Skip to content

Ledas pavojingas! Saugokime save!

MI informacija

Šylant orams, ledas vandens telkiniuose ima tirpti itin sparčiai. Esant pliusinei dienos temperatūrai, lyjant lietui, ledo storis greitai mažėja. Gyventojų prašome elgtis saugiai. Vaikščioti ledu, žvejoti jau yra labai pavojinga. Saugokime, kad ant ledo neitų žaisti vaikai. Rajono savivaldybės saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo taisyklės numato, kad ant vandens telkinių draudžiama lipti, vaikščioti ir čiuožinėti, kai ledo storis mažesnis nei 7 cm, taip pat, kai ledas turi sniego priemaišų, nėra skaidrus, atlydžio metu. Žmonių grupei ant ledo draudžiama eiti, kai ledo storis mažesnis nei 12 cm.

Kaip informuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kuriose jame įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai, o taip pat arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltinių.

Jei vis tik įlūžote, nepasiduokite panikai ir nepraraskite savitvardos. Ropškitės ant ledo į tą pusę, iš kurios atėjote, o ne plaukite pirmyn. Nesikapanokite vandenyje ir visu kūno svoriu neužgulkite ledo krašto. Ant ledo užšliaužti reikia, plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Pasistenkite kaip galima daugiau krūtine užgulti ledą, paskui atsargiai ant jo iškelti vieną koją, po to – kitą. Užšliaužus ant ledo, negalima tuojau pat stotis. Reikia nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę, iš kurios atėjote, nes ten ledas tvirtesnis. Tik išlipus ant kranto, reikia bėgti, kad sušiltumėte ir kuo greičiau pasiekti šiltą vietą.

Jeigu pamatėte skęstantį žmogų, tuoj pat šaukite jam, kad skubate į pagalbą. Jei turite telefoną, tuoj pat skambinkite 112. Gelbėjant, reikia veikti greitai ir ryžtingai. Artintis prie eketės geriausia šliaužte, plačiai ištiesus rankas. Jei yra galimybė, po savimi patieskite slides ar lentą ir šliaužkite ant jos. Prišliaužti prie pat eketės krašto negalima, nes ledas įlūš, jeigu jūs mėginsite skęstančiajam paduoti ranką ir jį ištraukti. Ledas išlaiko žmogų tik už 3-4 m nuo eketės krašto, todėl skęstančiajam reikia ištiesti slidę, slidžių lazdą, lentą ar numesti virvę. Gelbėjimui galima panaudoti ir tvirtai surištus šalikus. Jeigu nelaimės vietoje yra keli gelbėtojai, jie gali paimti vienas kitą už kojų ir, atsigulę ant ledo, sudaryti grandinę iki eketės. Ištraukus žmogų ant ledo, reikia su juo kuo toliau šliaužti nuo pavojingos vietos ir kaip galima greičiau skendusįjį pristatyti į šiltą vietą. Čia nukentėjusį ištrinti, pagirdyti karšta arbata, perrengti sausais rūbais, suteikti pirmąją medicinos pagalbą.

Bet kuriuo atveju apie įvykį informuokite Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112 ir klausykitės tolimesnių nurodymų.

1 komentaras

  1. Įvairūs ledo „žinovai” pavasariop dalija patarimus, kaip elgtis ant ledo, linksniuodami be kita ko ir ledo storį. Dėl nežinojimo, greičiausiai, ne ten, kur reikia dėliojami akcentai – problema artėjant pavasariui yra ne ledo storis, o jo struktūra! Ir storiausias ledas atšilus orams subyra kaip kortų namelis…


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here