Skip to content

Ar degalinė yra ištikimas draugas, ar klastingas priešas?

MI informacija

Kiekvienas automobilio savininkas susiduria su dilema, kur pasipildyti degalų savo geležiniam žirgui? Degalinių pasiūlymų labirintas vilioja spalvingais ženklais, tačiau kaip išsirinkti degalinę, kuri taptų ne tik tašku žemėlapyje, bet ir tikru jūsų automobilio draugu?

Kasdieniam naudojimui Lietuvoje tinkamos degalinės pasirinkimas ir rūpinimasis degalų kokybe yra svarbūs aspektai, galintys turėti didelės įtakos jūsų automobilio eksploatacinėms savybėms ir ilgaamžiškumui. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip netinkami degalai gali pakenkti jūsų varikliui, kaip patiems patikrinti degalų kokybę, kodėl svarbu atkreipti dėmesį į degalų filtrus, ir pateiksime keletą patarimų, kaip važiuoti ekonomiškiau.

Degalų filtro veikimas

Pagal autodoc.lt kuro filtras, degalų filtras tikrinamas atliekant įprastinę techninę apžiūrą. Priklausomai nuo degalų sistemos, vidutinis šio elemento tarnavimo laikas yra 20–60 tūkst. km. Nesavalaikis keitimas gali sukelti degalų siurblio, įpurškimo sistemos ir kitų brangių dalių gedimą.

Degalų filtro gedimai:

  • užterštumas,
  • mechaniniai pažeidimai,
  • tarpiklių ir sandariklių susidėvėjimas.

Degalų filtro gedimo požymiai:

  • sumažėjusi galia,
  • padidėjusios degalų sąnaudos,
  • variklio gedimas,
  • trūkčiojimas, kai automobilis važiuoja į kalną,
  • sunku užvesti variklį,
  • degalų nuotėkis jungčių vietose.

Kaip pasirinkti degalinę?

Norėdami sumažinti su degalų kokybe susijusią riziką, rinkitės gerą reputaciją turinčią degalinę, kuri turi kokybės standartų laikymosi sertifikatus. Lietuvoje konkrečių prekės ženklų ir modelių degalinių populiarumas gali skirtis, tačiau svarbu pasikliauti vartotojų atsiliepimais ir pažįstamų žmonių rekomendacijomis.

Kaina yra daugelio žmonių magnetas. Viliojantys skaičiai pigių degalinių švieslentėse vilioja kaip saldus pyragas. Tačiau ar turėtumėte pasiduoti pagundai? Pigūs degalai ne visada yra teisingas būdas sutaupyti. Prastos kokybės benzinas, tarsi klastingas džinas, gali tapti košmaru jūsų varikliui, palikdamas suodžių, užsikimšusių purkštukų ir kitų nemalonių „dovanų“.

Atsiliepimai yra jūsų kompasas benzino jūroje. Išnagrinėkite kitų automobilių savininkų nuomones teminėse svetainėse ir forumuose. „Automobilių sarafanas“ – vertingas informacijos šaltinis, kuris padės jums teisingai pasirinkti.

Šis prekės ženklas yra patikimumo švyturys. Gerai žinomos įmonės, kurios vertina savo reputaciją, netaupo degalų kokybei. „Statoilѻ“, „Neste“, „Lukoil“, „Circle K“ – šie pavadinimai jau seniai yra patikimumo sinonimai.

Nereikėtų pamiršti ir kokybės sertifikatų. Nedvejodami paprašykite degalinės darbuotojų dokumentų, patvirtinančių degalų atitiktį nustatytiems standartams.

Kaip blogi degalai gali sugadinti variklį?

Blogi degalai yra jūsų variklio priešas. Suodžiai, korozija, galios sumažėjimas – tai tik kelios problemos, kurias gali sukelti nekokybiškas benzinas. Būkite budrūs!

Kaip patiems patikrinti degalų kokybę? Degalų kokybės tikrinimas nėra sudėtinga procedūra. Atkreipkite dėmesį į spalvą, kvapą ir pėdsakus ant balto popieriaus. Skaidrumas, vos juntamas naftos produktų kvapas ir nuosėdų nebuvimas yra gero kuro požymiai.

Statistika apie degalinių pasirinkimą, kuro kokybę ir degalų taupymą

KriterijusDalis proc.Informacija
Degalinių pasirinkimas  
Kaina70Vairuotojai renkasi degalines pagal kainą.
Prekės ženklas20Vairuotojai renkasi degalines pagal prekės ženklą.
Atsiliepimai10Vairuotojai renkasi degalines pagal kitų vairuotojų atsiliepimus.
Kuro kokybė  
Neatitinkantis standartų5Kuro atvejų, neatitinkančių nustatytų standartų.
Variklio gedimai30Susiję su nekokybiško kuro naudojimu.
Degalinė su nekokybišku kuru20Vairuotojų bent kartą degusių nekokybišku kuru.
Degalų taupymas  
Sklandus vairavimo stilius10Degalų taupymo.
Padangų slėgis5Degalų taupymo.
Kruizo kontrolė3Degalų taupymo.
Papildoma informacija  
Vidutinė benzino kaina1,50 euro/litre 
Vidutinės degalų sąnaudos7,5 l/100 km 
Automobilių skaičius1,5 mln 

Ekonomiškumas – tai protingo vairavimo menas. 

Siekdamas sumažinti degalų sąnaudas ir norėdamas, kad jo automobilis būtų ekologiškesnis, Markas ėmėsi įgyvendinti paprastas, bet veiksmingas strategijas. Jis pradėjo nuo reguliarios techninės priežiūros, keitė alyvą ir tikrino padangų slėgį, kad pagerintų variklio veikimą ir sumažintų pasipriešinimą riedėjimui. Išmokęs tolygiai greitėti ir stabdyti, jis pastebimai sumažino degalų sąnaudas, o kruizo kontrolės naudojimas lygiuose kelio ruožuose padėjo jam išlaikyti pastovų greitį be nereikalingų išlaidų. Atlaisvindamas automobilį nuo nereikalingų krovinių ir pašalindamas išorinius priedus, kai automobilis nenaudojamas, Markas sumažino aerodinaminį pasipriešinimą, o tai taip pat turėjo teigiamos įtakos degalų ekonomijai. Su kiekvienu nuvažiuotu kilometru Markas jautė ne tik pasitenkinimą, kad jo pastangos duoda naudos, bet ir džiaugsmą, kad prisideda prie aplinkos tausojimo.

Išvada

Degalinės pasirinkimas – tai ne tik kainos, bet ir rūpinimosi savo automobiliu klausimas. Vadovaukitės mūsų patarimais ir jūsų geležinis žirgas jums padėkos!

Šie veiksmai ne tik padeda sklandžiau ir saugiau važiuoti, bet ir padeda sutaupyti pinigų degalams bei išvengti brangaus remonto ateityje. Atsakingai rinkdamiesi degalines ir kreipdami dėmesį į savo automobilio būklę, galėsite mėgautis kiekviena kelione žinodami, kad jūsų transporto priemonė yra optimalios būklės.

Sutaupyti pinigų degalams – tai ne trūkumas, o protingas požiūris į savo transporto priemonės eksploatavimą. Leiskite savo geležiniam arkliukui važiuoti lengvai ir ekonomiškai, o jūsų piniginė visada bus pilna!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here