Skip to content

Šventė Budrių bendruomenėje!

Parengė Jonas BALTAKIS

Trečiadienį Kauno Mykolo Romerio universitete (MRU) apdovanoti aktyviausių Lietuvos bendruomenių konkurso nugalėtojai. Jau dešimtą kartą vykęs respublikinis konkursas „Bendruomenė – Švyturys 2023 – kelias į sėkmę“ šiais metais išsiskyrė rekordiniu dalyvių skaičiumi – dalyvavo net 111 Lietuvos bendruomenių. Konkurso dalyviai varžėsi dėl aštuonių nominacijų: už vietos bendruomenės lyderystę ir sėkmę, bendruomeniškumą, glaudų bendradarbiavimą su mokykla ir policija, sveikos gyvensenos propagavimą, infrastruktūros gerinimą, taip pat šiemet įsteigta nauja nominacija – „Civilinei saugai dėmesį skirianti vietos bendruomenė“. Septintąją nominaciją „Glaudžiai su policija bendradarbiaujanti vietos bendruomenė“ laimėjo Ignalinos m. Budrių bendruomenė. Ją pasveikino mūsų rajono savivaldybės vicemeras Vaidotas Židanavičius.

Nugalėtojus pasveikino ir apdovanojimus įteikė MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė; vidaus reikalų ministrė, MRU alumnė Agnė Bilotaitė; švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėjas, olimpietis, MRU alumnas Justinas Kinderis; socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus; taip pat savivaldybių, kurių bendruomenės pelnė aodovanojimus, atstovai. Budrių bendruomenę pasveikino mūsų rajono savivaldybės vicemeras Vaidotas Židanavičius.

Rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė džiaugėsi, kad jau dešimtmetį vykstantis konkursas skatina bendruomenes susitelkti, veikti bendram labui, gerina savanorystės ir bendruomeniškumo įvaizdį.

„Akivaizdu, kad aktyviausios bendruomenės tarsi švyturėliai nušviečia kelią į sėkmę ir tiems, kurie anksčiau galbūt nedrįso imtis iniciatyvos, kurių talentai galbūt neturėjo progos sužibėti. Konkurso dėka apie išradingą bendruomenių veiklą ir jų lyderius sužino daug žmonių, todėl veikliausios bendruomenės tampa švyturiais visiems, kam rūpi jų bendruomenės ir visos Lietuvos gerovė“, – teigė rektorė.

Dalyvius sveikino ir vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Aktyvios bendruomenės – tai kiekvieno didesnio ar mažesnio Lietuvos miesto neįkainojamas turtas. Džiaugiuosi, kad šio konkurso nenutrūkstama tradicija padeda pastebėti metų geriausiuosius. Svarbu, kad šiemet į konkursą buvo nuspręsta įtraukti ir papildomą civilinei saugai skirtą nominaciją. Šioje srityje stiprėti kviečiu kiekvieną bendruomenę, nes nuo to, kaip esame pasirengę galimoms grėsmėms, kiek žinių turime, priklauso mūsų ir mūsų artimųjų saugumas“, – sakė ministrė.

Konkurso steigėjas MRU prof. dr. Saulius Nefas teigia, kad paraiškose nominacijoms gauti išvardyti bendruomenių darbai rodo, kad bendruomeniškumo tradicija Lietuvoje nėra nutrūkusi ir tai yra bendruomenių politikos gyvasties požymis.

Nominacijas taip pat laimėjo Vokės bendruomenė (Vilniaus m.), Šauklių kaimo bendruomenė (Skuodo r.),

Priekulės seniūnija (Klaipėdos r.), Zujūnų gerovės bendruomenė (Vilniaus r.), Aleksoto bendruomenės centras (Kauno m.), Kulių krašto bendruomenė „Alantas“ (Plungės r.) ir Nepriklausomybės a. 9-jo namo savininkų bendrija (Panevėžio m.).

Nominacijų nugalėtojus rinko komisija, sudaryta iš MRU mokslininkų, Vidaus reikalų ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei vietos bendruomeninių organizacijų atstovų.

Sveikinimai Budrių bendruomenės pirmininkei Juratei Pernavienei.

MRU nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje