Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

Drama Dringyje

Vasario 26 d., 19.19 val. pranešta, kad Dringio ežere ties Vaišniūnų k., apie 250 metrų nuo kranto, įlūžo ir nuskendo 42-ejų vyras, vietinis vaišniūniškis. Toje vietoje į ežerą įteka Švoginos upelis, prie kurio nelaimėlis ir gyveno. PGT ugniagesiai gelbėtojai rogėmis ir valtimi atliko žvalgybą ties upelio žiotimis. Buvo pasitelkti Utenos narai, kurie atvykę papildomai išžvalgė apie 200 m ilgio ežero pakrantės. Po ledu atsidūręs vyras tą vakarą nerastas. 

Skenduolio paieškos nuo pat ryto pratęstos antradienį. Po ledu, atsivežę roges ir povandeninės žvalgybos įrangą, jo ieškojo Panevėžio, Ignalinos ir Utenos gelbėtojai bei narai. Buvo naudojamas dronas, sonaras, 2 narų įranga, 4 nėrimo kostiumai, virvės, plūdurai, gelbėjimo valtis, gelbėjimo rogės. Sonaru išžvalgytas maždaug hektaras ežero dugno. Apie 15.30 val., maždaug 50 m nuo kranto, 11 m gylyje, nuskendusiojo kūnas buvo pastebėtas ir ištrauktas. 

Nelaimės liudininkai pasakojo, kad pirmadienį, apie 19 val., prie ežero du vyrai statė lieptą. Prie jų priėjęs Vaišniūnų gyventojas persimetė su jais keliomis frazėmis ir patraukė ežero ledu tolyn. Po kiek laiko, maždaug už 250 m nuo kranto, pasigirdo skęstančio žmogaus pagalbos šauksmas. Lieptą statę vyrai puolė į riksmo pusę, tačiau, kai pasiekė nelaimės vietą, vandens paviršiuje žmogaus neberado. Paskambino į Bendrosios pagalbos centrą 112. Tuomet jau buvo tamsu, dėl atšilusio oro nuo ledo kilo rūkas. „Iš Panevėžio priešgaisrinės tarnybos atvyko du gelbėtojai su povandeniniu dronu, iš Utenos – keturi narai, su jais dirbo ir du Ignalinos gelbėtojai“, – sakė Ignalinos priešgaisrinės tarnybos viršininkas Juozas Kirka. 

Nelaimėlį pažįstantys žmonės stebėjosi, ko vyras ėjo pavojingos properšos link. „Jis žinojo ją ir net žvejodamas ant ledo neidavo artyn. Kiti žvejai kartais nepaisydavo, o jis buvo atsargus. Įkritęs į properšą, matyt, dar bandė laikytis, bet toje vietoje į ežerą įtekančio upeliuko srovė vyrą galimai nunešė po ledu ir atplukdė arčiau kranto“, – svarstė kaimo gyventojai.

Žuvusio vaišniūniškio labai gaili Ignalinos seniūnijos darbuotojai. Seniūnas Jonas Polito MI sakė, kad Egidijus (toks žuvusiojo vardas) buvo pirmasis seniūnijos pagalbininkas įvairiuose darbuose. „Ir šeštadienį po „Trauk stintelę“ šventės Palūšėje Egidijus padėjo sutvarkyti šventės vietą, nauji darbai jau buvo suplanuoti antradieniui, planavo sutvarkyti naują pastatytą tiltelį į ežerą“, – pasakojo seniūnas.

Degė šiukšlės 

Vasario 27 d., apie 18 val., Ignalinoje, M. Petrausko g., požeminiame konteineryje degė šiukšlės. Kažkas į konteinerį išpylė karštus pelenus. Atvykus PGP ir panaudojus aukšto slėgio švirkštą, gaisras likviduotas.

Senas triukas

Vasario 20 d., apie 14.37 val., Ignalinoje, Aukštaičių g., vyras (gim. 1980 m.) smurtavo prieš moterį (gim. 1954 m.). 

Vasario 20 d., apie 14.39 val., Ignalinoje, Aukštaičių g., moteris (gim. 1954 m.) smurtavo prieš vyrą (gim. 1980 m.). Moteris sulaikyta ir patalpinta į Panevėžio aps. VPK areštinę. Pradėti ikiteisminiai tyrimai. Senas triukas. Abu susimušė ir vienas ant kito parašė pareiškimus policijai. 

Asociatyvi nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here