Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

Belgų aviganis Fire susekė pasprukusį cigarečių nešiką 

Kovo 3-osios naktį Molinės kaimo apylinkėse pasienio sargybą vykdę VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pūškų pasienio užkardos pareigūnai, naudodami nešiojamą termovizorių, pastebėjo du asmenis su juodais ryšuliais ant pečių. Vienas greta kito ėję vyrai judėjo nuo valstybės sienos į Lietuvos gilumą. Pasieniečiams mėginant juos sulaikyti, metė savo ryšulius ir leidosi bėgti.

Vieną jų, kaip vėliau paaiškėjo, 32-ejų Ignalinos rajono gyventoją, pavyko sulaikyti netrukus, apie 100 m nuo numestų ryšulių. Kito bėglio paieškai buvo panaudotas bepilotis orlaivis ir pasitelktas kinologas su tarnybiniu šunimi. Trejų metų belgų aviganis Fire aptiko antrojo vyro pėdsakus ir po pusvalandžio pasieniečius atvedė į Dysnos pakrantę, kur bėglys, 30-metis ignalinietis, ir buvo sulaikytas.

Atlikę vietovės apžiūrą VSAT pareigūnai įsitikino, kad abiejuose vyrų gabentuose ryšuliuose buvo cigaretės „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Kontrabandininkai ir rūkalai buvo pristatyti į Pūškų pasienio užkardą. Ten suskaičiavus nustatytas cigarečių kiekis – 940 pakelių (nuotr.).

Už akcizinių prekių gabenimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, ignaliniečiams Pūškų pasienio užkardoje pradėtos administracinės teisenos. Už tokį pažeidimą skiriama 5200–6000 eurų bauda, o vyresniajam, jau baustam už tokį pažeidimą – 5760–6000 eurų bauda. Be to, jiems dar teks atsakyti ir už tai, kad pažeidė pasienio teisinį režimą reglamentuojančius teisės aktus.

Po apklausos sulaikytuosius pasieniečiai paleido, įteikę šaukimus po keliolikos dienų atvykti į Pūškų pasienio užkardą, kai ten bus nagrinėjamos jų administracinės bylos.

Vagystė
Vasario 29 d. Ignalinos r. PK gavo UAB pareiškimą, kad 2024-01-28, apie 17.36 val., Ignalinoje, Taikos g. iš parduotuvės vyras pagrobė 1 butelį degtinės. Padaryta 17,99 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Smurtas

Kovo 2 d., apie 18 val., gyvenamajame name Šiškinių k. (Linkmenų sen.) vyras (gim. 1963 m.) sukėlė fizinį skausmą kitam daug jaunesniam vyrui (gim. 1981 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir patalpintas į Panevėžio aps. VPK areštinę.

Kovo 4 d., apie 19.15 val., Didžiasalyje, vyras (gim. 2002 m.) sukėlė fizinį skausmą kitam vyrui. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Mirtis

Kovo 5 d., apie 15.43 val., Ignalinoje, Miško g., namuose rastas mirusios moters (gim. 1943 m.) kūnas. Ignalinos r. sav., Miško g. Įtarus kažką negero, buvo iškviesta PGP. Jai atvykus, pro atidarytas namo lauko duris patekta į vidų ir parankinėmis priemonėmis išlaužtos vidinės kambario durys. Kambaryje rasta negyva moteris. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje