Skip to content

Klaidomanija

Jonas BALTAKIS (Rajono savivaldybės tarybos narys)

Ignalinos autobusų stotyje pagaliau atnaujino maršrutų grafikus. Tai pagirtina. Padarė paprastai: išspausdino juos kompiuteriu ant popieriaus ir kiekvieno maršruto grafiką pagal kryptis įrėmino ir pritvirtino. Dabar aišku, kada ir kokiomis kryptimis išvyksta autobusai, nes ankstesnė informacija buvo pasenusi, netiksli. Tačiau ir šiame gero darbo inde paliko šaukštelį deguto. Grafikuose privelta klaidų, beveik vaikiškų, kai kaimų ir miestų pavadinimuose praleistos raidės, painiojamasi linksniuose. Kas kaltas, nežinia, bet rašiusio žmogaus raštingu nepavadinsi. 

Kiek menu, klaidomanija šioje įstaigoje sirgta ir anksčiau, kai autobusų maršrutų lentelėse kaimų pavadinimai rašyti kaip kam atrodė. Tarkim, viena lentelė skelbė, kad autobusas vyksta į Rubelnikus, kita informavo, kad į Rubelnykus, o trečia jau šypsojosi, kad į Rubelninkus. Panašių klaidų buvo ir kitų vietovių pavadinimuose. Aš esu ne kartą dėl to skambinęs į autobusų stotį (dar ankstesnėms administracijoms). Laikas lekia, o klaidos lieka. Tad žiūrim, ką dabar turim (į klaidas maršrutų lentelėse mums dėmesį atkreipė paskambinęs laikraščio skaitytojas). 

10 kryptis. Autobusas išvyksta į Vosiūnus per Dižiasalį (pametė d raidę). 7 krypties grafike žodyje Marijampolė pradanginta raidė m, išspausdinta Marijapolė. Kai kuriuose kituose grafikuose pykstamasi su linksniais. Visi grafikai prasideda žodžiais „Išvyksta į“. Toliau vardijami kaimų pavadinimai turi būti rašomi galininko linksnyje. Tačiau… 12 kryptis. Išvyksta į Rimšę, Visaginą, bet išvyksta ir į Meikštai… 11 kryptis. Išvyksta į Senąjį Daugėliškį, Pašilę, bet visi kiti kaimų pavadinimai jau nurodyti vardininko linksnyje…

Negi sunku surinktus tekstus, kol jie dar neiškabinti, duoti perskaityti labiau išprususiam žmogui. Čia net nereikalingas kalbininkas, užtenka tokio, kuris mokykloje nebuvo dvejetukininkas. Grafikus skaito ir savi, ir rajono svečiai, todėl tokie liapsusai mūsų nepuošia.

Po savaitės patikrinsime, ar autobusų stoties darbuotojai padarys namų darbus.

3 komantarai (-ų)

  1. Gal kas numano, kap Rubelnikai tapo Rubelninkais.Istorijos nerandu.

  2. Taip yra todėl, kad įstaigose dirba ”savi”.

  3. Prieš 18 val.neveikia tualetai, uždaryta dispečerinė stotis.Gerai pavasaris ,nera šalta O žiemą dar ir šviesos nebūdavo,tamsu nors į akį durk.O reikia laukti kito autobuso….


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje