Skip to content

Ketinate skolinti draugui ar giminaičiui? Ką reikėtų apsvarstyti

MI informacija

Kai kurie žmonės teigia, kad pinigų skolinimas artimiesiems yra tiesus kelias į konfliktus. Visgi, pasitaiko įvairių situacijų, kuomet norime padėti nelaimės ištiktiems draugams arba giminaičiams. Taigi – ką reikia apsvarstyti prieš skolinant artimiems asmenims? 

Skolinkite tik tiek, kiek galite sau leisti

Prieš skolinant pinigus kitiems svarbu atsižvelgti į savo finansinę situaciją. Suprantama, kad artimiesiems norisi padėti visais įmanomais būdais. Visgi, pirmiausia svarbu turėti finansinį rezervą sau, o tik vėliau skolinti kitiems. Juk jeigu patys pakliūsite į bėdą, tikėtina, kad neturėsite kaip susimokėti. Taigi, skolinkite tik tuos pinigus, kuriuos išties turite. 

Apsvarstykite, kaip skolinimas paveiks Jūsų santykius

Tai itin svarbu tuomet, kai skolinate giminaičiams arba draugams. Nepamirškite, kad net patys artimiausi žmonės pinigų gali negrąžinti. Tikėtina, kad tokiu atveju tarpusavio santykiai sugrius, atsiras nepasitikėjimas ir konfliktai. Taigi, visuomet apsvarstykite patį blogiausią scenarijų bei tai, kaip šis paveiktų artimą ryšį.

Turėkite skolos įrodymą

Viena iš dažniausiai daromų klaidų, kai skolinama artimiems žmonėms – tai per didelis pasitikėjimas. Įprastai manome, kad draugai arba giminaičiai pinigus tikrai grąžins. Visgi, gyvenime pasitaiko įvairių situacijų. Taigi, norint apsaugoti save, svarbu turėti tam tikrą skolos įrodymą. Tai gali būti raštelis, sutartis arba vekselis. Bet kokiu atveju, nepamirškite, kad prašyti įrodymo nėra gėdinga. Tokiu būdu paprasčiausiai apsaugote save. Jeigu artimasis dėl to įsižeidžia – apsvarstykite, galbūt pinigų apskritai geriausia neskolinti.

Aiškiai išdėstykite sąlygas

Jei visgi nusprendėte skolinti draugui arba giminaičiui, aiškiai išdėstykite visas grąžinimo sąlygas. Visų pirma, susitarkite dėl konkrečios datos kada turite atgauti pinigus. Žinoma, nepamirškite aptarti grąžinimo ypatumų – galbūt asmuo skolą atiduos dalimis? O gal visus pinigus atgausite iš karto? Rekomenduojama aptarti ir tai, kas bus, jeigu skolos nesulauksite laiku. Aiškios ribos gali padėti išvengti pykčių bei įvairių nesklandumų. 

Skolinkite bankiniu pavedimu

Ši taisyklė galioja visada, ne tik tuomet, kai kalbame apie draugus arba giminaičius. Bankinis pavedimas tampa dar vienu įrodymu, jog pinigai buvo paskolinti. Paskirtyje rekomenduojama nurodyti, kad tai yra skola bei iki kada ši turi būti grąžinta. Tai ypatingai aktualu tuomet, jeigu dėl vienokių ar kitokių priežasčių nusprendžiate neįforminti jokio kito pinigų perdavimo įrodymo. 

Išsiaiškinkite paskolos detales

Prieš skolinant draugams arba giminaičiams pravartu išsiaiškinti tai, kur jie žada leisti skolintus pinigus. Tame nėra nieko gėdingo, tačiau daugelis asmenų vis tiek kuklinasi paklausti. Visgi, tik tokiu būdu aiškiai įvertinsite žmogaus ketinimus. Ar jis skolinasi išties svarbiam tikslui? O gal eilinį kartą pernelyg išlaidavo, todėl dabar nebeturi pinigų išgyventi iki kitos algos? Antruoju atveju artimąjį klampinsite tik giliau, mat tikėtina, kad taupyti šis taip ir neišmoks. Taigi, visuomet įvertinkite skolą supančias aplinkybes.

Apgalvokite blogiausią scenarijų

Skolinant pinigus rekomenduojama apsvarstyti blogiausią scenarijų – kas, jei šių atgauti nepavyks? Ar turite santaupų ir galėsite išgyventi? Ar ištversite, jei santykiai su skolininku nutrūks? Kokiais būdais mėginsite atgauti skolą? Šiuos ir kitus klausimus verta apsvarstyti iš anksto, jog būtumėte pasiruošę. Visgi, svarbiausia apgalvoti scenarijų, kaip atgauti skolą, jei asmuo nuspręs šios negrąžinti. Ar mėginsite ieškoti kompromiso? Galbūt kreipsitės į išieškotojus? Turėkite aiškų blogiausio scenarijaus planą.

Dar nėra komentarų, būkite pirmasis pakomentavęs!


Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje