Skip to content

Kaip išsirinkti tinkamą stoginę automobiliui?

MI informacija

Stoginė – universalus statinys, kuris gali būti naudojamas tiek automobiliams parkuoti, tiek ir paverčiamas jaukia lauko poilsio erdve. Šiame tekste norime daugiau papasakoti apie stogines, skirtas būtent automobiliams parkuoti. Kaip pasirinkti? Į ką atkreipti dėmesį? Kada geriau rinktis garažą, o kada stoginę? Skaitykite toliau ir raskite atsakymus, į dažniausiai kylančius klausimus. O jei perskaičius dar liks klausimų – visada mielai jus pakonsultuosime telefonu ar e. paštu!

Stoginė ar garažas, o gal – abu?

Stoginės automobiliams ir pavėsinės gali būti randamos toje pačioje prekių kategorijoje. Tačiau stoginės gali būti statomos ir kartu su garažais. Taigi čia trumpai apžvelgsime pagrindinius skirtumus tarp garažo ir stoginės bei pagrindinius jų pliusus ir minusus. Tikimės, šis skyrelis padės nepasimesti daugiau skaitant apie stogines, garažus, pavėsines bei jų skirtumus.

Tik stoginė. Tik stoginė bus pigiausias sprendimas automobiliui laikyti. Tai įvairių dydžio statinys be sienų, turintis tik stogą, apsaugantį automobilį nuo kritulių ir saulės. Stoginė gali būti ir visai maža, talpinanti vieną automobilį. Taip pat stogines galima modifikuoti ir gaminti su viena ar keliomis sienomis, kad būtų daugiau privatumo ar apsaugos nuo kritulių. Stoginės automobiliams dažnai naudojamos ir kaip pavėsinės, laisvalaikiui kieme leisti. Jos gali būti statomos virš terasos ar kieme paruoštos aikštelės. Juk funkciją nusprendžia įrengimas, o ne pavadinimas.

Tik garažas. Garažas yra rakinamas, su durimis ir visomis sienomis. Jis puikiai tinka ne tik automobiliui laikyti, bet ir įvairiems smulkiems daiktams laikyti, kurių nenorite palikti lauke neapsaugotų. Garaže daiktai ar transporto priemonė bus geriau apsaugota nuo kritulių, saulės šviesos, dulkių. Bet garažas užims daugiau vietos, mažame sklype gali būti nepatogu, kad garažą reikės apeiti, o negalėsite kirsti kampo per garažo vidurį (kaip kad galima kiaurai pereiti sienų neturinčią stoginę). Mažame sklype garažas gali visiškai užtverti praėjimą pro vieną namo pusę.

Stoginė su garažu. Turint daugiau vietos, galima statyti stoginę ir garažą viename. Tokiu atveju galite rinktis garažą vienam ar dviem automobiliams ir stoginę pagal jūsų poreikius. Toks sprendimas geras, kai name nėra vietos daiktams laikyti, bet sklypas leidžia turėti erdvų statinį lauke. Mūsų svetainėje taip pat galite rasti tokių standartinių modelių, pavyzdžiui, VANAGAS yra garažas su viena vieta automobiliui ir dviejų automobilių stogine. Galimi ir kiti variantai arba galima norimą sprendimą susikurti patiems nuo nulio, padedant mūsų architektams.

Ką apgalvoti, renkantis stoginę automobiliui

Rinkdamiesi stoginę automobiliui ar pavėsinę, apsvarstykite savo poreikius. Kiekvienos šeimos poreikiai yra individualūs, todėl jūsų atsakymai gali būti visai kitokie nei jūsų draugo ar kaimyno. Mūsų svetainėje rasite daug skirtingų standartinių projektų, kurie atitinka daugumos mūsų klientų poreikius. Štai keli dalykai apie kuriuos turėtumėte pagalvoti:

Stoginės vieta. Galvokite ne tik apie savo poreikius, bet ir atsižvelkite į kaimynų sklypo išdėstymą. Pvz., dažnai terasą, pavėsinę ar stoginę laisvalaikiui yra renkamasi statyti kitoje pusėje nei jau turi kaimynai, kad vieni kitiems suteiktumėte daugiau privatumo. O kai kalbama apie stoginės automobiliui vietą, dažnai kreipiamas dėmesys į patogumą įvažiuoti (pvz., tiesiai priešais vartus ar šone). Taip pat reikėtų pagalvoti, ar stoginė neužstos šviesos jūsų namui ar kaimynams. Ypač, jei stoginę statysite iš pietinės pusės sau ar kaimynams. Jei sklypas mažas, reikėtų itin atsakingai apgalvoti, kur tilptų stoginė.

Stoginės dydis. Stoginės dydis priklauso nuo jūsų šeimos poreikių (vienam, dviem ar daugiau automobilių), taip pat ir nuo laisvos vietos sklype. Atsižvelkite į reikalavimus bei išlaikykite reikiamą atstumą nuo kaimynų tvoros ar kitų statinių. Taip pat įvertinkite kaip stoginė įsilies į bendrą vaizdą ne tik vasarą, kai ją statote, bet ir žiemą (pvz., jei stoginė užstos langą, žiemą, kai mažiau saulės, tai gali tapti problema).

Stoginės statybos. Stoginės automobiliams ir pavėsinės gali būti nesudėtingai surenkamos ir pačių pirkėjų. Mūsų gaminamas stogines susirinkti galite ir patys, užteks paprasčiausių namie turimų įrankių, tokių kaip plaktukas, akumuliatorinis suktuvas ir pan. Jei nenorite skirti laiko šiam projektui, apsvarstykite, ar norite užsisakyti ir statymo paslaugą. Tačiau stoginės statymas gali būti smagus projektas visai šeimai!

Medinės stoginės automobiliams ir kiek tai gali kainuoti

Stoginės automobiliams kaip ir pavėsinės gali kainuoti labai įvairiai. Tai priklauso nuo konkretaus modelio ir stoginės dydžio. Pavyzdžiui, maža stoginė, skirta vienam automobiliui, gali kainuoti 1500–2000 eurų. Kiek didesnė stoginė dviem automobiliams ar stoginė su viena siena gali kainuoti 2000–3000 eurų. O medinis garažas su stogine dviems automobiliams gali kainuoti ir 5000–6000 eurų. Bazines tokio tipo projektų kainas galite rasti mūsų interneto svetainėje, o tikslų kainos pasiūlymą jums gali pateikti mūsų vadybininkas. 

1 komentaras

  1. Sveiki. Sudomino. Kokiu adresu kreiptis.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here