Skip to content

Dailės konkurse laureatais tapo penki ignaliniečiai

MI informacija

Lietuvos globėjo Šventojo Kazimiero dieną Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje vyko graži, jauki ir dvasinga šventė – regioninio mokinių dailės konkurso „Šv. Kazimieras – Dievo meilės žiburys“ parodos atidarymas ir laureatų apdovanojimas. Parapijos klebonas kunigas Algis Neverauskas šventę pradėjo skaitiniu iš Senojo Testamento Pradžios knygos. Sveikindamas jaunuosius dailininkus kunigas sakė: „Dievas yra kūrėjas, o kuriantis žmogus yra lyg Dievo bendradarbis, nes turi galios kurti gražesnį, geresnį pasaulį. Juk menas – tai ne tik žmogaus kūrybinės veiklos, estetinė išraiška, bet ir galinga jėga, skatinanti dvasinį tobulėjimą, žadinanti mūsų sielas grožiui ir meilei“. Literatūrinę kompoziciją, pasakojančią apie Šv. Kazimiero gyvenimą, pristatė Utenos Krašuonos progimnazijos mokinės Saulė,  Adelė, Milita, ir Katrė. Utenos meno mokyklos mokinė, daugkartinė įvairių muzikos konkursų laureatė Lukrecija užbūrė nuostabia smuikininko muzika.

Mokinių dailės konkursą „Šv. Kazimieras – Dievo meilės žiburys“ organizavo Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrija. Konkurso vyksmu, parodos eksponavimu ir laureatų apdovanojimo šventės moderavimu rūpinosi Utenos Krašuonos progimnazijos dailės mokytoja ekspertė Dalia Puodžiukienė. Šiame konkurse dalyvavo mokiniai iš Utenos meno mokyklos Dailės skyriaus, Utenos Krašuonos progimnazijos bei Ignalinos švietimo ir sporto paslaugų centro Dailės studijos. Pasirengti konkursui mokiniams padėjo talentingi dailės mokytojai Danius Galiauskas, Giedrius Mazūras, Nijolė Trinkūnienė ir Dalia Puodžiukienė.

Konkurso dalyvius, laureatus ir jų mokytojus sveikino Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrijos komtūrė Zita Mackevičienė. Ji pasidžiaugė mokinių kūryba, kuri „žiba kaip šviesos spinduliai iš Dievo meilės žiburio, įprasmina Šv. Kazimiero gyvenimo filosofiją – gyventi darant gera“. Konkurso organizatoriai išleido laureatų ir parodos dalyvių kūrinių atvirukų rinkinį, mokiniams įteikė padėkos raštus ir atminimo dovanas. Jaunieji dailininkai džiaugėsi paroda, kuri puikiai įsiliejo į šventovės erdvę. Parodos dalyvė aštuntokė Vėjūnė susirinkusiems padovanojo švelnius gitaros garsus ir džiugesio giesmę „Aleliuja“.

Pristatydama konkursą ir parodą dailės mokytoja Dalia Puodžiukienė pasidalino alegoriniu pasakojimu apie renesanso laikų menininką, kuris iš įvairiausių akmenėlių kūrė mozaikas: „Kai mozaikininkas nuplaudavo apnašas ir kantrai akmenukus nušlifuodavo, tik tada jie nušvisdavo visu savo grožiu. Jis sakydavo: „Dievas gali būti ir detalėse, bet taip pat svarbu matyti ir visą paveikslą“. Mozaikų meistras iš anksto žinojo, kaip turi atrodyti paveikslas ir turėjo pakankamai kantrybės centimetras po centimetro dėlioti akmenėlius didžiuliame plote. Jis gerai suvokė santykį tarp mažo ir didžio. Dalyvaudami konkurse jūs, mieli mokiniai, lyg mozaikininkai, taip pat turėjote „nušlifuoti“ savo kūrinį, skirti nemažai laiko, įdėti kruopštumo, kūrybiškumo ir širdies, kol darbai tapo tokiais meniškais, kokius matome šioje parodoje. Kurdami atradote savo santykį su Šv. Kazimieru. Todėl kiekvienas darbas savitas, originalus, kiekvienas yra labai svarbi detalė visoje parodoje, šlovinančioje vienintelį Lietuvos šventąjį – karalaitį Kazimierą“. Šventė pasibaigė kun. A. Neverausko palaiminimu. Dalyviai apžiūrėjo parodą, bendravo, fotografavosi prie Šv. Kazimiero ordino vėliavos, kurią išdidžiai saugojo jaunieji šauliai.

Penki Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro Dailės studijos mokiniai šiame konkurse tapo laureatais. Tai Aurita ir Aurėja Navikaitės, Urtė Cicėnaitė, Kotryna Lavrukaitė ir Karolina Paukštytė.

Kokie didingi yra Viešpaties darbai, atlikti per Šv. Kazimierą. Jo gyvenimo pavyzdys mus moko dvasinės brandos, altruizmo ir meilės Dievui bei žmonėms. Kovo 4 d. gimtinės padangėje pragysta vyturys, skelbiantis gamtos prisikėlimą. Šventė, skirta dangiškojo Lietuvos globėjo garbei, tapo ne tik menininkų kūrybinio talento, bet ir dvasinės atgaivos švente – švelnia lyg pirmoji vyturio giesmė ir pavasario dvelksmas.

Parengta pagal Utenos Krašuonos progimnazijos pranešimą.

Už informaciją ir nuotraukas dėkojame mokytojai Nijolei Trinkūnienei

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje