Skip to content

Apie suplanuotus darbus, paslaugas verslui, nedarbo problemas

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Kovo 13 d. rajono savivaldybės mero Laimučio Ragaišio iniciatyva rajono verslininkai pakviesti į Verslo pusryčius. Susitikime dalyvavo savivaldybės vadovai, Panevėžio prekybos ir amatų rūmų, Užimtumo tarnybos atstovai. Ignaliniečius ir svečius pasveikinęs meras minėjo, kad jam labai svarbi bendrystė, betarpiškas kontaktas, dalijimasis informacija, todėl norėtų išgirsti verslininkų nuomonę ir lūkesčius, kuo savivaldybė jiems gali būti naudinga. Tokius susitikimus meras planuoja rengti metų pradžioje ir pabaigoje. Verslininkus jis kvietė bendradarbiauti, teikti siūlymus dabar rengiamam Ignalinos rajono savivaldybės 2025–2034 m. strateginiam plėtros planui. Apklausa skelbiama savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt

Savivaldybės administracijos Urbanistikos ir infrastruktūros skyriaus vedėja Ramunė Slapšienė verslininkams pristatė komercinės paskirties sklypus, kurie galėtų būti panaudoti turizmo, poilsio, sanatorinio gydymo ir pramonės plėtros investiciniams projektams. Ignalinos mieste tokių, patraukliose vietose esančių sklypų – 8, dar 5 Dūkšte, 3 – Vidiškėse.

Savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas kalbėjo apie savivaldybės numatomas investicijas, kurių bendra vertė – 23 mln. eurų (25 projektai). Suplanuoti paplūdimių, viešųjų erdvių tvarkymo darbai, naujo tako nuo Ignalinos iki Palūšės tiesimas, Lietuvos žiemos sporto centro infrastruktūros modernizavimas ir kt. Kalbėta apie tai, kad Ignalinos mieste labai trūksta butų, taip pat apie savivaldybės planus statyti socialinius būstus. Šiuo metu socialinių būstų laukia 120 asmenų.

Panevėžio prekybos ir amatų rūmų Utenos filialo direktorius Jurgis Dumbrava verslininkams pasakojo, kuo naudinga būti asocijuotos verslo struktūros nariu. Tai ir keitimasis informacija, ir didesnis pažinčių ratas, savo paslaugų ar produkcijos pristatymas tarptautinėje duomenų bazėje, mokymai, seminarai, pažintinės išvykos.

Panevėžio užimtumo tarnybos patarėja Virginija Jaruševičienė pristatė tarnybos veiklą, darbo rinkos situaciją ir galimą pagalbą verslininkams: darbuotojų atranką, paramą darbo vietoms steigti, profesinio renginio mokymus pagal esamą poreikį, stažuočių organizavimą, negalią turinčių asmenų įdarbinimo subsidijavimą ir kt. Minėta, kad aktyvioms darbo rinkos politikos priemonėms 2024 m. skirta 5 mln. eurų. Numatyta, kad profesinio rengimo mokymuose dalyvaus 144 Ignalinos rajono gyventojai.

Užimtumo tarnybos Klientų aptarnavimo departamento direktorė Audronė Biguzienė sakė, kad labai svarbu bendradarbiaujant su savivaldybe didinti paslaugų ratą tiems, kurie nenori dirbti, yra taip vadinami ilgalaikiai bedarbiai. 2024-01-01 Užimtumo tarnyboje buvo registruota 162 tūkst. darbo neturinčių asmenų. Ignalinos rajone darbo jėgos pasiūla šiemet 1120 asmenų (29 mažiau nei pernai). Iš jų ilgalaikių bedarbių – 327, besirengiančių darbo rinkai – 284. Pateiktos ir Utenos apskrities darbdavių patirtys. 63,9 proc. apklausoje dalyvavusių nurodė, kad susiduria su darbuotojų trūkumu. To priežastys: nepakankama darbo ieškančių kvalifikacija – 52,2 proc., per maža motyvacija – 41,3 proc., per dideli lūkesčiai dėl algos – 37 proc.

Kalbinti verslininkai sakė, kad tokie susitikimai labai reikalingi, nes kartais jiems tikrai pritrūksta informacijos. Susitikimo dalyvius sudomino ir mero kvietimas finansiškai prisidėti prie Vytauto Šerėno atminimo įamžinimo, šviesios atminties skulptoriaus Jono Grundos sukurto paminklo ,,Bratkos“ statybos. Dabar šį darbą organizuoja menininkės Jolanta ir Volanda Raupelytės ir Gavaičio bendruomenė.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here