Skip to content

Visagine aplinkosaugininkai paėmė neteisėtai laikytus 15 laukinių gyvūnų

Gyvosios gamtos aplinkos apsaugos departamento informacija

Po atlikto patikrinimo Visagine Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iš įstaigos, kurioje buvo laikomi laukiniai gyvūnai, paėmė 15 laukinių gyvūnų, tarp jų ir saugomų ir invazinių rūšių, kurie buvo laikomi neturint leidimo. Kai kurie iš jų laikomi netinkamomis sąlygos ir neteisėtai eksponuojami už atlygį. Šie gyvūnai perduoti ir šiuo metu laikomi Laukinių gyvūnų globos centre.

Gyvosios gamtos aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pastebėję informaciją televizijos laidoje apie Visagine laikomus laukinius gyvūnus, patikrino, ar jie laikomi teisėtai, ar tinkamos jų laikymo sąlygos.

Nustatyta, kad įstaigoje, neteisėtai laikomi invazinių rūšių penki raudonausiai raštuotieji vėžliai (lot. Trahemys script elegans) ir penki geltonausiai raštuotieji vėžliai (lot. Chrysemys scripta scripta). Atkreipiame dėmesį, kad laikyti invazinius laukinius gyvūnus Lietuvoje draudžiama.

Taip pat šioje įstaigoje, neturint reikiamų leidimų ir kilmės dokumentų, buvo laikomos saugomų rūšių papūgos: geltonkrūtė ara (lot. Ara ararauna), geltonkuodė kakadu (lot. Cacatua galerita), agapornis (lot. Agapornis personatus). Neužtikrintas minimalus aros ir kakadu papūgų laikymo sąlygų plotas, vietoj 2 m2 ploto, papūgos buvo laikomos 0,62 m2 ir 0,54 m2 ploto vidaus narveliuose.

Be to, dvi paprastosios voverės (lot. Sciurus vulgaris) buvo laikomos neturint reikiamų leidimų eksponavimui ir įsigijimo dokumentų. Jos laikomos netinkamomis sąlygomis, t. y. net 10 kartų mažesniame narve, nei leistina. Visi paimti laukiniai gyvūnai perduoti Laukinių gyvūnų globos centro specialistams, šiuo metu tyrimas tęsiamas.

Pareigūnai primena, kad norint laikyti saugomus laukinius gyvūnus reikia turėti:

* teisėto įsigijimo ir kilmę pagrindžiančius dokumentus,

* aplinkos apsaugos agentūros išduodamą prekybos laukiniais gyvūnais leidimą (vykdant prekybą ar eksponavimą laukiniais gyvūnais).

Svarbu

Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse rasite svarbiausius laukinių gyvūnų laikymo ir kitus aktualius reikalavimus. Prekybos laukiniais gyvūnais, augalais ir grybais taisyklėse pateikta aktuali informacija apie laukinių gyvūnų eksponavimą ir prekybą. Departamento specialistų parengtoje atmintinėje rasite invazinių rūšių gyvūnų sąrašą.

Atsakomybė

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 303 str. gresia bauda ir neteisėtai laikomų laukinių gyvūnų konfiskavimas.

Invazinių rūšių patiekimas rinkai, tyčinis paleidimas į aplinką ar perkėlimas (introdukcija) pažeidžiant nustatytą tvarką pagal Administracinių nusižengimų kodekso 3042 str. 3 dalį užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 800 iki 1500 eurų ir invazinių rūšių konfiskavimą.

Primename, kad apie pastebėtus pažeidimus galite pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštuinfo@aad.am.lt.

Gyvosios gamtos aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje