Skip to content

Kai maksimumas širdies atiduodama

Sigita TELYČĖNAITĖ

Dar kartą rašau apie širdingumą, kuriam nereikalingas joks atlygis. Mano teksto herojei Albinai BIELIAUSKIENEI nebūtinos viešos pagyros ar palaikymas. Jau tradiciškai, pavasarėjant, visada su ja kalbamės apie buvusią žiemą. Apie jos globojamų Meironyse ir Ignalinoje gyvūnėlių situaciją. Tai šventas ir neatlygintinas savanoriavimas, kuriame neieškoma jokios asmeninės naudos, o rūpinamasi mažaisiais bedaliais mūsų broliais.

„Jau trečią žiemą, kiekvieną trečiadienį ir šeštadienį arba sekmadienį keliauju į Meironis, kur atnešamo maistelio laukia ištikimieji mano draugai. Savaitgaliais ten autobusai nekursuoja, bet kartais ima ir pasiseka, pavėžina pakeleivingos mašinos.

Dalyje Meironų kaimo žiemą niekas negyvena. Tų beglobių katukų nebuvo, bet kažkas atvežė ir išmetė. Jau pernai katytė ten atsivedė vaikų… Vienutį gal lapė pagavo. Kiti laukinukai. Nepaimami į rankas“, – pasakojo Albina, ruošdamasi eiliniam žygiui į kaimą. Jos kuprinėje 2 kg sauso maisto, visa dešra ir konservai katinukams. Moteris pergyvena, kad artėja morčius, o ji neturinti nei transporto, nei pati galinti sugauti laukines kateles, kurioms būtina sterilizacija. Gyvūnų globos įstaigų darbuotojai turi specialias gaudykles, o kaip išspręsti šia problemą jai vienai?.. Kaime niekam katinukai nerūpi.

Visada, regėdama žmogaus pasišventimą ir atjautą, suprantu, kad viešinti gerumą visuomenėje reikia nepaliaujamai. Gal dar kažkas išgirs ir „užsikrės“ atjauta ir tuo neregėtu širdies gerumu. 

Mes dešimtmečiais rašome straipsnius apie gyvūnų gerovę ir jų šeimininkų sąžinę. Patikėkite, kartais nusvyra rankos nuo nepataisomo visuomeninio abejingumo, apatijos, nes padėtis gyvūnų globos įstaigose beveik nesikeičia. Kiekvienu metų laiku benamiai ir paliegę augintiniai masiškai vežami į prieglaudas. Smurto atvejai prieš augintinius įvairiose Lietuvos vietovėse vis kartojasi. Tada rašantys savęs klausiame – ką darome ne taip, jei negebame skaitytojui perteikti problemos aštrumo ir parodyti mažųjų mūsų brolių skausmo realybėje?…

Utenos gyvūnų mylėtojų draugijos globos namai nuolatos perpildyti. Skambučiai iš visos apskrities su naujomis gyvūnų dramomis nesiliauja. Pasak veterinarijos gydytojų, situacija – kaip ir visada, su mažomis vilties prošvaistėmis. Prieglauda braška nuo gyventojų skaičiaus. 

Lietuvos visuomenės moralinis portretas visgi lieka apgailėtinas, jame daug patogumų bei malonumų ir, deja, mažokai širdies šilumos. 

Pasak specialistų, dažnais atvejais, mirus šeimininkui, augintiniai keliauja į globos įstaigas, bet ne išimtis, kad ir gyvi šeimininkai išmeta kales su mažyliais, vaikingas kateles. Veterinarijos gydytojus dar stebina šeimininkų žiaurumas savo augintiniams, nors prie baisaus elgesio su bejėgiais gyvūnais faktų, jie jau įpratę.

Gyvūnus globojantys ir gelbėjantys savanoriai regi situacijas iš arti. Jie visuomenėje tarsi gaivos pliūpsnis. Ignalinietė Albina savanoriškai suteikia išgyvenimo galimybes pažeidžiamiausiems, duoda viltį beglobiams, šeimininkų atstumtiems ir išmestiems augintiniams. Įkvėpimo, širdies gerumo vedama, ji rūpinasi likimo nuskriaustaisiais Ignalinoje prie daugiabučių, namų rūsiuose. Tiesiog sąžinė moteriai neleidžia praeiti abejingai pro mažųjų brolių skausmą. Tai tokia ta mūsų temos herojė Albina.

„Nepavargau ir išlaidų neskaičiuoju, nes turiu didelį darbo stažą ir gaunu pensiją“, – juokiasi ignalinietė, paklausta apie reikalingą pagalbą. Jos neatlygintino gerumo pavyzdys vertas ne tik nuolatinio spaudos žvilgsnio, bet ir kur kas didesnio visuomenės AČIŪ. 

O pasak specialistų, globos įstaigos dėkingos visiems tokiems gyvūnų gelbėtojams ir atvykstantiems savanoriams, kurių pagalba lieka itin aktuali. Dirbdami įvairius darbus, daugelis atvykusių padėti tik kartą, įsitraukia į tokią veiklą, tampa nuolatiniais globos namų lankytojais ir pagalbininkais. Bet tokiam savanoriavimui ryžtasi dar maža visuomenės dalis. 

Nuotraukos iš asmeninio Albinos Bieliauskienės albumo.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here