Skip to content

Kuomet rekomenduojama plastinė chirurgija?

MI informacija

Šiais laikais plastinės operacijos mažai ką nustebina. Labai didelė jų dalis atliekamos estetiniais, grožio tikslais, pavyzdžiui, veido patempimas, krūtų didinimas, pilvo plastika ir kitos. Tačiau, Gkklinikos gydytojai akcentuoja, jog yra atvejų, kuomet plastinės operacijos yra rekomenduojamos dėl sveikatos, geros savijautos, kalbant trumpai – dėl medicininių priežasčių.

Nosies plastinė operacija

Tai viena iš dažnesnių operacijų, kuomet pacientui yra rekomenduojama ją atlikti. Dažniausia priežastis – kreiva nosies pertvara, dėl ko juntamas apsunkintas kvėpavimas, o ir pati nosis iš išorės gali atrodyti neišvaizdžiai, jei pertvaros kreivumas didelis. Taip pat kreiva nosies pertvara gali lemti ir galvos, veido skausmus, pasikartojantį kraujavimą iš nosies.

Dar nosies plastinė operacija rekomenduojama ir tada, kai reikia atkurti nosikaulį, pavyzdžiui, po lūžių ar kitų traumų.

Akių vokų plastinė operacija

Tai dar viena plastinė intervencija, kuri neretai pasirenkama norint pagyvinti žvilgsnį, labiau atverti akis ar kitais estetiniais sumetimais. Bet yra atvejų, kai akių vokų plastinė operacija yra rekomenduojama atlikti. Vienas iš kertinių tokios operacijos svarbos aspektų – užkritę vokai silpnina regėjimą, mažina matymo lauką. Negana to, pasitaiko, jog nuolat užkrentantys akių vokai sąlygoja dažną akių uždegimą. Minėtos problemos tarsi grandinė, iššaukia ir kitus nesklandumus – užkritę akių vokai gali trukdyti vairavimui, darbui kompiuteriu, kitų įprastų veiklų atlikimui.

Krūtinės mažinimo operacija

Nors kur kas dažniau kalbama apie krūtų didinimo operacijas, visgi yra moterų, kurios svajoja apie natūralių krūtų sumažinimą. Ir to nori ne tik dėl estetinių sumetimų, dailesnio įvaizdžio, galimybės pirkti mažesnių dydžių drabužius, bet ir todėl, kad labai didelė krūtinė sukelia nepatogumų ar net sveikatos sutrikimų, psichologinį ir / ar fizinį diskomfortą. Didelė krūtinė neretai yra trukdis norint užsiimti tam tikromis fizinėmis veiklomis, sportuoti, didelė krūtinė gali lemti kaklo, sprando, nugaros skausmus, net ir kvėpavimo sutrikimus bei kitokį diskomfortą. Tad tokiais atvejais gydytojas tikrai gali rekomenduoti atlikti krūtų mažinimo operaciją.

Tai tik keli dažniausi pavyzdžiai, kada plastinės operacijos atliekamos ne tik dėl grožio, savito estetikos suvokimo, tačiau skatinant medicininėms indikacijoms, siekiant geresnės gyvenimo kokybės.

Freepik.com nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje