Skip to content

Patalynės priežiūra – ką žinoti svarbiausia?

MI informacija

Kokybiška ir patogi patalynė yra viena iš sudedamųjų gero miego dalių. Taigi, kiekvienam žmogui svarbu pasirinkti jam tinkantį audinį. Populiariausiais variantais išlieka linas, satinas ir medvilnė. Kita vertus, net labiausiai patvarius audinius reikia tinkamai prižiūrėti, jeigu norite, kad patalynė tarnautų ilgą laikotarpį. Visgi, dalis žmonių į tai pernelyg nesigilina. Tačiau egzistuoja nemažai taisyklių, kurios gali pagelbėti turimą patalynę išsaugoti kuo ilgesnį laiką. Taigi – kaip tinkamai šią prižiūrėti? Į kokius aspektus atsižvelgti svarbiausia?

Tinkamo audinio pasirinkimas

Tai, kaip ilgai tarnaus turima patalynė priklauso nuo pasirinkto audinio. Įprastai rekomenduojama apsvarstyti lino, medvilnės, satino įsigijimą. Šie audiniai pasižymi ilgaamžiškumu, patvarumu ir atsparumu. Kita vertus, dalis žmonių taip pat ieško variantų, kuriuos būtų nesudėtinga prižiūrėti. Laimei, nemažai puikių audinių rasite „Tavo Sapnas“ parduotuvėje. Taigi, belieka pasirinkti Jums tinkamą variantą. 

Patalynės priežiūra

Įprastai patalynę rekomenduojama keisti kas 7 dienas. Nepatariama to daryti rečiau, mat ant audinio kaupiasi ne tik dulkės, bet ir prakaitas, plaukai bei įvairūs kiti nešvarumai. Visgi, pagalvių užvalkalus galima keisti netgi dažniau. Patalynės skalbimo ypatumai itin priklauso nuo to, kokį audinį pasirinkote. Kita vertus, optimali temperatūra yra 60 laipsnių, mat tai padės atsikratyti įvairiomis bakterijomis. Visgi, būtinai atsižvelkite į prie gaminio pridėtą priežiūros lapelį. Svarbu paminėti, jog patalynę rekomenduojama skalbti išvertus šią į blogąją pusę. Be to, į skalbimo mašiną nepridėkite pernelyg daug skalbinių. Svarbu, kad patalynė galėtų suktis laisvai, mat tai padės gerai išvalyti nešvarumus. Nors kai kurie žmonės šią skalbia kartu su rankšluosčiais, to daryti nerekomenduojama. Kodėl? Įprastai patalynės audinys yra švelnesnis, o rankšluosčių šiurkštesnis. Taigi, po skalbimo galite pastebėti ant patalynės atsiradusių gniutulėlių arba pūkų. 

Vos atsikėlę daugelis žmonių nusprendžia pasikloti lovą. Visgi, to daryti nerekomenduojama. Norint išvengti dulkių erkučių patalus palikite prasivėdinti. Ką tai reiškia? Įprastai rekomenduojama atidengti užuolaidas ir šiek tiek praverti langą, kad patalpoje atsirastų gryno oro. Maždaug po valandos lovą galite pasikloti ir grįžti prie įprastos rutinos. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here