Skip to content

Dangus mums dovanojo aukštį

Lina RAGINYTĖ

Valstybinės šventės yra skirtos susiburti bendruomenei, skirtos švęsti ir džiaugtis, atminti, pagerbti, ugdyti ir siekti. „Lietuvos valstybės atkūrimas. Ką tai reiškia kiekvienam iš mūsų? Kokius jausmus augina mumyse žodis Lietuva? Pirmiausia – tai laimė būti jos dalimi. Tai laisvė ir pasididžiavimas. Tai galimybė gyventi, dirbti, kurti, mylėti ir auginti vaikus savo žemėje. Tai jausmas ir žinojimas, kad mūsų gyvenimas yra mūsų rankose. Mūsų tauta yra unikali, darbščių ir kūrybiškų, talentingų žmonių tauta, menanti ir gerbianti didingą savo istoriją bei kurianti savo valstybės rytojų“, – sakė Asta Sieliūnienė Vasario 16-ajai skirtame renginyje Mielagėnuose. 

Nuo neatmenamų laikų Mielagėnai visus žavėjo aktyvumu, entuziazmu bei nepalaužiama patriotiška dvasia. Deja, šiandien Mielagėnus užklupęs sunkus metas: gal pavargo širdis, gal persvarą įgijo abejingumas ir apatija, o gal tiesiog reikalingas sielų apsivalymas ir atgimimas. Niekas kitas taip žmogaus negydo, kaip profesionaliai atliekama muzika, sklindanti iš pačių širdies gelmių. Mielagėnų seniūnaitė Alma Neverienė su mielagėniškiais bei Kultūros centro bendruomenė susibūrė draugėn ir dovanojo išties ypatingą vakarą, skirtą Lietuvai ir ją kuriantiems žmonėms. 

Valstybės himnu prasidėjusį nuostabų šventinį renginį dovanojo Visagino kūrybos ir menų akademijos ugdytiniai ir pedagogai. Susirinkusieji klausėsi ir mėgavosi muzikos pedagogų Vitos Pimpienės, Jelenos Krylovos, Veranikos Konan, Algimanto Rastenio parengtų mokinių atliekamais kūriniais, kuriems akompanavo koncertmeisteriai Violeta Pščelovskaja ir Serafim Zolin.

„Esame laisvi laisvos Lietuvos žmonės. Keliaujame po pasaulį, pažįstame nuostabius kraštus, jų žmones, tačiau kad ir kokių stebuklų pamatę mes sakome: nemačiau geresnės šalies gyventi ir auginti vaikus ir… tikriausiai nepamatysiu. Čia viskas sava, kvepia gerumu, nuoširdumu, noru pabūti drauge. Lietuviškos dvasios persmelktas mūsų kraštovaizdis, mūsų kalvos ir ežerai, ąžuolynai ir pušynai, nokstantys soduose obuoliai ir kieme svyrantys jurginai, skambančios lietuviškos dainos…“ – kalbėdama apie gimtąją šalį sakė renginio vedėja A. Sieliūnienė ir pakvietė Ignalinos rajono savivaldybės merą Laimutį Ragaišį bei Mielagėnų seniūną Adą Trakymą tarti sveikinimo žodžius.

Mūsų tautai teko sudėtingi ir skaudūs istoriniai išbandymai. Išgyvenome, išlikome kaip valstybė, kaip tauta. Išsaugojome savo identitetą, savo sienas, savo unikalią kalbą ir jos gyvybės šaltinį – tarmes. Būdami tokie nedideli, išlikome didingi. Jau tris dešimtmečius Lietuvoje auga laisvės vaikai.

Mūsų ir mūsų vaikų širdyse gyvuojanti istorija bei kupinos jautrumo dainos mena už mūsų valstybę kovojusius žmones…

 „Kelkime savo valstybės vėliavą pirmiausiai savo širdyje. Kiekvienas pajuskime, ką ji mums reiškia.

Tuomet Lietuvos trispalvė oriai ir prasmingai plazdės prie kiekvienos mūsų krašto sodybos, prie kiekvieno iš mūsų namų, kurie ir sudaro žodį LIETUVA!“, – kvietė A. Sieliūnienė.

Nuskambėjusi baigiamoji nuostabaus vakaro daina „Dangus tau dovanojo aukštį“ palietė jautriausias sielos stygas. 

Visagino kūrybos ir menų akademijos ugdytiniai ir jų pedagogai tikrai pakylėjo mielagėniškius į aukštį, sustiprino jų tikėjimą, sušildė širdis ir dovanojo tikrą šventę. Svarbu nesvyruoti ir nešti savo vėliavą! 

Nuo autorės

Taip jau sutapo, kad Lietuvos gimtadienį mielagėniškiai šventė išvakarėse, vasario 15 d., mat renginį organizavusi ir vedusi Ignalinos rajono kultūros centro vadovė Asta Sieliūnienė Vasario 16-ąją didžiulį renginį organizavo Ignalinoje. Deja, laikinai Mielagėnams talkinusiai laisvalaikio organizatorei Emai Trapikienei pasilikus veiklas tik Ceikiniuose, jau kuris laikas Mielagėnuose nėra kultūros darbuotojo. 

Kultūros centras labai laukia kandidatų pokalbiui, norinčių kartu su kūrybingais, darbščiais bei patriotiškais mielagėniškiais rašyti jų istorijos puslapius, puoselėti etnografiją, kultūrą, kurti ateitį ir įveikti iššūkius. 

Reportažą apie šventinį renginį žiūrėkite Ignalinos TV laidoje SAVAITĖ 2023 02 18 arba ieškokite interneto svetainėje www.ignet.lt

Ignalinos TV ir IRKC nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here