Skip to content

Turime būti pasirengę!

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Balandžio 23-osios vakare Ignalinos r. kultūros centre buvo skaitoma paskaita „Ko tikėtis agresijos atveju“, JAV ambasados atstovės pristatė ukrainiečių režisieriaus Artemo Lytvynenko dokumentinį filmą „Nugalėti Galijotą“, skirtą paminėti dvejus metus besitęsiančiai Ukrainos kovai už laisvę su Rusijos agresija. Apie pilietiškumą, dvasios stiprybę, kultūros ir švietimo svarbą kalbėjo aktorius, rašytojas, žurnalistas, visuomenės veikėjas Arkadijus Vinokuras. Jis pasakojo apie savo antisovietinę veiklą, darbą krašto apsaugos ministro asistentu, atsakingu už Skandinaviją ir Jungtinę Karalystę, taip pat darbą Švedijos savanorių karininkų kovos mokykloje, Ukrainoje vykdytą teatrinį projektą „Šypsena prieš karą“.

Rajono meras Laimutis Ragaišis susirinkusiems sakė, kad šis susitikimas – unikali proga skirti laiko dabar aktualiems dalykams, daugiau sužinoti, pamąstyti ir pasirengti blogiausiam. Renginys buvo viešas, bet kartu ir skirtas tikslinei auditorijai – pakviesti bendruomenių vadovai, seniūnai, savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, įstaigų vadovai. Meras visus kvietė paskleisti susitikime girdėtas žinias kuo plačiau savo bendruomenėse, kolektyvuose. 

Paskaitą skaitęs Skirmantas Krunkaitis – gydytojas, atsargos leitenantas, savo laisvalaikį skiriantis paramai Ukrainai. Jis sakė, kad Ignalina – pirmoji savivaldybė organizavusi tokį renginį. Ukrainoje gydytojas teikia pagalbą kariškiams, dirba su okupacijoje buvusiais žmonėmis, skurdžiai gyvenančiais, važinėjo po nuošalius kaimus, lanko senelius. Svečias rodė nuotraukas iš savo kelionių, pasakojo apie Rusijos karių žiaurumus ir kalbėjo apie tai, kaip pasiruošti ekstremaliam įvykiui, apie ką turi pamąstyti, ką padaryti individas, šeima, bendruomenė. Vienas pirmųjų svečio klausimų salei – kas vairuoja (bene visi) ir kas moka uždėti turniketą (keletas). Gydytojo teigimu, atsitikus nelaimei, žmogus nukraujuoja labai greitai, o turniketai gali išgelbėti gyvybę. 

Gydytojas primygtinai siūlė perskaityti tikrai naudingą informaciją, kuri pateikta Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje www.Lt72.lt. Čia galima sužinoti, kaip pasiruošti nelaimėms ir kaip elgtis jų metu, kaip susikrauti išvykimo krepšį, sudaryti šeimos gelbėjimosi planą ir kt. Akcentuota, kad kiekvienas iš mūsų turi pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas. Reikia turėti vaistų, pirmosios pagalbos rinkinį, vandens ir maisto atsargų.

Filme buvo aiškiai parodyta, kad Ukraina ir jos žmonės nebuvo pasiruošę karui. Nei pati valstybė, nei gyventojai. Pirmos karo dienos pasižymėjo chaotiška gynyba ir tai Rusijos agresijai suteikė daug galimybių. Tai, ką turime žinoti apie mobilizaciją, pilietinį pasipriešinimą, galima surasti Žinių apie visuotinę gynybą sklaidos platformoje

www.mobilizacijosmokykla.lt Ši platforma yra skirta būtent piliečiams, kurie norėtų žinoti daugiau, gebėtų prisidėti prie susitelkusios visuomenės kūrimo, rastų savo vietą mobilizacijos ar karo atveju. Prisijungimas prie platformos nemokamas, laisvai pasiekiamas iš bet kurios šalies ir tinklo. 

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje