Skip to content

Paliesiuje nuskambėjo „Pavasario gaida“

Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos inf.

Balandžio 25-ąją Paliesiaus dvare skambėjo muzika. Kone visą dieną! Čia vyko antrasis Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos organizuotas respublikinis fortepijoninės muzikos festivalis „Pavasario gaida“. Daina apie pavasarį festivalį pradėjo Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokinių jaunučių choras, vadovaujamas Jurgitos Antonovienės (koncertmeisterė Laima Kutrienė, fleita grojo Kostas Kutra). Susirinkusius festivalio dalyvius su švente sveikino Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos, organizuojančios šį festivalį, direktorė Birutė Paukštienė. Ji pasidžiaugė tais, kurie dalyvavo ir praėjusiais metais taip pat Paliesiaus dvare vykusiame pirmajame fortepijoninės muzikos festivalyje, bei linkėjo gražių įspūdžių pirmąkart čia atvykusiems. Nepamiršo priminti, kad jauniesiems muzikantams suteikta galimybė, garbė ir atsakomybė prisėsti prie unikalaus instrumento, mat Paliesiaus dvaro fortepijono klavišus lietė ne viena pasaulinio lygio žvaigždė. Kas žino, ar nesugrįš čia kada nors kuris nors šio festivalio dalyvių jau kaip visų geidžiamas, gerbiamas pianistas.

O kol kas savo vardą dar tik auginančius, tik pirmaisiais (kai kas – jau ir solidžiais) laimėjimais besidžiaugiančius jaunuosius pianistus prie Paliesiaus dvaro fortepijono kvietė Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytoja Ramutė Veršekytė. Eilėje laukiančių buvo daug: dalyvauti antrajame respublikiniame fortepijoninės muzikos festivalyje norą pareiškė Vilniaus, Utenos, Ukmergės, Nemenčinės, Zarasų, Švenčionėlių, Ignalinos ir Visagino muzikos ir menų mokyklos. Savo atstovus į Paliesių atvežė ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos muzikos mokykla-studija „MuMo“, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, Muzikos studija „Garsų spalvos“, Menų studija „Garsas ir spalva“. Gausus ir dalyvių būrys – daugiau nei 70 jaunųjų pianistų. Tarp jų, žinoma, ir Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos auklėtiniai: Arnas Dinda, Kanilė Šteimantaitė, Artūras Šunevičius, Valerija Irida Aduškina, Urtė Labuckaitė, Goda Marija Brukštutė, kuriuos į festivalį palydėjo jų mokytojos Tatjana Šapokienė, Jurgita Antonovienė, Marija Cicėnienė, Laima Kutrienė.

Pirmojoje koncerto dalyje pasirodė net 15 Ukmergės meno mokyklos auklėtinių, padovanojusių klausytojams vienuolika muzikos kūrinių (prie fortepijono sėdosi po vieną, po du ir net – po tris!) Antrojoje koncerto dalyje daugiausia nuskambėjo Vilniaus r. Nemenčinės muzikos mokyklos vardas – atvyko dešimt šios mokyklos auklėtinių. Ypatingai šiltai buvo sutikti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos muzikos mokyklos-studijos „MuMo“ ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniai (tarp pastarųjų buvo ir ignalinietė Medeina Kutraitė). Išskirtinius gebėjimus vėl pademonstravo Visagino kūrybos ir menų akademijos pasiuntiniai, o bene garsiausių aplodismentų sulaukė Utenos meno mokyklos jaunieji pianistai, jautriai ir profesionaliai prisilietę prie pasirinktų kūrinių.

Festivalis – ne konkursas. Čia nėra konkurencinės įtampos, jaudulio, laukiant vertinimo komisijos žodžio. Tai – šventė. Bet vis dėlto ir čia stengiamasi pademonstruoti savo pasirengimą, nenuvilti mokytojų lūkesčių, pamaloninti klausytojus. Pastarieji tikrai buvo apdovanoti reto ilgumo koncertu, pačiais įvairiausiais kūriniais. Skambėjo lietuvių (Teisučio Makačino, Balio Dvariono, Giedriaus Kuprevičiaus, Dalios Kairaitytės, Vytauto Baumilo ir kt.) ir užsienio šalių kompozitorių kūriniai (tarp jų daugiausia nuskambėjo amerikietės kompozitorės Martos Mier kūrinių). Nepamiršta genialioji klasika. Kaip toks festivalis be Frederiko Šopeno, Kristofo Vilibaldo Gliuko, Georgo Frydricho Hendelio, Ferenco Listo, Edvardo Grygo, Sergejaus Rachmaninovo, Johaneso Bramso kūrinių? Ir jie nuskambėjo, nutiesdami tiltus tarp amžių, sujungdami besiklausančius ilgiems ir nuoširdiems aplodismentams.

Festivalis – ne be padėkų. B. Paukštienė dėkojo visiems, atsiliepusiems į kvietimą, atvykusiems, padovanojusiems sau ir klausytojams šventę. Padėkos raštais įvertintas visų mokinius, ruošusių mokytojų darbas. Už galimybę jauniesiems pianistams koncertuoti Paliesiaus dvare dėkota dvaro šeimininkams. Kaip ir praėjusiais metais, festivaliui atminti čia bus pasodintas dar vienas bukas (pernykštis gražiai prigijo, sėkmingai peržiemojo). Antro buko sodinuką (kartu su nuoširdžiausia padėka už bendradarbiavimą ir linkėjimais Paliesiaus dvaro šeimininkui Juliui Ptašekui) B. Paukštienė įteikė šio dvaro administratorei Birutei Jaškūnienei. Pastaroji festivalio dalyviams dar suorganizavo trumpą ekskursiją po dvarą, papasakojo apie čia esančius muzikos instrumentus.

Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos direktorė B. Paukštienė, kaip šio festivalio organizatorė, dėkojo šios iniciatyvos autorei Laimai Kutrienei, visai mokytojų komandai, daug dirbusiai, kad festivalis vyktų sklandžiai, kad jo dalyviai ir klausytojai išsivežtų kuo puikesnius įspūdžius. Į Birutės klausimą, ar norėtų festivalio dalyviai į Paliesių sugrįžti ir kitąmet, choru buvo atsakyta: „Taip!“.

Vadinasi, gimsta dar viena graži tradicija: per Užgavėnes išginus žiemą iš kiemo, pavasario žydėjimą švęsti, Paliesiuje skambant fortepijono muzikai.

Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje