Skip to content

Už ką mūsų organizme yra atsakingi antioksidantai?

MI informacija

Antioksidantai yra labai svarbūs žmogaus sveikatai, nes jie neutralizuoja laisvuosius radikalus ir padeda išvengti oksidacinio streso, kai organizmui pradeda trūkti deguonies. Pagrindiniai antioksidantai yra vitaminai A, C ir E, selenas ir polifenoliai. Kai kuriuos antioksidantus organizmas pats gamina, tačiau daugumą jų gauna tik su tam tikru maistu.

Kaip gali pasireikšti antioksidantų trūkumas organizme?

Jei jūsų imunitetas nusilpsta ir dažnai ima kibti įvairios virusinės ir bakterinės kilmės ligos, jei nuolat jaučiate nuovargį ir prarandate žvalumą bei gyvenimo džiaugsmą, tada pats laikas pasirūpinti antioksidantų įtraukimu į jūsiškį dienos racioną ir atstatyti tai, kas prarasta.

Trūkstant antioksidantų organizme gresia tokios lėtinės ligos, kaip Alzheimerio, Parkinsono ligos, cukraligė, žvynelinė, širdies ir kraujagyslių ligos, artritas, nutukimas, alerginiai, vėžiniai susirgimai, metabolinis sindromas.

Kas aktyvina uždegiminių ligų atsiradimą?

Uždegiminės ligos kyla dėl daugybės priežasčių, jas lemia ne tik virusai ir bakterijos, bet ir užteršta aplinka, nuolatinis stresas darbe bei namų aplinkoje, ultravioletiniai spinduliai, per didelis gliukozės kiekis organizme, žalingi įpročiai ir netikęs gyvenimo būdas. Atsidūrus tokių neigiamų dalykų apsuptyje būtina rūpintis, kad nuolat netrūktų gyvenimą žvalinančių antioksidantų.

Ką daryti, jei antioksidantų, gaunamų su maisto produktais, nebepakanka?

Jeigu manote, kad vien atitinkamų maisto produktų jums gali nepakakti atstatyti normaliai organizmo būklei ir jums reikėtų naudoti maisto papildus, tada verta pasitarti su gydytoju ar vaistininku ir išsiaiškinti, kokie antioksidaciniai preparatai jums labiausiai tiktų. O jie rinkoje pateikiami tablečių, miltelių, kapsulių ir kitokiais pavidalais. Tad kiekvienas turi galimybę pasirinkti jam labiausiai tinkamą variantą.

Koks antioksidantas yra laikomas vienu iš veiksmingesnių?

Vienu iš veiksmingesnių antioksidantų yra laikomas kurkuminas. Jį mokslininkai praminė naujuoju antivirusiniu vaistu, nes, kaip rodo atlikti tyrimai, jis sėkmingai įveikia gripo, hepatito ir net žmogaus imunodeficito virusus.

Tačiau jo patariama vengti, jei sergate tulžies pūslės akmenlige ir kitomis jos ligomis. Jis taip pat kenkia ir tiems, kurie turi problemų su kraujo krešėjimu, nes šis produktas labai smarkiai mažina krešėjimą. Todėl šios rūšies problemas turintiems žmonėms kurkumino geriau nevartoti.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje