Skip to content

Tryliktoji autobuso vairuotoja – moteris

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Vairuojanti moteris šiais laikais jau nieko nestebina. Bet štai už autobuso vairo atsisėdusi ji tampa tikra įdomybe, ir ypač mažame miestelyje. Virginija Taluntytė – nauja uždarosios akcinės bendrovės Ignalinos butų ūkio Transporto skyriaus darbuotoja. Ji vairuoja autobusiuką ir vežioja keleivius vietinio susiekimo maršrutais. Dirbti pradėjo dar visai neseniai, prieš maždaug mėnesį, ir sako esanti viskuo patenkinta, nors ir sulaukia kai kurių keleivių keistokų, įtarių žvilgsnių bei klausimų.

„Įspūdis tikrai šiltas, puikus kolektyvas, geri vadovai, visi labai gražiai priėmė, vairuotojai padeda, palaiko. Vieni keleiviai džiaugiasi, kiti išsigąsta, teko pastebėti, kad vyresniems žmonėms nejauku lipti į autobusą, kai pamato, kad už vairo sėdi moteris…“, – pasakoja Virginija. Ir išties, pasirodo, ne visiems patinka vairuojanti moteris. Pakalbinus kelis keleivius, jų nuomonės buvo įvairios. Vieni sakė, kad viskas puiku, moteris gali dar geriau vairuoti, bet kai kas tikrai prajuokino. Viena pagyvenusi moteris tvirtino, kad jai nelabai gerai ir nelabai drąsu, kai merginos vairuoja. 

Na, o Virginija tik nusišypso, ji supranta, kad jaunimas taip tikrai negalvoja. Mergina dirba mėgstamą darbą ir tai jai svarbiausia. Yra išbandžiusi ir padavėjos, ir apsaugininkės profesijas, tačiau norėjosi kažko kito. Sužinojusi, kad vairuotojų trūksta, nutarė tai išmėginti. Dabar Ignalinos butų ūkio Transporto skyriuje dirba 12 vairuotojų vyrų ir ji – trylikta vairuotoja moteris. Jos asmeninis vairavimo stažas – 9-eri metai. Nemalonių dalykų kelyje, sako, dar nepasitaikė. 

Vairuotoja Virginija yra tikra optimistė, ji sako: „kas ko nori, tas to ir siekia, kai nėra noro, nėra ir siekio“. Belieka jai palinkėti gražių norų, naujų siekių ir gero kelio gyvenime bei darbe. 

Ir vairuotoja Virginija, ir jos kolegos keleivius Ignalinos rajone nuo š. m. pradžios veža nemokamai. Skaičiai rodo, kad tokia paslauga yra tikrai reikalinga. 2023 m. sausio mėnesį vežimo vietinio susisiekimo maršrutais paslaugomis naudojosi 6198 keleiviai, o 2024 m. sausio mėnesį – 9685 (30 proc. daugiau). Ypač populiarus maršrutas ,Ignalina–Didžiasalis, pernai sausio mėnesį šiuo maršrutu važiavo 380, o šiemet sausį – 580 keleivių. 

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here