Skip to content

Apie kasdienes problemas ir viltį gyvenime

Kalbėjosi Sigita TELYČĖNAITĖ

Kiekvienas naujas pavasaris atsineša savus džiaugsmus ir rūpesčius. Jautresni žmonės giliau išgyvena nesėkmių periodus ar socialinę neteisybę. Jei vieni regi daugelį problemų, tarsi mozaiką, visuomenėje sukurtą iš smulkių detalių… Kiti nekreipia dėmesio į pasitaikančius sunkumus, sakydami, kad gėda vaitoti, kaip pašonėje žūsta žmonės ir vyksta karas. Skambučiai į laikraščio redakciją netyla, ir tęsiasi sena pasaka be pabaigos apie duobėtus kelius, netvarkomas gatves, gatveles, kiemus.

Su prašymu paviešinti Vidiškėse iškilusią problemą, tiesiog bėdą, kreipėsi Melioratorių g. 6-ojo daugiabučio gyventojai, nesulaukiantys pagalbos iš jokios valdžios. Asfaltuota privažiavimo atkarpa iki namo, remonto neregėjo nuo neatmenamų laikų, ten – vienos duobės, todėl žmonės visais metų laikais vargsta važiuodami ir kojas sukinėja pėsti. Pasak gyventojų, apie remonto galimybes buvo užklaustas vietos seniūnas, bet jis tik tarstelėjo – iš kur jums paimsiu tokius pinigus?.. Todėl vidiškiečiai ir nutarė skambinti į redakciją bei ieškoti atsakingos institucijos adreso. Kas tada privalo mums padėti? Klausiame spaudoje viešai – sakė daugiabučio gyventojai.

Po ilgojo šventinio savaitgalio sulaukėme skambučių iš akylesnių piliečių, pastebėjusių, kad kaimynai prie savo namų neiškėlė Trispalvės, teigiančių, kad atsakingos institucijos privalėtų bausti tokius asmenis, kaip viešosios tvarkos pažeidėjus… Ar veltui priimti tokie teisės aktai?.. Lietuva krauju mokėjo už nepriklausomybę, kodėl atsainiai leidžiama tokia forma negerbti Valstybės simbolių? Kodėl nevykdomos pilietinės pareigos? – piktinosi skambinęs ignalinietis, vis ragindamas žurnalistus aštriau reaguoti bei replikuoti apie atsirandančias situacijas.

Į redakciją paskambinusi senjorė pedagogė prašė, kad neliktume abejingi literatūros klasikų teismams (dabar dėl poetės Salomėjos Nėries), viešintume kolegų lituanistų vertinimus tokiems atvejams, kad netylėtų visi kultūros ir švietimo darbuotojai… Kiek dar vyks ta „raganų medžioklė“, skaldanti visuomenę tokiu nelengvu metu? Ar mes galime ištrinti tautos istoriją, buvusias santvarkas ir visus Lietuvą praeityje puoselėjusius žmones? – retoriškai klausė mokytoja.

Tradiciškai, redakcijos darbuotojai sulaukė šventinių sveikinimų ir padėkos žodžių už aktualijas, istorinius straipsnius bei informacijos viešinimą apie gyvūnų globos problemas. 

Pavasaris dovanoja ir įkvėpimo akimirkas kuriantiems, kurie dažnai skambina mums su pasiūlymais, prašo darbų vertinimo ar patarimų. Tikrai žinau visą pulką poetų, spaudoje neviešinančių savo eilių. Pavasario proga tariu – išdryskite! Pasidalinkite grožio regėjimais ir sielos skambesiu su aplinkiniais, siųskite kūrybą redakcijos adresu. Žodis daro stebuklus, svarbiausia, užgydo žaizdas ir prikelia, suteikia Viltį mūsų gyvenime. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje