Skip to content

Palūšė ,,Trauks stintelę“

MI informacija

Kitą savaitę „Lūšių laumės“ jau turėtų atkeliauti į Palūšę. Palūšėje vasario 24 d. lauksime ir Jūsų, šventėje „Trauk stintelę 2024“. Šventėje mirgės ir klegės turtinga mugė bei galybė pramogų mažiems ir dideliems: kvies pėsčiųjų žygis, etniniai žaidimai, sunkiausios Palūšės stintos kilnojimo, slidinėjimo „Trys prieš tris“, „Kalk cvieką“ varžytuvės, ledo ritulio varžybos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų estafetės, stintelių ir įvairiausių žuvienių ragautuvės. Širdį glostys ir kojas kilnos folkloro ansamblio „Ratilio“ ir kapelijos „Samanyčia“ muzikavimas. 

Šventės „Trauk stintelę“ erdvę jau kelinti metai puošia įdomūs nendriniai kūriniai, traukiantys šventės dalyvių akį bei puošiantys Lūšių pakrantę net ir šventei pasibaigus. Visų šių kūrinių autorius – skulptorius Albertas Danilevičius, 2022 m. prisijungęs prie „Trauk stintelę“ šventės kūrybinių idėjų. Pirmosios Bangpūčio, Bobos ir Ežerinio skulptūros, statytos tik šventei, puikiai „išgyveno“ dvi žiemas ir vasaras, 2023 – aisiais sulaukė „Žvejų“, o šiemet nendrinių kūrinių ekspoziciją papildys ir „Lūšių laumės“. Strigailiškyje gimsta dar vienas ypatingas Alberto Danilevičiaus nedrinis kūrinys – reljefinis nendrinis paveikslas. Kaip sako pats  skulptorius, tokio kūrinio dar niekas nėra kūręs. Tai unikalus autoriaus sumanymas, privertęs gerokai pasukti galvą patį skulptorių ir ištikimuosius jo pagalbininkus – Ignalinos seniūnijos seniūną ir jo darbuotojus. Paveikslui daugybė ryšulėlių nendrių buvo sudėta, sutombuota ir sutvirtinta į paveikslo rėmą, paruošiant „nendrinę drobę“. Ir tik tada pamažėle pjaustomas ir formuojamas reljefinis paveikslas įkūnijantis Lūšių laumių legendą.

Organizatoriai: Aukštaitijos nacionalinio parko ir labanoro regioninio parko direkcija, Ignalinos seniūnija, Ignalinos rajono kultūros centras.

Pagrindinis rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje