Skip to content

Specialistai pataria: kokių klaidų vengti įsigyjant lauko pirtį?

MI informacija

Lauko pirčių įsigijimas yra ypač paprastas, tačiau, specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad jų naudojimas ir priežiūra tikrai pareikalaus laiko ir pinigų. Šiame straipsnyje pateikiame patarimus apie tai, kokių klaidų reikėtų vengti būsimiems pirčių savininkams.

Klaida NR. 1: Netinkama vieta

Viena dažniausių klaidų, kurią daro lauko pirčių pirkėjai, yra prastas vietos pasirinkimas. Vieta sklype turi įtakos ne tik pirties estetikai, bet ir jos funkcionalumui, saugumui ir priežiūrai. Specialistai rekomenduoja atsižvelgti į šiuos veiksnius:

Atstumas nuo namo. Lauko pirtis turėtų būti pakankamai arti namo, kad būtų patogu nueiti ir grįžti, ypač žiemą, kai gali būti šalta ar slidu. Taip pat svarbu, jog pirtis būtų matoma iš namų tam, kad galėtumėte stebėti vaikus ar svečius, kurie ja naudojasi.

Atstumas nuo elektros ir vandens tiekimo. Toks statinys reikalauja elektros ir vandens tiekimo, todėl reikia įvertinti kiek kainuos nutiesti šias linijas iki pirties. Kuo ji bus toliau nuo namo, tuo didesnės gali būti šios išlaidos. Be to, reikia patikrinti ar vietos elektros tinklas gali aprūpinti pirtį reikiamu elektros energijos kiekiu. Tai ypač aktualu, jei pirtis turi papildomas funkcijas, pvz., šviesas, garų generatorių ar masažinius dušus.

Atstumas nuo kaimynų. Lauko pirtys pasižymi tuo, kad jos gali kelti triukšmą ar skleisti kvapą kaimynams, o tai gali jiems sukelti nepatogumų. Todėl reikia laikytis etiketo ir teisės aktų reikalavimų. Specialistai pataria pasitarti su kaimynais prieš įrengiant pirtį ir pasirinkti vietą, kuri būtų toliau nuo jų sklypų ribų. Taip pat reikia išsiaiškinti ar savivaldybė nereikalauja leidimo ar atstumo ribų nuo kaimynų, o tai ypač svarbu turėtų būti tiems, kurie renkasi individualius pirčių projektus.

Aplinkos sąlygos. Visos lauko pirtys turi būti pritaikytos prie vietos klimato ir oro sąlygų. Specialistai pataria pasirinkti vietą, kuri būtų apsaugota nuo stipraus vėjo, lietaus, sniego ar saulės. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į reljefą, dirvožemį ir augmeniją, kad pirtis būtų stabiliai ir tvirtai įrengta bei nesukeltų jokios žalos aplinkai.

Klaida NR. 2: Neįsižvelgiama į poreikius ir biudžetą

Kita dažna klaida, kurią daro susidomėjusieji pirčių įsigijimu, yra netinkamas savo poreikių, biudžeto ir varianto įvertinimas. Lauko pirtys gali skirtis pagal dydį, formą, medžiagas, dizainą, įrangą ir kainą. Ekspertai rekomenduoja atsižvelgti į šiuos veiksnius:

Dydis ir forma. Šie kriterijai turi atitikti jūsų vietos ir naudojimo galimybes. Rekomenduojama apsvarstyti kiek žmonių planuoja būti pirtyje, kiek dažnai ir kiek ilgai ją naudosite, ar norite turėti papildomos erdvės poilsio zonai, drabužių spintelei ar dušui. Taip pat reikia pasirinkti tokią formą, kuri harmoningai derėtų su jūsų kiemo ar sklypo architektūra ir kraštovaizdžiu. Lauko pirtys gali būti apvalios, kvadratinės, stačiakampės, šešiakampės ar net nestandartinės formos. Šiuo metu ypač populiarios yra „bačkos“ bei „Iglu“ pirtys.

Medžiagos ir dizainas. Visa tai turi užtikrinti pirties kokybę, ilgaamžiškumą ir estetiką. Būtina rinktis medžiagas, kurios būtų atsparios drėgmei, temperatūros svyravimams, kenkėjams ir grybams. Dažniausiai lauko pirtims naudojama pušis, eglė, klevas, liepa ar kedras. Taip pat reikia pasirinkti dizainą, kuris atspindėtų jūsų asmeninį stilių ir puikiai derėtų su jūsų namų eksterjeru bei visu sklypu.

Įranga ir kaina. Būtina iš anksto apsvarstyti kokio tipo pirties krosnį norėsite turėti – elektrinę ar kūrenama kietu kuru. Taip pat iš anksto reikėtų apibrėžti kokio lygio garų ir temperatūros kontrolės galimybių norėsite. Kuo daugiau priedų ir galimybių, tuo didesnė bus kaina. Lauko pirtys gali kainuoti nuo kelių iki kelių dešimčių tūkstančių eurų, priklausomai nuo jų dydžio, formos, medžiagų, dizaino ir įrangos.

Klaida NR. 3: Prasta pirties priežiūra 

Trečia dažna klaida, kurią daro pirčių savininkai – netinkama priežiūra. Toks statinys, o svarbiausia – ir viduje esanti įranga, reikalauja reguliaraus ir kruopštaus valymo, dezinfekavimo, apsaugos ir remonto. Jau po pirties įsigijimo ir pastatymo būtina atsižvelgti į šiuos darbus:

Valymas ir dezinfekavimas. Lauko pirtis turi būti valoma ir dezinfekuojama po kiekvieno naudojimo, kad būtų pašalinti nešvarumai, prakaitas, bakterijos ir grybai. Būtent jie gali sukelti kvapą, dėmes, pelėsį ar ligas. Patariama naudoti specialius valiklius ir dezinfekantus, kurie yra skirti mediniam pirties paviršiui. Būtina įsitikinti, kad šios priemonės nesukelia alergijų ar odos dirginimo. Taip pat reikia reguliariai keisti ir plauti visus rankšluosčius, kilimėlius, užvalkalus ir kitus tekstilės gaminius, kurie yra sušlapę. Juos reikia keisti po kiekvieno naudojimo.

Apsauga ir remontas. Remonto darbus būtina atlikti nedelsiant, siekiant išvengti didesnių medienos įtrūkimų, deformacijų, susitraukimų ar puvimo, kurie gali atsirasti dėl drėgmės, temperatūros, saulės, vėjo ar kenkėjų poveikio. Reikėtų naudoti specialius impregnavimo ir dažymo produktus, kurie yra skirti lauko pirtims. Įprastai tokios specialios priemonės suteikia medienai hidrofobinį, UV atsparų ir antiseptinį sluoksnį. Taip pat reikia reguliariai tikrinti ir taisyti krosnį, ventiliaciją, elektros ir vandens instaliacijas, duris ir langus, kad būtų užtikrinamas pirties veikimas ir efektyvumas.

Tai yra pagrindinės klaidos, kurių būtina vengti siekiant užtikrinti įsigytos lauko pirties ilgaamžiškumą. Tad, jeigu dar nesate įsigiję šio statinio, turėkite galvoje, kad tai bus svarbiausi ir neišvengiami darbai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje