Skip to content

Susitikimas su Gediminu Ivanausku-Ivanule

Audronė FILIPAVIČIENĖ

Didžiasalio bibliotekoje vyko susitikimas su charizmatišku pro lygos drifteriu* ir ralio pilotu Gediminu Ivanausku-Ivanule. Pamatyti sportininką sugužėjo ne tik būrys Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokinių ir mokytojų, bet ir Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro socialinės darbuotojos su vaikais, buvo ir miestelio gyventojų bei svečių. Gediminas puoselėja šiltus jausmus Ignalinos kraštui, nes čia prabėgo jo nerūpestinga vaikystė, dar ir dabar su Ignalinos kraštu jį jungia čia gyvenanti krikšto mama bei draugai. 

Apie susitikimą su sportininku gimnazijos puslapyje įspūdžiais dalinosi renginio dalyvė mokytoja Nijolė Keraitienė: „Kalbinamas bibliotekininkės Audronės Filipavičienės, charizmatiškas svečias papasakojo apie pagalbą, teiktą Ukrainai pirmosiomis karo dienomis ir vėliau, paminėjo, važiavęs į karo niokojamą šalį dvidešimt kartų. Pasak jo, dalinosi su klausytojais tuo, kas liko už kadro Ukrainos operacijoje. Kiek daug gali vienas žmogus – tokia mintis kilo dažnam susitikimo dalyviui. 

Svečias pasakojo, kad ne kartą pagalbos iš Lietuvos kolonai teko patirti oro antskrydžius, ypač pabrėžė paprastų žmonių vienybę ir pasiryžimą padėti kenčiančiai šaliai. Paskui pašnekovas pasidalino mintimis ir vaizdais iš lenktynininko, drifterio gyvenimo patirties. Susirinkusius jaunus žmones domino, kokią mašiną jis vairuoja, kiek tai kainuoja, kur galima išmokti driftinti, kaip tapti lenktynininku. 

Daugybė šalių aplankyta dalyvaujant varžybose, daugybė neužmirštamų įspūdžių patirta! Svečio atsivežta nuotraukų parodėlė po susitikimo beregint ištirpo, nes gavę leidimą pasiimti nuotraukas klausytojai rikiavosi autografo, dažnas prašė kartu nusifotografuoti. Energija trykštantis jaunas vyras sužavėjo veiklumu, pilietiškumu ir iškalba. Sėkmės jam trasose!“

Po susitikimo socialiniame tinkle teko bendrauti su Gedimino mama. Negaliu nepasidalinti kaip ji didžiuojasi savo sūnumi. Kiek jai teko pergyventi išleidžiant sūnų į karo zoną. Džiaugėsi, kad jis atvažiavo ir į Didžiasalį, nesiekdamas ir negaudamas jokios naudos. 

* Tiesioginė reikšmė – drifteris (angl. drifter), laivas žvejybai plūduriuojančiais tinklais. Dabar drifteriais vadinami automobilių vairuotojai, kuriems tiesiog patinka slysti su automobiliu per asfaltą. Vietoj šio skolinio Valstybinės lietuvių kalbos komisija rekomenduoja vartoti lietuvišką atitikmenį – šonaslydininkas (-ė). 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here