbės daktaras. Žmogus yra publikavęs nemažai knygų, iš kurių dvi aktualios visam pasauliui, o tuo pačiu ir mums: Ketvirtoji pramonės revoliucija (2016 m.) ir ,,COVID-19: Didysis perkrovimas“ (2020 m.). 

Nekalbėsime daug ir plačiai. Kas nori, gali skaityti, domėtis. 

Išsigimusios vertybės

Sudėjus bendrą informaciją, galima daryti išvadą, kad Lietuva nėra nei laisva, nei savarankiška. Tai iliuzija. PEF suprojektuotos naujo pasaulio tvarkos (režimo) įgyvendintojai, jau seniai sudėlioti į valdžią daugelyje pasaulio šalių. Tos šalys, kaip ir Lietuva, priima įstatymus, leidžiančius malšinti protestuojančius žmones ne tik policijai, bet ir kariškiams. Visur žmonės pratinami prie paklusnumo ir jo ribos jau nustatytos per 2020–2021 m. lokdaunus. Liko paskutinis akordas, nors pasiruošimas jam vyko ilgai: nuo bitlų, gėlių vaikų eros. Užaugo net trečia besilinksminanti, lengvai gyvenanti karta, kuri ir numatyta palaidoti tą sotų, gerą gyvenimą. 

Daugybę metų kvailinti kažkokiomis provakarietiškomis vertybėmis, žmonės pasimetė, gyveno pagal jiems įsiūlytą moralę, prigimtį griaunantį gyvenimą. Sodomizmas (sodomizmas yra teorija, tvirtinanti, kad moralės normas reikia nustatyti, vadovaujantis seksualiniais troškimais), satanizmas, paleistuvystė tapo norma. Šeimą griaunančias vertybes priėmė kaip tikras. Jau net mūsų vyrai neturi atsakomybės, nesugeba už save pakovoti, ką jau kalbėti, kad jie stos ginti savo kultūros, tradicijų ir moralės, kurios jau ir taip nebėra. Merginos jau nebėra šeimos židinio saugotojos, nes jos suvyriškėjusios, perima ištižusių vyrų funkcijas, elgiasi labiau kaip vyrai. Šeima daugeliui žmonių tapo nebe vertybe. Tokie žmonės nebeturi dėl ko gyventi ir neturi dėl ko aukotis. Jie gyvena šia diena, persisotinę malonumais ir reikalaujantys vis naujų. Kaip žinia, tam nėra nei galo, nei saiko. Visuomenė buvo nukreipta savęs susinaikinimo kryptimi. Bejėgė ir bestuburė ir, deja, to net nesuvokianti.

Nieko neturėsite ir būsite laimingi

Kaip sakė K. Švabas, jūs nieko neturėsite ir būsite laimingi. Valdančiųjų (ką rodo ir Lietuvos vizija „Lietuva 2050“) planuose nėra numatyta jokių rinkimų, tautų, kultūrų. Visas pasaulis turėtų tapti visų namais su viena masine kultūra: be sienų, visi migruoti laisvai kur tik pageidauja, kontroliuojami iš vieno centrinio serverio ir vienos valdžios visiems. Tai yra, planuojama sukurti vieną skaitmenizuotą, unifikuotą Žmonių ūkį (Džordžas Orvelas „Gyvulių ūkis“), vieną burbulą, populiaciją. Lietuvos teritoriją valdytų kaip kokią guberniją jų paskirti prievaizdai ir nevyriausybinis sektorius – ideologiniai komisarai. Dalis turto būtų perimta korporacijų, dalis nacionalizuota ir perimta valstybės. Tą turtą valdytų paskirti administratoriai, atsiskaitantys ne gyventojams, o korporacijoms. 

Ateitis: būti ar nebūti

Turbūt daugelis jau ir atsakė į klausimą, ką gali sukurti žmogus su kauke? Žmogus su kauke kuria melą. Yra žmonių, kurie gyvena tarsi robotai arba gyvuliukai. Pavalgė, pamiegojo, pasimalonino, pasidaugino, nusivalė dulkes, apsirengė ir išėjo į darbą. Grįžo. Ir vėl tas pats. Jiems nekyla jokių keistų klausimų. Nebent kamuoja pavydas, kad kitas turi kažko daugiau, bet čia juk net ne klausimas. Jie net nesuka sau galvos, kodėl kažkas kažko turi daugiau. 

Yra žmonių, kurie bando aiškintis, ką jie čia veikia? Kitaip tariant, ieško gyvenimo prasmės. Bet kadangi buvo drastiškai „atplėšti“ nuo protėvių ir įmesti į materialaus pasaulio malonumų verpetą, bet pasąmonėję jaučią protėvių šauksmą, jie nerimsta ir ieško. Kančios pradžia siekia 3000 metų, bet tai mums per daug sudėtinga, todėl apsiribokime „vertybėmis“ nuo I pasaulinio karo, kada aktyviai imtos trypti šeimos ir vaikus vis aktyviau ėmėsi auklėti valstybinės institucijos. Tuomet intensyviausiai pradėjo eižėti žmogus, kaip dvasinė būtybė. Neturėdamas tvirto ryšio su tėvais, seneliais, neperėmęs protėvių globos, jaunas žmogus ima balansuoti ir nykti nuo meilės trūkumo. Randasi pakaitalai: prostitucija, alkoholis, cigaretės ir t. t. Visa tai akimirkai sudaro iliuziją, kad žmogui gera. Ilgainiui žmogus, neišmokytas vaikystėje jaustis laimingu ir siekęs meilės, bet jos taip ir nepajutęs, tampa savotiška agresijos (dažnai net ir prieš save), neapykantos ir pykčio bomba. 

Ar mažai turime kūrėjų, kurie sukuria šedevrus tik rūkydami, gerdami ir apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, o kūryboje išlieja savo jausmus? Tai dabar atsakykime, ką mes gauname iš tokios kūrybos? O kūryba gali būti labai įvairi. Tai ne tik muzika, paveikslai, eilės, bet ir maistas, drabužiai, aplinka ir t. t. Visa, ką žmogus daro savo rankomis yra kūryba. O kai žmogus kuria su kauke, nemokėdamas čia ir dabar mylėti ir jaustis laimingu, jis kuria melą. 

Viltis

Kuriant save ir savo tautos sodą, nėra svarbiausia susodinti augalus, akmenis išdėstyti ir sugrėbstyti žemę. Svarbu išgauti ne tam tikrą vaizdą ar formą, o veikiau jausmą, kurį sodas turi įkūnyti. Tai padaryti galime tik būdami meilėje su savimi ir su mus supančia aplinka. Tokio žmogaus neišbalansuos jokios PEF primestos vertybės. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here